Angielskie Różyczki

English Roses
83-7298-449-2
literatura dziecięca
all92

Pierwsza z pięciu książek Madonny dla dzieci w każdym wieku - nawet tych dorosłych. Angielskie różyczki to opowieść o czterech jedenastoletnich dziewczynkach: Nicole, Amy, Charlotte i Grace, które są najlepszymi przyjaciółkami. "Można by powiedzieć, że są jak papużki nierozłączki" i "odrobinę zazdroszczą innej dziewczynce z sąsiedztwa" - ślicznej Binah, której, wydawałoby się idealne życie sprawia, że "zielenieją z zazdrości". Jednak, kiedy pulchna, uwielbiająca pumpernikiel wróżka zabiera je w magiczną podróż, zdają sobie sprawę, jak bardzo rzeczywistość różni się od wyobrażeń.
Pisząc tę książkę, Madonna przywołała jedno ze swoich wspomnień z dzieciństwa. Opowiada: "jako dziecko byłam zawistna wobec innych dziewczynek, zazdrościłam im wielu rzeczy; tego, że miały matki, że były ładniejsze lub bogatsze. Dopiero kiedy dorośniesz, zdajesz sobie sprawę, że pielęgnowanie takich uczuć to tylko strata czasu".

"Angielskie Różyczki" to pierwsza książka dla dzieci autorstwa ikony pop kultury, znanej piosenkarki, Madonny. Książkę dostałam od rodziców w prezencie gdy miałam 11 lat. Ale są to tak zamierzchłe czasy, że nie pamiętam już czy dostałam "Angielskie Różyczki" jako bożonarodzeniowy prezent czy też za dobre świadectwo. Za to doskonale pamiętam jak bardzo byłam wtedy podekscytowana prezentem. W ogóle historią pięciu dziewczyn, ilustracjami i samym faktem, że mam w swoim posiadaniu książkę Madonny (!). Nie dawno odkryłam, że Madonna napisała inne książki z serii "Angielskie Różyczki". Koniecznie muszę je przeczytać, mogą być nawet po angielsku.

Kim są Angielskie Różyczki ? To cztery śliczne dziewczynki o imionach: Charlotte, Grace, Nicole i Amy. Cztery najlepsze przyjaciółki, cztery papużki - nierozłączki. Prócz tego iż wszystko robią razem - począwszy od wspólnej jazdy na łyżwach zimą na piknikach wiosną skończywszy - oraz mają podobne gusta, wszystkie cztery są okropnie zazdrosne o...

inkaa2000 | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016

Warto przeczytać z dziećmi... Aby uświadomić im i sobie, że nie wszystko jest zawsze takie, jak nam się wydaje...

Scratched | 2011-07-24

Bardzo przyjemna książeczka. Dostałam ją gdy miałam jakieś 10 lat. Szybko się czyta, ale daje wiele do zrozumienia. Zawarte w książce rysunki, idealnie komponują się z tekstem.

adorable | 2011-08-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 22 sierpnia 2011

Książkę wypożyczyłam w bibliotece miejskiej, aby poczytać bratu.
"Angielskie Różyczki" w pewien sposób nawiązują do sławnej bajki o Kopciuszku. Czyta się ją bardzo przyjemnie. Dużym plusem jest to, iż nakłania nie tylko dzieci, ale i dorosłych, do zastanowienia się nad tym jak szybko ulegamy stereotypom i oceniamy innych, nie znając ich.

Tak długo i tyle razy ją czytałam ,że znam ją dobrze. Na pewno w dzieciństwie chętnie bym ją czytała.

Luukas Luoma | 2015-01-17

Wspaniała bajka z pięknym przekazem. Królowa Popu ma wpływ już na małe dzieci. To powinna być lektura dla 5 6 latków. Obowiązkowo dla każdego fana, który ma małe dziecko :)

Laura Dudziak | 2013-03-11

Przyjemna książka, ładne rysunki nawiązujące do treści. Książka przypomina treścią Kopciuszka.

Czytajka | 2011-08-16
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Dawno ją czytałam. Ale pamiętam, że mi się podobała. Polecam dla dzieci. :)

Gilraen | 2016-10-30
annaroza | 2016-05-29