Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Joanna Urban
Cykl: Wiek złych rządów (tom 2) | Seria: Behemot
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Darkest Hour

Świat zmienił się nieodwracalnie. Istoty, które ludzie znali z baśni i legend: duchy, demony, czarownice i potwory, powróciły na ziemię. A wraz z nimi straszliwe istoty z innego świata, Formorianie. Ich jedynym celem jest wskrzeszenie przedwiecznego bóstwa Balora. Jeśli do tego dojdzie, Erze Ciemności nie będzie końca. Na drodze Formorianom staje szóstka niezwykłych bohaterów, którzy powoli odkrywają swoje przeznaczenie. Potężne siły opiekujące się ludzkim światem obdarzyły ich nowymi możliwościami, ale i ogromną odpowiedzialnością. Czasu jest coraz mniej. Oprócz Formorian pojawia się nowy przeciwnik, tajemniczy prześladowca, grający w sobie tylko znaną grę, a co najgorsze, największe niebezpieczeństwo czai się w ich własnym gronie: jedna z szóstki, Ruth, nosi w swoim łonie esencję Balora…

Kevorkian | 2014-12-15
Na półkach: Przeczytane, Fantasy, 2014
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony jest co najmniej lekko przegadana, ma sporo dłużyzn, akcja to przyspiesza, to zwalnia i się rozwleka i mam wrażenie, że przynajmniej 1/4 to jest właściwie tak o niczym. Bohaterowie też mogliby być ciekawsi, właściwie wyróżnia się tylko Laura.

Z drugiej bardzo podoba mi się przedstawienie Tuatha De Danann, a szczególnie Cernunnosa ze wszystkimi jego wcieleniami i dualną naturą. Fomorianie wypadają ciut bardziej blado, chociaż Mollecht trzyma poziom. Podobał mi się też pomysł z tym, że to nasz umysł nadaje tym rasom widzialny kształt.

Jeśli kogoś ciekawią celtyckie mity i chciałby mieć ich drobny przedsmak w łatwej i przyjemnej formie - to książka dla niego.

Jola | 2012-03-31
Na półkach: Przeczytane, Sprzedane
Przeczytana: luty 2012

Tak jak w recenzji pierwszego tomu zwrócę najpierw uwagi na ewidentne mankamenty książki: niedopracowany, miejscami kulejący styl pisania Chadbourna i jego nieprzekonujący zachwyt nad kulturą hipisowską mogą odstraszyć niektórych.
Ale wciągająca historia, wartka akcja i budzący empatię bohaterowie nadrabiają te minusy z nawiązką. Naprawdę polecam trylogię Chadbourna - nie jest to geniusz literatury fantasy, ale czyta się jego powieść z przyjemnością.

aqunia94 | 2014-01-06

Nie będę się rozpisywać -wspaniała kontynuacja I tomu - czekam na przeczytanie kolejnej cześci(mam nadzieję że nie ostatniej:()

| 2010-12-11
Przeczytana: 2008 rok

Maynard | 2012-09-30
Przeczytana: kwiecień 2008

Doskonałe rozwinięcie wątków z tomu pierwszego. Ciekawe odkurzenie motywu "walczącej drużyny". Miejscami przewidywalna ale ta nieokiełznana wyobraźnia. Aż chce się do niej wracać.

Karolina | 2018-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2018