The Demon Lover
demon, kochanek, porwanie, dziecko, miłość
Barbara

Piękna i inteligentna Kate Collison pochodzi z dziewiętnastowiecznej rodziny malarzy miniaturzystów. Mimo, że jest niezwykle utalentowana, fakt, że jest kobietą uniemożliwia jej samodzielną karierę artystyczną. Miniatura z wizerunkiem wszechwładnego i aroganckiego barona de Centeville, którego portretuje, otwiera nagle przed Kate drogę do sławy. Jej cena jest jednak niezwykle wysoka. Czy uda się jej pokonać rodzące się uczucie i znieść upokorzenia?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Przeczytana: 10 stycznia 2014

Nie tego się spodziewałam sięgając po tę książkę. Przede wszystkim nie mogę nazwać tej książki "erotyczna" bo jest to romans z akcją w tle, która ukazuje nam świat ówczesnej Francji. Scena erotyczna jak to tak można nazwać to gwałt bez zbytniego opisu jak do tego doszło ani jak to się stało. Lecz miło patrzeć na to jak główny bohater zmienia się z demona w kochającego i czułego mężczyznę a może wcale się nie zmienia tylko w oczach bohaterki zachodzi zmiana spojrzenia na niego? Oceńcie sami.

Ewelynn | 2014-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

mam mieszane uczucia co do tej książki. A główny bohater wydaje mi się lekko obłąkany.

Sakarya | 2013-12-05
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Przeszkadzał mi trochę styl, szczególnie częste powtórzenia tych samych frazesów, takich jak: "ten dzień zapamiętam do końca życia", albo motywy działania czy opinie o innych bohaterach.
Sama fabuła jest dość ciekawa i zaskakująca, czasami wręcz szokująca, a perypetie głównej bohaterki od początku do końca powieści nie są ani zbyt zagmatwane, ani zbyt proste. Główna zaś bohaterka (będąca jednocześnie narratorem powieści) została wykreowana na osobę inteligentną i błyskotliwą, co wyraźnie widać zarówno w postępowaniu jak i w wypowiedziach.
Katherine Collison, zwana Kate, to dwudziestojednoletnia córka sławnego malarza miniaturzysty, która po ojcu odziedziczyła talent. Gdy ojciec Kate, Kendal Collison, zaczyna tracić wzrok, co utrudnia a czasami wręcz uniemożliwia mu pracę przy bardziej precyzyjnych szczegółach miniatur, otrzymuje zamówienie od potężnego barona de Centeville z Normandii niedaleko Paryża na dwie miniatury: swoją i jego narzeczonej księżnej de Crespigny. Dla Kendala to...

maszka_05 | 2013-05-08
Przeczytana: 02 lutego 2013

Książkę przeczytałam ponieważ lubie styl autorki, i oczywiście nie zawiodłam się. Czyta sie ja bardzo szybko. Tytuł (i niestety okładka) może wskazywać na jakieś prostackie romasidło, ale jest zupełnie inaczej. Wartka akcja, troche intrygi, troche tajemnicy, ciekawa kobieca postać - to atuty książki.

Ola Rzążewska | 2014-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2014

Myślałam, że mam do czynienia ze zwykłym, ckliwym romansidłem, jednak zdziwiłam się i to na wielki plus. Książka jest warta uwagi, a zakończenie kompletnie zbija z tropu.

Iwona | 2014-05-15
Przeczytana: 20 maja 2014

Bez ładu, składu i sensownej fabuły, no może trochę sensu miała, a nawet zaskakujące zakończenie, ale to i tak nie równoważny koszmarnego stylu książki, niezliczonej ilości powtórzeń i totalnego braku emocji podczas czytania.

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: 2009 rok

Świetna. Czyta się jednym tchem. To nie tylko romansidło, ale również kryminał :)

Patrycja | 2014-09-26

pierwsza książka tej autorki,którą przeczytałam.muszę przyznać że pochłonęłam ją ze szczerym zainteresowaniem. Historia niby banalna-ona i on-przeszkody,przygody itp.Jednak historia nie skupia się tylko na wątku miłosnym ,ale także pobocznych,w tym zagadkowych śmierciach :) polecam!!

AgataKasia | 2014-02-04
Przeczytana: 02 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie lubię tej książki. Nie cierpię książek o gwałcicielach, nawet jeśli zakochują się on w swoich ofiarach, a ofiary w nich. Gwałt jest gwałtem - i tyle w tym temacie.

Rokosanka | 2013-03-11
Przeczytana: 08 marca 2013

Jedna z piękniejszych historii miłosnych. Zaskakujące zakończenie. Polecam.