Jak wytrzymać ze sobą nawzajem

Okładka książki Jak wytrzymać ze sobą nawzajem Joanna Chmielewska
Okładka książki Jak wytrzymać ze sobą nawzajem
Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Klin poradniki
poradniki
Klin
2011-01-01
2011-01-01
jak wytrzymać ze sobą nawzajem

Nie wiem, jak wytrzymać tego typu dziełka...
Z drugiej strony, są gorsze, nie oszukujmy się.

Nie wiem, jak wytrzymać tego typu dziełka...
Z drugiej strony, są gorsze, nie oszukujmy się.

Nie dla rad, tak dla lekkiego potraktowania tematu.

Nie dla rad, tak dla lekkiego potraktowania tematu.

O ile "Jak wytrzymać z mężczyzną" i "Jak wytrzymać ze współczesną kobietą" były ciekawe bo i przednim dowcipem stały i pełne były anegdot z życia autorki tak "Jak wytrzymać ze sobą nawzajem" to już niestety jedno wielkie rozczarowanie. Bo to takie na siłę, wtórne, powiela to co było już napisane w poprzednimi "Jak wytrzymać". Poza tym nieśmieszne to było a ciekawych anegdot jak na lekarstwo.

Można śmiało omijać, szkoda czasu na tę akurat pozycję.

Satyryczny poradnik choć ma bawić to też poprzez przerysowanie sytuacji ale także spojrzenie z drugiej strony medalu pozwala nabrać dystansu. Czy nie pomaga myśl że zachowania nasze są powtarzalne w jakiś sposób i nie musimy znajdować na nie innowacyjnych rozwiązań. Polecam.

Fajna

Fajna

Zabawny poradnik o związkach międzyludzkich. Punkt widzenia Chmielewskiej jest dla mnie zawsze miłą lekturą. jednak w tym przypadku, były chwile nużące - niewiele, ale jednak.

Niestandardowy poradnik o relacjach damsko-męskich, a właściwie relacjach na linii żona-mąż. Porady, które należy traktować z dość dużym przymrużeniem oka, doprawione zostały szczyptą humoru Joanny Chmielewskiej. Tak naprawdę to zbiór stereotypów, z którymi możemy się zgadzać albo i nie.

Jeśli ktoś szuka lekkiej lektury na lata, to to jest książka dla niego. Lekka, łatwa i przyjemna, ale nie głupia książka. Nie trzeba przy niej wysilać szarych komórek, a można się uśmiechnąć.

Poczucie humoru Pani Joanny jest jedyne w swoim rodzaju.
Nierzadko uśmiałam się do łez. Warto przeczytać tę książkę, gdyż znaleźć tu można wiele prawdy o życiu we dwoje :))

Poczucie humoru Pani Joanny jest jedyne w swoim rodzaju.

Moim zdaniem najlepsza jest bodaj pierwsza z tego cyklu książka "Jak wytrzymać z mężczyzną." Czytałem dobre kilka lat temu, ale do dziś pamiętam, że uśmiałem się jak norka i nieraz mi nosem poszło.

Dwie pozostałe książki (O wytrzymywaniu ze współczesną kobietą i sobą nawzajem) są, jak to często bywa, ciągnięciem tematu. Trochę już nudnawe. W dodatku robią na mnie wrażenie chaotycznych - o ile mężczyzna był poukładany w jakieś rozdziały, jedno wynikało w miarę logicznie z drugiego i w ogóle dawało się ogarnąć myśl przewodnią przez parę stron, to tutaj przypomina mi raczej zbiór anegdotek przeplatanych dygresjami. Albo też owa myśl przewodnia zatacza tak szerokie kręgi, że mój umysł ich zwyczajnie nie ogarnia.

• Joanna Chmielewska
  • Chmielewska Joanna