Koszmarny Karolek i klątwa mumii

Tłumaczenie: Maria Makuch
Cykl: Koszmarny Karolek (tom 7)
Wydawnictwo: Znak
Harrid Henry and the Mummy's Curse
dzieci, koszmarny karolek, mumia
Ada

Koszmarny Karolek ma głowę pełną koszmarnych pomysłów, które pomagają mu zrealizować jego koleżanki i koledzy z klasy: Wredna Wandzia, Bezwzględny Bolo, Chciwy Henio i Muskularny Miecio. Wszystko psuje młodszy brat Karolka - Doskonały Damianek.

źródło opisu: Znak, 2002

źródło okładki: www.znak.com.pl

Aniaxxp | 2014-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2014

Koszmarnego Karolka czytałam w dzieciństwie. Pamiętam gdy będąc w drugiej klasie podstawówki wraz z koleżanką ścigałyśmy się , która przeczyta więcej "Karolków" jednego dnia :P. Jako iż zaczęły się wakacje postanowiłam zrobić sobie "mały powrót do dzieciństwa" i po Karolka sięgnąć. W sumie to się nie zawiodłam, fakt faktem, że książka jest trochę przewidywalna i powtarzają się w niej niektóre schematy lecz i tak czytało mi się ją bardzo miło, a uśmiech nie schodził z twarzy. Serdecznie polecam

Witch | 2014-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2014

Po co pisać? Każdy Karolek jest zarombisty <3

Mary | 2011-03-26
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa. Humor, humor, humor i ciekawa postać jaką jest tytułowy Koszmarny Karolek.

Wybebeszamy_książki | 2016-08-26

Natalia | 2012-08-22

Uwielbiałam czytać o przygodach Karolka, kiedy byłam młodsza ;-) Zresztą teraz też co jakiś czas lubię do nich wrócić :)

PahaludO | 2010-08-17

Taka sobie.

exten | 2011-06-10
Przeczytana: styczeń 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tytuł wskazuje mumie, ale książka was nie powinna wystraszyć, a wręcz zaciekawić. Jak zwykle wczujemy się w świat buntownika, któy wykorzystuje naiwność brata i rodziców. Jak każda książka z seri "Koszmarny Karolek" jest świtna

oliwiap24 | 2012-12-21
Przeczytana: 10 listopada 2012

Koszmarny Karolek to jedna z moich ulubionych książek.Koszmarny Karolek jest genialny i ma super pomysły.Polecam ;);)

vikab | 2013-10-11
Przeczytana: kwiecień 2011

Wszystkie książki z serii Koszmarny Karolek ją zabawne i fajne. Dobrze się je czyta i są w nich 4 opowiadania.

AgnElsha | 2015-06-30
Na półkach: Inne, Przeczytane

Zabawna książka dla dzieci ze starszych klas podstawówki, chociaż trochę nie wychowawcza.