Pieśń Ognia

tłumaczenie
Ewa Janasińska
Fire Song
dona

Lord Graelam de Moreton, powracając z krucjaty, w przypadkowej potyczce ratuje życie Mauriceowi de Lorris z Belleterre, a ten rewanżuje się zaproszeniem lorda do swej posiadłości. Po przybyciu na miejsce zastają młodziutką córkę Mauricea - Kassię - chorą, bliską śmierci. De Lorris błaga swego wybawcę o jeszcze jedną przysługę - poślubienie umierającej dziewczyny, przez co Graelam stałby się dziedzicem Belleterre i zarazem jego obrońcą przed zakusami licznych wrogów. Lord przystaje na ten plan, pewny, że wkrótce zostanie wdowcem, i po ceremonii opuszcza zamek. Jednak Kassia niespodziewanie wraca do zdrowia. Tymczasem nieświadomy niczego Graelam zaczyna szykować się do kolejnego ożenku...

• Punkty zapalne. Dwanaście rozmów o Polsce i świecie

Rybacy
Chigozie Obioma

7,46 (13 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
zabielka | 2013-11-03
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 02 listopada 2013

Pochłonęłam, tę książkę można powiedzieć za jednym zamachem. Podobała mi się bardzo, 440 stron podczas czytania których się nie nudziłam, Ksiązka nie jest rozwleczona i polecam bardzo serdecznie, więcej takich odskoczni od normalnego życia poproszę. :)

sola255 | 2015-01-08

Lubie wracac do tego romansu , przyznaje ze mam sentyment do tej autorki. Pomimo jej sklonnosci do tworzenia meskich postaci ( jak to czesto w romansach historycznych) z duza doza arogancji wrecz brutalnosci .Tworzy ona nieprawdopodobne historie oczesto swietnych zakonczeniach. To jest wlasnie taka ksiazka do zakonczenia , której lubie wracac. Opisy autorki jakos bardzo dzialaja na moja wyobraznie .Widze wyraznie drobniutka Cassie i poteznego Graelama, który na koncu tylko jej pozwala wodzic sie za nos i predzej dal by sobie uciac reke niz ja zranic :-)Styl pisania autorki pozwal mi prawie rozgrzeszyc wszystkie dranstwa bohatera !

kasik | 2015-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

To świetna książka, rozczulała i wzruszała mnie parokrotnie. Dobrze i szybko się czyta. Bohaterowie nietuzinkowi, chociaż ja pewnie udusiłabym Graelam, jakbym tylko mogła:).

Anastazja | 2011-04-04

Średniowieczne klimaty w bardzo dobrej formie! Dumny, arogancji nie silący się na delikatność główny bohater spodoba się wielu czytelnikom, choć niektóre jego zachowania doprowadzić mogą człowieka do szewskiej pasji! A główna bohaterka delikatna, bardzo urocza i wbrew pozorom bardzo silna. Akcja ciekawa i miejscami zaskakująca. Polecam czytanie serii "PIEŚNI" po kolei, bohaterowie z poprzednich części często przewijają się w kolejnych książkach.

grumperka | 2015-06-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Moja ulubiona książka tej autorki i nie mam bladego pojęcia, dlaczego ... Nie mogłam zrozumieć tej ,,miłości" Graelama do Kassi. Raz ją kocha, a za chwilę ją gwałci. Faceci ? Może, ale i tak przeczytam ją jeszcze jeden raz.

Witchen | 2014-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2014

Szybko i łatwo się czyta. Sama jednak nie wiem jak odnieść się do postępowania mężczyzn wobec kobiet w tamtych czasach. Czytając często wybuchałam oburzeniem. Gwałt na żonie, kochanki na boku i nieślubne dzieci z nimi. A kobiety się na to godziły i akceptowały swoje położenie. Cóż wtedy tak właśnie było. Całe szczęście, że żyjemy w innych czasach i kobieta nie jest już tylko nic nie wartą "klaczą rozpłodową" :)

Muniette | 2013-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2013

Bohaterowie tej książki momentami zachowują się, jakby cierpieli na jakieś zaburzenia osobowości. Raz mówią tak, aby po chwili powiedzieć nie. Kassia jest bardzo zafascynowana swoim mężem, ale nie potrafi tego wyrazić. Poza tym opisywana jest jako silna postać kobieca, która jednak nie wytrzymuje żadne konfrontacji z Graelamem. Wyraźnie przegrywa.
Grealamowi niby zależy na żonie, wzbudza ona w nim uczucia, ale.. Przy każdej możliwej okazji wskakuje innym do łóżka, gwałci ją i nie wierzy. Co z niego za mężczyzna? Teoretycznie można uznać, że to wina poglądów, jakie wpił mu ojciec, aczkolwiek nie brzmi to zbyt przekonywująco. Poza tym wyraźnie brak mu szacunku do kobiet i nie dba nawet o własne, nieślubne dzieci. Zdecydowanie postać nie do polubienia.
Bardzo pozytywnie wykreowane postaci króla Edwarda i królowej Eleanor, chociaż poskąpiono im nieco rysu historycznego.

ewa0818 | 2011-07-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam