Teckla

Cykl: Vlad Taltos (tom 3) | Seria: Fantasy
Wydawnictwo: Rebis
Teckla
9788373012011

Catwi, żona członka mafii , zawodowego zabójcy i czarnoksiężnika zaczyna bawić się w rewolucjonistkę. Rewolucję przygotowują zaś ludzie i Teckle, czyli chłopi leniwi, głupi i tchórzliwi. Chroni ich zaś by uratować żonę nie kto inny jak uosobienie wszystkiego, co chcą zniszczyć Vald Taltos. W tym celu wywołuje kolejną wojnę gangów.

Meszuge | 2014-03-11
Przeczytana: 06 czerwca 2011

„Teckla” to trzeci tom przygód Vlada Taltosa, jeśli brać pod uwagę kolejność ich wydawania, ale szósty w porządku chronologicznym. Z tych, które dotąd przeczytałem, ten właśnie podobał mi się najmniej.

Stolica Imperium Adrilankha. Ludzie i elfy z Domu Teckli mieszkają w slumsach i traktowani są, jak obywatele drugiej kategorii – w najlepszym przypadku – bo zwykle ich los nie interesuje nikogo. Baronet Vlad Taltos z Domu Jherega i jego żona Cawti (była zawodowa zabójczyni), żyją wygodnie i dostatnio zajmując się swoimi sprawami. W przypadku Vlada oznacza to kontrolę nad pewnym terenem i prowadzoną tam działalnością – taki średniej klasy capo mafioso.
Kiedy Cawti postanawia przyłączyć się do ruchu o charakterze typowo komunistycznym (oczywiście to określenie w książce się nie pojawia, to nie ta planeta) i wygłasza bzdurne slogany o uciskanych masach ludu pracującego miast i wsi, Vlad staje przed poważnym wyborem: pozwolić, by jego żonę zabito w imię ideałów, które jej zaszczepił...

Wagabunda | 2015-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

Takie podsumowanie...Kolejny rozpoczety o zostawiony przez wydawnictwa cykl..Po polsku jest dostepnych 5 tomow - wiem ze w oryginale jest dostepnych 14 a kolejne 3 w przygotowaniu . Z jeden strony super - bo ksiazki naprawde niezle , bo wygrzebalam i przeczytalam..podobalo mi sie . Z drugiej strony diabli biora ewidentnie bo na - ciag dalszy nastapi po polsku - raczej nie mam co liczyc w tym zyciu . A potem wielkie kampanie antypirackie i sciganie przez wydawnicze karne komanda nieoficjalnych tlumaczen udostepnianych za friko na serwisach spolecznosciowych...Ech, szkoda gadac...

Winter | 2015-06-29

To akurat jeden ze słabszych tomów serii, ale i tak warto.

agnesm86 | 2016-09-24
Przeczytana: 09 października 2016