Jak wytrzymać ze sobą nawzajem

Wydawnictwo: Kobra Media
83-88791-12-5
poradniki
dona

No i najgorsze ze wszystkiego: Mąż i Żona. Te właśnie istoty ludzkie, z zasady płci odmiennej niż nasza, wybieramy sami, dobrowolnie, z własnej i nieprzymuszonej woli zakładając sobie jarzmo na kark, jako też kajdany na ręce i nogi. Elementarna przyzwoitość, niekiedy także konieczność życiowa, zmusza nas do wytrwania przy własnej decyzji. Oczywiście, że i w takim wypadku również możemy się wypiąć, zrezygnować, oderwać od osoby i udać w siną dal, ale tu akurat nie o to chodzi. Tu mamy wytrzymać, no i pojawia się rozpaczliwe pytanie: JAK...?!

atimere | 2015-08-13

Jeśli ktoś szuka lekkiej lektury na lata, to to jest książka dla niego. Lekka, łatwa i przyjemna, ale nie głupia książka. Nie trzeba przy niej wysilać szarych komórek, a można się uśmiechnąć.

gosia | 2011-05-10
Na półkach: 2011, Poradniki, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Humorystyczna satyra spraw damsko-męskich, którą trudno traktować jak poradnik. Doskonała zabawa na popołudnie lub wieczór, czas z tą lektur ką mija szybko, lekko i przyjemnie.

Nifelinord | 2014-08-23
Przeczytana: 2014 rok

Dość niemiłe rozczarowanie, biorąc pod uwagę moje dobre zdanie o Chmielewskiej.
Książeczka przewidywalna, konwencjonalna, sztampowa, płytka, i - jak na królową polskiego kryminału - najzwyczajniej w świecie nudna. W dodatku zaś za krótka - ledwo się rozkręcimy, już docieramy do końca.
Do pośmiania się polecam raczej "Książkę poniekąd kucharską" - przy tej parsknęłam śmiechem tylko raz, uśmiechnęłam się zaś może ze trzy; humor jest dość płaski, ponieważ całość plasuje się niejako pośrodku między komizmem sytuacyjnym (który jest tutaj strasznie wydumany i nieżyciowy), a absurdalną groteską (do której jednakowoż nie należy, ponieważ przejaskrawienia i przesadnie są za mało szalone), trafiając ostatecznie w próżnię. Osobiście się nie ubawiłam. Niewypał w bibliografii wielkiej mimo wszystko autorki.

Degamisz | 2014-04-12

Poradniki Chmielewskiej warto przeczytać dla samego poczucia humoru autorki ale jednak zdecydowanie wolę jej kryminały

Marek Rygiel | 2015-03-05
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 marca 2015

Moim zdaniem najlepsza jest bodaj pierwsza z tego cyklu książka "Jak wytrzymać z mężczyzną." Czytałem dobre kilka lat temu, ale do dziś pamiętam, że uśmiałem się jak norka i nieraz mi nosem poszło.

Dwie pozostałe książki (O wytrzymywaniu ze współczesną kobietą i sobą nawzajem) są, jak to często bywa, ciągnięciem tematu. Trochę już nudnawe. W dodatku robią na mnie wrażenie chaotycznych - o ile mężczyzna był poukładany w jakieś rozdziały, jedno wynikało w miarę logicznie z drugiego i w ogóle dawało się ogarnąć myśl przewodnią przez parę stron, to tutaj przypomina mi raczej zbiór anegdotek przeplatanych dygresjami. Albo też owa myśl przewodnia zatacza tak szerokie kręgi, że mój umysł ich zwyczajnie nie ogarnia.

Monika | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Niestandardowy poradnik o relacjach damsko-męskich, a właściwie relacjach na linii żona-mąż. Porady, które należy traktować z dość dużym przymrużeniem oka, doprawione zostały szczyptą humoru Joanny Chmielewskiej. Tak naprawdę to zbiór stereotypów, z którymi możemy się zgadzać albo i nie.

Małgorzata Chabzda | 2014-08-30
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Poradnikiem trudno to nazwać. Dla mnie słabizna, autorka skupiła się bardziej na poniewieraniu kobietami. Według niej żona ma harować wokół swojego męża, według mnie nie do przyjęcia. Polecam tylko tym osobom które stawiają na stereotypy.

Eliza | 2015-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Poczucie humoru Pani Joanny jest jedyne w swoim rodzaju.
Nierzadko uśmiałam się do łez. Warto przeczytać tę książkę, gdyż znaleźć tu można wiele prawdy o życiu we dwoje :))

maria | 2011-01-01

bardzo zabawne ale i bardzo trafne rady

Persilowa | 2014-02-24

Idealne na wielki kryzys! :)))