Okładka książki Pieśń Ognia

BIS
typ
papier
dona
6.23 (47 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Lord Graelam de Moreton, powracając z krucjaty, w przypadkowej potyczce ratuje życie Mauriceowi de Lorris z Belleterre, a ten rewanżuje się zaproszeniem lorda do swej posiadłości. Po przybyciu na miejsce zastają młodziutką córkę Mauricea - Kassię - chorą, bliską śmierci. De Lorris błaga swego wybawcę o jeszcze jedną przysługę - poślubienie umierającej dziewczyny, przez co Graelam stałby się dziedzicem Belleterre i zarazem jego obrońcą przed zakusami licznych wrogów. Lord przystaje na ten plan, pewny, że wkrótce zostanie wdowcem, i po ceremonii opuszcza zamek. Jednak Kassia niespodziewanie wraca do zdrowia. Tymczasem nieświadomy niczego Graelam zaczyna szykować się do kolejnego ożenku...

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
zabielka | 2013-11-03
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 02 listopada 2013

Pochłonęłam, tę książkę można powiedzieć za jednym zamachem. Podobała mi się bardzo, 440 stron podczas czytania których się nie nudziłam, Ksiązka nie jest rozwleczona i polecam bardzo serdecznie, więcej takich odskoczni od normalnego życia poproszę. :)

Muniette | 2013-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2013

Bohaterowie tej książki momentami zachowują się, jakby cierpieli na jakieś zaburzenia osobowości. Raz mówią tak, aby po chwili powiedzieć nie. Kassia jest bardzo zafascynowana swoim mężem, ale nie potrafi tego wyrazić. Poza tym opisywana jest jako silna postać kobieca, która jednak nie wytrzymuje żadne konfrontacji z Graelamem. Wyraźnie przegrywa.
Grealamowi niby zależy na żonie, wzbudza ona w nim uczucia, ale.. Przy każdej możliwej okazji wskakuje innym do łóżka, gwałci ją i nie wierzy. Co z niego za mężczyzna? Teoretycznie można uznać, że to wina poglądów, jakie wpił mu ojciec, aczkolwiek nie brzmi to zbyt przekonywująco. Poza tym wyraźnie brak mu szacunku do kobiet i nie dba nawet o własne, nieślubne dzieci. Zdecydowanie postać nie do polubienia.
Bardzo pozytywnie wykreowane postaci króla Edwarda i królowej Eleanor, chociaż poskąpiono im nieco rysu historycznego.

Anastazja | 2011-04-04

Średniowieczne klimaty w bardzo dobrej formie! Dumny, arogancji nie silący się na delikatność główny bohater spodoba się wielu czytelnikom, choć niektóre jego zachowania doprowadzić mogą człowieka do szewskiej pasji! A główna bohaterka delikatna, bardzo urocza i wbrew pozorom bardzo silna. Akcja ciekawa i miejscami zaskakująca. Polecam czytanie serii "PIEŚNI" po kolei, bohaterowie z poprzednich części często przewijają się w kolejnych książkach.

ewa0818 | 2011-07-01

Kalendarium literackie
  • Andreas Eschbach
    55. rocznica
    urodzin
    Nic nie jest trudniej wyplenić niż religie, choćby była nie wiem jak fałszywa.
  • Milo Manara
    69. rocznica
  • Agatha Christie
    124. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie wracaj do miejsc, w którym byłeś szczęśliwy.
  • Chimamanda Ngozi Adichie
    37. rocznica
    urodzin
    Bunt Jaja był teraz jak eksperymentalny hibiskus cioci: wyjątkowy i pachnący nutką wolności innej niż ta, której domagał się tłum ludzi wymachujących zielonymi liśćmi na placu Rządowym po zamachu stanu. Wolności czynu i bycia sobą.
  • Chelsea Quinn Yarbro
    72. rocznica
    urodzin
    - Tęskniłem za tą chwilą, odkąd po raz pierwszy ujrzałem panią na przejażdżce do Bois - Vert. Kilkanaście dni zbierałem się na odwagę, by zbliżyć się do ciebie, pani. - Jeśli potrzebujesz panie odwagi, by zwrócić się do mnie, to niech Niebiosa mają w opiece Francję, gdyby trzeba było stanąć do walk... pokaż więcej
  • Dan Lungu
    45. rocznica
  • James Fenimore Cooper
    225. rocznica
    urodzin
    Są to słowa godne mężczyzny i człowieka, który doszedłby do czegoś, gdyby nie jego głupie wykształcenie.
  • Tomasz Jastrun
    64. rocznica
    urodzin
    Kiedyś byłem dumny ze swojej nieśmiałości, teraz już wiem, ona bynajmniej nie świadczy o skromności, raczej o wielkich ambicjach i lęku przed porażką.
  • Halina Birenbaum
    85. rocznica
    urodzin
    Nieraz wtedy myślałam o religijnych postach, zwłaszcza w związku ze świętem Jom-Kipur, kiedy to ludzie dobrowolnie czczą w ten sposób Boga. Przysięgłam wówczas, że o ile przeżyję wojnę i będę miała co jeść, nigdy nie narzucę sobie żadnego postu. Ślubując to wywierałam świadomie i z satysfakcją zemst... pokaż więcej
  • Norman Spinrad
    74. rocznica
  • Sophie Dahl
    37. rocznica
  • Marion Zimmer Bradley
    15. rocznica
    śmierci
    Łzy sprawiają, że kobiety są bardziej realne, bardziej bezbronne; kobiety, które nigdy nie płaczą, przerażają mnie, bo wiem, że są silniejsze ode mnie i zawsze się trochę boję tego, co zrobią.
  • Oriana Fallaci
    8. rocznica
    śmierci
    Politycznie poprawne miernoty zawsze negują zasługi. Zastępują jakość przez ilość. Lecz to jakość wprawia świat w ruch moi drodzy, nie ilość. Świat idzie naprzód dzięki tym nielicznym, którzy posiadają przymioty, nie dzięki tym, którzy są liczni i głupi
  • Władysław Syrokomla
    152. rocznica