Pieśń Ognia

BIS
typ
papier
dona
6,29 (59 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Lord Graelam de Moreton, powracając z krucjaty, w przypadkowej potyczce ratuje życie Mauriceowi de Lorris z Belleterre, a ten rewanżuje się zaproszeniem lorda do swej posiadłości. Po przybyciu na miejsce zastają młodziutką córkę Mauricea - Kassię - chorą, bliską śmierci. De Lorris błaga swego wybawcę o jeszcze jedną przysługę - poślubienie umierającej dziewczyny, przez co Graelam stałby się dziedzicem Belleterre i zarazem jego obrońcą przed zakusami licznych wrogów. Lord przystaje na ten plan, pewny, że wkrótce zostanie wdowcem, i po ceremonii opuszcza zamek. Jednak Kassia niespodziewanie wraca do zdrowia. Tymczasem nieświadomy niczego Graelam zaczyna szykować się do kolejnego ożenku...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
zabielka | 2013-11-03
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 02 listopada 2013

Pochłonęłam, tę książkę można powiedzieć za jednym zamachem. Podobała mi się bardzo, 440 stron podczas czytania których się nie nudziłam, Ksiązka nie jest rozwleczona i polecam bardzo serdecznie, więcej takich odskoczni od normalnego życia poproszę. :)

kasik | 2015-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

To świetna książka, rozczulała i wzruszała mnie parokrotnie. Dobrze i szybko się czyta. Bohaterowie nietuzinkowi, chociaż ja pewnie udusiłabym Graelam, jakbym tylko mogła:).

sola255 | 2015-01-08

Lubie wracac do tego romansu , przyznaje ze mam sentyment do tej autorki. Pomimo jej sklonnosci do tworzenia meskich postaci ( jak to czesto w romansach historycznych) z duza doza arogancji wrecz brutalnosci .Tworzy ona nieprawdopodobne historie oczesto swietnych zakonczeniach. To jest wlasnie taka ksiazka do zakonczenia , której lubie wracac. Opisy autorki jakos bardzo dzialaja na moja wyobraznie .Widze wyraznie drobniutka Cassie i poteznego Graelama, który na koncu tylko jej pozwala wodzic sie za nos i predzej dal by sobie uciac reke niz ja zranic :-)Styl pisania autorki pozwal mi prawie rozgrzeszyc wszystkie dranstwa bohatera !

Anastazja | 2011-04-04

Średniowieczne klimaty w bardzo dobrej formie! Dumny, arogancji nie silący się na delikatność główny bohater spodoba się wielu czytelnikom, choć niektóre jego zachowania doprowadzić mogą człowieka do szewskiej pasji! A główna bohaterka delikatna, bardzo urocza i wbrew pozorom bardzo silna. Akcja ciekawa i miejscami zaskakująca. Polecam czytanie serii "PIEŚNI" po kolei, bohaterowie z poprzednich części często przewijają się w kolejnych książkach.

Witchen | 2014-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2014

Szybko i łatwo się czyta. Sama jednak nie wiem jak odnieść się do postępowania mężczyzn wobec kobiet w tamtych czasach. Czytając często wybuchałam oburzeniem. Gwałt na żonie, kochanki na boku i nieślubne dzieci z nimi. A kobiety się na to godziły i akceptowały swoje położenie. Cóż wtedy tak właśnie było. Całe szczęście, że żyjemy w innych czasach i kobieta nie jest już tylko nic nie wartą "klaczą rozpłodową" :)

Muniette | 2013-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2013

Bohaterowie tej książki momentami zachowują się, jakby cierpieli na jakieś zaburzenia osobowości. Raz mówią tak, aby po chwili powiedzieć nie. Kassia jest bardzo zafascynowana swoim mężem, ale nie potrafi tego wyrazić. Poza tym opisywana jest jako silna postać kobieca, która jednak nie wytrzymuje żadne konfrontacji z Graelamem. Wyraźnie przegrywa.
Grealamowi niby zależy na żonie, wzbudza ona w nim uczucia, ale.. Przy każdej możliwej okazji wskakuje innym do łóżka, gwałci ją i nie wierzy. Co z niego za mężczyzna? Teoretycznie można uznać, że to wina poglądów, jakie wpił mu ojciec, aczkolwiek nie brzmi to zbyt przekonywująco. Poza tym wyraźnie brak mu szacunku do kobiet i nie dba nawet o własne, nieślubne dzieci. Zdecydowanie postać nie do polubienia.
Bardzo pozytywnie wykreowane postaci króla Edwarda i królowej Eleanor, chociaż poskąpiono im nieco rysu historycznego.

ewa0818 | 2011-07-01

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Wolno panu łamać reguły, ale nie wtedy, gdy pragnie pan być zrozumiany. Jeżeli chce pan być rozumiany, to jedynym sposobem „uwolnienia" się od reguł jest dogłębne, mistrzowskie przyswojenie ich sobie, tak aby się stały pańską drugą naturą. Oto paradoks: w każdym złożonym społeczeństwie człowiek jest... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica