Okładka książki Pieśń Ognia

BIS
typ
papier
dona
6,33 (55 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Lord Graelam de Moreton, powracając z krucjaty, w przypadkowej potyczce ratuje życie Mauriceowi de Lorris z Belleterre, a ten rewanżuje się zaproszeniem lorda do swej posiadłości. Po przybyciu na miejsce zastają młodziutką córkę Mauricea - Kassię - chorą, bliską śmierci. De Lorris błaga swego wybawcę o jeszcze jedną przysługę - poślubienie umierającej dziewczyny, przez co Graelam stałby się dziedzicem Belleterre i zarazem jego obrońcą przed zakusami licznych wrogów. Lord przystaje na ten plan, pewny, że wkrótce zostanie wdowcem, i po ceremonii opuszcza zamek. Jednak Kassia niespodziewanie wraca do zdrowia. Tymczasem nieświadomy niczego Graelam zaczyna szykować się do kolejnego ożenku...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
zabielka | 2013-11-03
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 02 listopada 2013

Pochłonęłam, tę książkę można powiedzieć za jednym zamachem. Podobała mi się bardzo, 440 stron podczas czytania których się nie nudziłam, Ksiązka nie jest rozwleczona i polecam bardzo serdecznie, więcej takich odskoczni od normalnego życia poproszę. :)

Muniette | 2013-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2013

Bohaterowie tej książki momentami zachowują się, jakby cierpieli na jakieś zaburzenia osobowości. Raz mówią tak, aby po chwili powiedzieć nie. Kassia jest bardzo zafascynowana swoim mężem, ale nie potrafi tego wyrazić. Poza tym opisywana jest jako silna postać kobieca, która jednak nie wytrzymuje żadne konfrontacji z Graelamem. Wyraźnie przegrywa.
Grealamowi niby zależy na żonie, wzbudza ona w nim uczucia, ale.. Przy każdej możliwej okazji wskakuje innym do łóżka, gwałci ją i nie wierzy. Co z niego za mężczyzna? Teoretycznie można uznać, że to wina poglądów, jakie wpił mu ojciec, aczkolwiek nie brzmi to zbyt przekonywująco. Poza tym wyraźnie brak mu szacunku do kobiet i nie dba nawet o własne, nieślubne dzieci. Zdecydowanie postać nie do polubienia.
Bardzo pozytywnie wykreowane postaci króla Edwarda i królowej Eleanor, chociaż poskąpiono im nieco rysu historycznego.

sola255 | 2015-01-08

Lubie wracac do tego romansu , przyznaje ze mam sentyment do tej autorki. Pomimo jej sklonnosci do tworzenia meskich postaci ( jak to czesto w romansach historycznych) z duza doza arogancji wrecz brutalnosci .Tworzy ona nieprawdopodobne historie oczesto swietnych zakonczeniach. To jest wlasnie taka ksiazka do zakonczenia , której lubie wracac. Opisy autorki jakos bardzo dzialaja na moja wyobraznie .Widze wyraznie drobniutka Cassie i poteznego Graelama, który na koncu tylko jej pozwala wodzic sie za nos i predzej dal by sobie uciac reke niz ja zranic :-)Styl pisania autorki pozwal mi prawie rozgrzeszyc wszystkie dranstwa bohatera !

Anastazja | 2011-04-04

Średniowieczne klimaty w bardzo dobrej formie! Dumny, arogancji nie silący się na delikatność główny bohater spodoba się wielu czytelnikom, choć niektóre jego zachowania doprowadzić mogą człowieka do szewskiej pasji! A główna bohaterka delikatna, bardzo urocza i wbrew pozorom bardzo silna. Akcja ciekawa i miejscami zaskakująca. Polecam czytanie serii "PIEŚNI" po kolei, bohaterowie z poprzednich części często przewijają się w kolejnych książkach.

Witchen | 2014-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2014

Szybko i łatwo się czyta. Sama jednak nie wiem jak odnieść się do postępowania mężczyzn wobec kobiet w tamtych czasach. Czytając często wybuchałam oburzeniem. Gwałt na żonie, kochanki na boku i nieślubne dzieci z nimi. A kobiety się na to godziły i akceptowały swoje położenie. Cóż wtedy tak właśnie było. Całe szczęście, że żyjemy w innych czasach i kobieta nie jest już tylko nic nie wartą "klaczą rozpłodową" :)

ewa0818 | 2011-07-01

Kalendarium literackie
  • John Irving
    73. rocznica
    urodzin
    Na tym sprośnym świecie [...] jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką - albo na najlepszej drodze do stania się jedną czy drugą. A jeśli nie pasujesz do żadnej z tych kategorii, dają ci do zrozumienia, że coś jest z tobą nie w porządku
  • Peter Straub
    72. rocznica
    urodzin
    […] nigdy nie można być zbyt szczupłym ani zbyt bogatym.
  • Dorota Wellman
    54. rocznica
    urodzin
    Mogę sobie nie kupić czegoś do jedzenia, ale książkę kupię zawsze. Poluję na wybrane tytuły jak rasowy myśliwy. Czekam na targi książek, bo wiem, że żniwa będą obfite. Jestem szczęśliwa, kiedy tarabanię ciężkie torby z Pałacu Kultury. Nie mogę się doczekać, kiedy w domu otworzę książkę i zacznę nową... pokaż więcej
  • Marek Nowakowski
    80. rocznica
    urodzin
    Żyj po swojemu, własnym życiem, właśnie, dlatego, że ono jest twoje. Można je połączyć z cudzym, ale nie rezygnując z siebie. Bo wtedy, gdy przestaje się być sobą, gdy chce się być tylko tym, co pragną widzieć w nas inni, najłatwiej jest przegrać.
  • Piotr Sztompka
    71. rocznica
  • Szolem Alejchem
    130. rocznica
    urodzin
    Baba zawsze zostaje babą; nie darmo rzekł król Salomon, że pośród tysiąca kobiet ani jednej możliwej nie znalazł. Całe szczęście, dalibóg, że nie ma dziś mody na kilka żon.
  • Maria Józefacka
    73. rocznica
    urodzin
    Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promień słońca w mroki niepogody.
  • Murray Newton Rothbard
    89. rocznica
  • Philip K. Dick
    33. rocznica
    śmierci
    Nie wiedział wtedy, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
  • Jarosław Iwaszkiewicz
    35. rocznica
    śmierci
    A potem przyjdzie śmierć: wszystko rozwiązując niczego nie wyjaśni. Odejdziemy tak, jakeśmy żyli: osobno. Świat nasz własny i jedyny musi nam wystarczyć do śmierci i po śmierci. Byle tylko nie zgłębiać tej myśli do końca, byle tylko nie przemyśleć tego fizycznie. Obumieranie rąk, mącenie się myśli,... pokaż więcej
  • David Herbert Lawrence
    85. rocznica
    śmierci
    Mężczyzna może swoim ciałem być dla kobiety żywym kluczem do całego świata.
  • Horace Walpole
    218. rocznica