Martynka i Dzień Mamy

Cykl: Martynka
Wydawnictwo: Publicat
Martine fête maman
Elwira

Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki wzruszają i bawią jej rówieśniczki na całym świecie. Razem z Martynką oraz jej przyjaciółmi czytelniczki poznają świat i uczą się wielu nowych rzeczy. Pełne uroku, przyciągające uwagę ilustracje oraz dowcipny tekst tworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój.

"Martynka" to moja najukochańsza seria z czasów podstawówki.

Pamiętam, że w księgarni, która znajdowała się obok nas, nowy egzemplarz z serii pojawiał się bardzo rzadko. Dlatego też moja mama w wolnych chwilach chodziła po wszystkich księgarniach, jakie mogła wynaleźć i szukała dla mnie nowych części. Do dziś pamiętam to oczekiwanie na kolejną książeczkę i ogromną radość, którą odczuwałam, gdy już ją dostałam. To było niesamowite.

Udało nam się wtedy zdobyć 30 egzemplarzy. Nie są to oczywiście wszystkie jakie wyszły, ale wszystkie jakie udało się wtedy znaleźć i mam je po dziś dzień.
Moja mama nie raz pytała mnie dlaczego ich nie sprzedam i nie kupię sobie za to jakichś książek, które teraz mnie interesują.
Ale dlaczego miałabym to zrobić?
Miałabym się tak po prostu pozbyć tych wspomnień i całego wysiłku jaki ona włożyła w to, by je dla mnie zdobyć?
Nigdy.

Chyba już nie muszę mówić, dlaczego akurat przy tym tytule postanowiłam napisać swoją opinię? ;)

Co do samych książek:...

ruda2069 | 2014-09-14

Świetna książka towarzyszyła mi przez całe dzieciństwo.

zdolnedzieci | 2017-02-06

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle...

Milena | 2016-06-23

Jako mała dziewczynka kochałam te książki. Pamiętam jak chodziłam do biblioteki po kolejną Martynkę.

julka | 2015-05-02

Największa rosterka w życiu,co kupić na dzień mamy?Przed takim problemem staje też Martynka,ale wspaniale sobie z nim radzi......

juliett | 2014-01-03
Przeczytana: 2009 rok

Pamiętam, że jak byłam mała to wprost ubóstwiałam książki o Martynce:)

Ola Gorzkiewicz | 2014-04-01

Super książeczka, którą przeczytałam w dzieciństwie :)

FuturePast 56 | 2014-06-22

oooo. Czytałam tę książkę jak byłam mała. I ostatnio czytałam ją siostrą. Uwielbiam. Mój brat ma jakąś część Martynki... Chyba : " Martynka i koniki", ale nie jestem pewna... W każdym razie : uwielbiam tą książeczkę.

Bardzo mi się podobała, sama mam osiem lat. :)

Martyna | 2014-02-07

Naprawdę fajne pomysły na prezent dla mamy!