Okładka książki Pieśń Ognia

BIS
typ
papier
dona
6.23 (47 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Lord Graelam de Moreton, powracając z krucjaty, w przypadkowej potyczce ratuje życie Mauriceowi de Lorris z Belleterre, a ten rewanżuje się zaproszeniem lorda do swej posiadłości. Po przybyciu na miejsce zastają młodziutką córkę Mauricea - Kassię - chorą, bliską śmierci. De Lorris błaga swego wybawcę o jeszcze jedną przysługę - poślubienie umierającej dziewczyny, przez co Graelam stałby się dziedzicem Belleterre i zarazem jego obrońcą przed zakusami licznych wrogów. Lord przystaje na ten plan, pewny, że wkrótce zostanie wdowcem, i po ceremonii opuszcza zamek. Jednak Kassia niespodziewanie wraca do zdrowia. Tymczasem nieświadomy niczego Graelam zaczyna szykować się do kolejnego ożenku...

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
zabielka | 2013-11-03
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 02 listopada 2013

Pochłonęłam, tę książkę można powiedzieć za jednym zamachem. Podobała mi się bardzo, 440 stron podczas czytania których się nie nudziłam, Ksiązka nie jest rozwleczona i polecam bardzo serdecznie, więcej takich odskoczni od normalnego życia poproszę. :)

Muniette | 2013-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2013

Bohaterowie tej książki momentami zachowują się, jakby cierpieli na jakieś zaburzenia osobowości. Raz mówią tak, aby po chwili powiedzieć nie. Kassia jest bardzo zafascynowana swoim mężem, ale nie potrafi tego wyrazić. Poza tym opisywana jest jako silna postać kobieca, która jednak nie wytrzymuje żadne konfrontacji z Graelamem. Wyraźnie przegrywa.
Grealamowi niby zależy na żonie, wzbudza ona w nim uczucia, ale.. Przy każdej możliwej okazji wskakuje innym do łóżka, gwałci ją i nie wierzy. Co z niego za mężczyzna? Teoretycznie można uznać, że to wina poglądów, jakie wpił mu ojciec, aczkolwiek nie brzmi to zbyt przekonywująco. Poza tym wyraźnie brak mu szacunku do kobiet i nie dba nawet o własne, nieślubne dzieci. Zdecydowanie postać nie do polubienia.
Bardzo pozytywnie wykreowane postaci króla Edwarda i królowej Eleanor, chociaż poskąpiono im nieco rysu historycznego.

Anastazja | 2011-04-04

Średniowieczne klimaty w bardzo dobrej formie! Dumny, arogancji nie silący się na delikatność główny bohater spodoba się wielu czytelnikom, choć niektóre jego zachowania doprowadzić mogą człowieka do szewskiej pasji! A główna bohaterka delikatna, bardzo urocza i wbrew pozorom bardzo silna. Akcja ciekawa i miejscami zaskakująca. Polecam czytanie serii "PIEŚNI" po kolei, bohaterowie z poprzednich części często przewijają się w kolejnych książkach.

ewa0818 | 2011-07-01

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku