Niewolnica

Wydawnictwo: Da Capo
The Wind Dancer
838613321X
dona

Włochy. Epoka Odrodzenia. Jedwabne adamaszki i atłasy skrywają blask morderczych sztyletów, a truciznę podaje się gościom równie często jak wyborne porto...
Barwna i dramatyczna historia romansu Sanchii, nieposkromionej niewolnicy, i Liona Andreasa, który kupił ją na jednej z uliczek Florencji.

"Niewolnica" to historia trudnej miłości niewolnicy Sanchii i Liona Andreasa, który kupił ją, gdy przekonał się, jak zręczną jest złodziejką. Miała ukraść dla niego jedynie klucz, aby mógł odzyskać skradzioną mu wcześniej statuetkę Tańczącego na Wietrze. Sytuacja jednak skomplikowała się, gdy podczas ucieczki Sanchia wpadła w ręce Demariego, człowieka, dla którego niewolnik nic nie znaczy.
Bardzo dobry styl, który wciąga natychmiast i nie pozwala się oderwać. Poza głównym wątkiem - miłości niewolnicy i pana, pojawiają się równie ciekawe wątki poboczne: skryta miłość Lorenza i Catheriny oraz postać Bianki, która scala wszystkich bohaterów. Autorka nakreśliła i wykorzystała niezwykle realne tło historyczne powieści, co sprawia, że że historia ta może wydawać się czytelnikowi całkowicie prawdziwa.
Polecam serdecznie. Z pewnością jeśli raz zapozna się ktoś z historią Tańczącego na Wietrze, sięgnie po książki opisujące dalsze losy tej statuetki.

sola255 | 2015-01-21

Wracam czasem do tej książki ,bo ją najzwyczajniej lubie .Romans -banalne . Wydawałoby sie,ze tak. W realistycznie nakreslonym tle historycznym niby nic niezwykłego ,ze mozna było posiadać niewolnice. Mozna było robic z nia co sie chcialo,używać w dowolny sposob , wykorzystac , narazic nawet na śmierć.Nic wtedy nadjzwyczajnego . A jednak... Na poczatku relacja, jaka łączy Pana i jego niewolnice jest prosta. Pan kaze ona robi. Klamra spinająca ta opowieśc jest posążek Tańczącego na wietrze , który dla własciciela znaczy więcej niz ludzkie życie. Wszystko zmienia sie pod wpływem uczucia, jakie zaczyna bardzo wolno kiełkowac w Lionie Andreasie do niewolnicy Sanchi . Sanchia to dziewczyna dzika , nieokiełznana zdolna do uczucia i poświecenia dla np rodzeństwa. Dla zapewnienia im przyszłości jest w stanie zrobic wszystko . Punktem zwrotnym ksiązki staje sie jednak to ,ze zdaje sobie sprawe ,ze jej Pan nad nia ,nad jej życie przedłozył figurkę .Zrozumiała,ze układ zawarty z niewolnica...

Agnieszka | 2013-03-09
Na półkach: Przeczytane, Strata czasu
Przeczytana: 09 marca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czy naprawdę trzeba wzniecać zarazę która zabija żonę głównego bohatera, aby on i główna bohaterka mogli być razem? przesada.

MałeWredne | 2013-05-24

Strasznie wciągająca książka ;d Polecam !

jolek121 | 2014-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2014