Oto Lola!

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Hier kommt Lola!
Lola, przyjaźń, marzenia
Pistacia

Lola ma tatę Brazylijczyka, mierzącą 80 centymetrów ciotkę i kilka milionów fanów, kiedy nocą przeistacza się w sławną piosenkarkę Jacky Jones. Jest jednak coś, czego Lola nie ma - otóż brakuje jej najlepszej przyjaciółki, a o niej marzy najbardziej. Niestety, w nowej szkole Loli jest tylko dziwna Raszka, która przeraźliwie śmierdzi rybą. A Anna Liza, z którą Lola chciałaby się zaprzyjaźnić, odwiedza ją właśnie w momencie, kiedy jej tata nagusieńki i wściekły wypada z łazienki, bo własna córka przez pomyłkę zamknęła go tam na cały dzień. Pewnego dnia Lola wysyła do nieba balonik ze swym największym życzeniem. W odpowiedzi otrzymuje tajemniczy list w butelce...

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Monia0420 | 2014-12-24
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 24 grudnia 2014

Tę część czytałam nie jako pierwszą, ale chyba drugą bądź trzecią. Nie jest ona bardzo dobra, a moim zdaniem następne tomy są zdecydowanie lepsze. Jednak warto przeczytać, poznać Lolę i jej historię przedstawioną w tej części. Ciekawe, interesujące, lekko napisane i idealne do czytania na zimowe popołudnia i wieczory.

Ivindinn | 2011-12-23

"Posiadam", a raczej "posiadałam". Oddałam te książki młodszej kuzynce, mając nadzieję, że się spodobają, bo mnie jak najbardziej służyły jako najlepsza lektura dzieciństwa.

olgaja | 2015-04-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Przeczytałam całą serię tych książek,i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy.To moja ulubiona seria książek już od dzieciństwa.Zaczęłam je czytać jak miałam 8/9 lat.A teraz mam już 11 i nadal mi się podobają.Podobają mi się dlatego, że są pełne humoru a Lola naprawdę dobrze potrafi wykorzystać dzieciństwo [na przygody]!

Gorąco polecam =].

Dunya | 2013-06-05
Przeczytana: 01 lutego 2010

Ukochana książka mojej małej kuzynki, w której imieniu serdecznie ją polecam. Czytałam ją jej już dwa razy i za każdym razem obie się uśmiechałyśmy.

Mary14 | 2013-06-25
Przeczytana: 21 kwietnia 2009

Ciekawa, jak każda Lola, ale nie tak fajna jak inne książki. Nie ma w sobie tego czegoś...

Tiger | 2011-08-17
Przeczytana: 2007 rok

SUPER ŚMIESZNA KSIĄŻKA DLA MŁODSZYCH ! Polecam całą serie :))

Alexxx | 2013-03-31
Przeczytana: 2009 rok

Pierwsza część przygód o Loli- dziewczynce o bardzo bujnej wyobraźni. Lolę polubiłam od razu i wciągnęłam się w jej przygody. Książka jest bardzo dobrze i ciekawie napisana, ma niebanalną fabułę. Serdecznie polecam wszystkim cały cykl o przygodach Loli.

Kociara53 - | 2010-07-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: grudzień 2007

Bardzo mi się podobała historia o 9-cio letniej Loli która w z pozoru niemiłej Rszce znalazła prawdziwą przyjaciółkę.Dlatego sięgnęłam po pozostałe tomy tej serii. Polecam ją dziewczynkom w wieku 8-11 lat.

agutek | 2011-05-27

Faaaaaaaaaaaajnaaaaaaaaaa książkaaaaaaaaaaaaaaa

marysia7789 | 2011-03-15

Pierwsza część przygód Loli.