Labirynt

Wydawnictwo: Świat Książki
THE MAZE
8373119701
dona

Kiedy Lacey Sherlock miała dziewiętnaście lat, psychopatyczny seryjny morderca zabił jej siostrę. Ten wstrząs zmienił całe życie dziewczyny. Zrezygnowała z kariery pianistki i postanowiła schwytać zbrodniarza za wszelką cenę. Wstępuje do FBI, do jednostki specjalizującej się w ściganiu seryjnych morderców. Jednostką kieruje Dillon Savich, geniusz komputerowy i fascynujący mężczyzna, lecz rodzące się między nimi i Lacey uczucie zostaje wystawione na próbę, gdy Savich odkrywa sekret przeszłości dziewczyny. Tymczasem po siedmioletniej przerwie morderca znowu uderza. Ale żeby wygrać pojedynek z szaleńcem, musi najpierw rozwikłać mroczne tajemnice własnej rodziny, gdzie nic nie jest takie jak się wydaje...

hanterkaa | 2016-05-29

"Labirynt" to świetny kryminał z odrobiną romansu,który czyta się bardzo przyjemnie.Sama historia o człowieku,który wywozi kobiety do opuszczonych domów,z których urządza labirynty jest przerażająca i ciekawa,do tego dochodzi wiele tajemnic rodzinnych Lacey,a wszystkiego dopełnia związek Lacey i Dillona.Powieść ma ponad 300 stron,ale całe czytanie jej to sama przyjemność.

WisemantheWise | 2016-07-29

Porównanie tej książki do "Milczenia owiec" jest dla mnie przesadą, z tym że można to porównanie zrobić na dwóch płaszczyznach.
Przesadą jest dla mnie porównywanie Labiryntu ze względu na "świetność" i zadowolenie z czytania. To po prostu przeciętny thriller o seryjnym zabójcy i krewnej ofiary, która po latach chce go dopaść.
I tu właśnie nasuwa się druga płaszczyzna porównania. Autorka jawnie inspirowała się genialną książką Harrisa i bardziej lub mniej kopiowała niektóre pomysły.
Niestety ten zabieg sprawił że "Labirynt" jest tylko przeciętny, bo zbyt chciał być podobny do "Milczenia owiec".
I jeszcze mocno wkurzyło mnie kiedy historia kryminalna zaczęła przeplatać się z niepotrzebnymi wg mnie wątkami "miłosnymi". Tak samo na siłę dodany epilog, że MOŻLIWY SPOILER "żyli długo i szczęśliwie".

Dorota_1988 | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Gdyby nie ten mdlący wątek miłosny to książka byłaby lepsza.

Andzia | 2011-11-15
Przeczytana: sierpień 2011

Bardzo dobry thriller!
Jest tutaj wszystko czego potrzebuje świetna lektura: akcja, tajemnica, romans i co najważniejsze książka posiada to, czego tak często brakuje we współczesnych thrillerach - poczucie humoru! Książkę czyta się niezywkle szybko, bo wciaga od pierwszych stron i do ostatniej trzyma w napięciu. Ciągła akcja, bohaterzy, którzy od razu wzbudzają sympatię, tajemnica, którą chce się jak najszybciej poznać.
Catherine Coulter ma świetne pióro, niezwykle lekkie i błyskotliwe. Tylko czemu tak mało żartów o Sherlocku?

Martyna | 2011-03-21
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 03 lutego 2011

Nigdy nie bałam się "strasznych książek", psychologicznych thrillerów. Zawsze fascynował mnie ten rodzaj literatury.
"Labirynt" zaczyna się z pozoru niewinnie. Nie ma żadnych podstaw by twierdzić, że potem stanie się coś gorszego. I wtedy się zaczyna...
Multum nagłych zwrotów akcji, nieprzewidywalny romans i nierozwiązana tajemnica rodzinna, wszystko, w połączeniu daje nam naprawdę dobry kryminał. Polecam.

Edyta Zawiła | 2015-03-08
Przeczytana: 07 marca 2015

Tytuł odzwierciedla labirynt ludzkich zakamarków umysłu, tajemnic,trupów. Polecam

Znalazłam ją w bibliotece. Zaciekawiona okładką wypożyczyłam długo czekała na swoją kolej.
Okładka przykuła moją uwagę, ale w porównaniu z innymi oprawami książek jest raczej nie pozorna, ale jak najbardziej pasuję do fabuły.
Treść "Labiryntu" także zaczyna się nie pozornie. Poznajemy załamaną psychicznie zamkniętą na wszystkie spusty młodą dziewczynę.
Lacey Sherlock moim zdaniem nie miała za ciekawego życia, sama wykończyłam bym się psychicznie z taką rodzinką. Matka wariatka oglądająca teleturnieje,ojciec sędzia nienawidzący własnej pasierbicy, do żony pod chodzący dosyć olewający sposób, napalony na nią szwagier nie żyjącej siostry. Sherlock chce walczyć. Specjalnie poszła do FBI, aby znaleźć Sznurobójcę. Jest niezła w tym co robi,prawdziwa profesjonalistka szybko przechwyca ją Dillon Savich szef jednostki w Waszyngtonie. Morderca znów uderza i dziewczyna wraz ze swoim szefem podąża jego śladem.
Po kolei odkrywamy przeszłość bohaterki i tajemnicę jej zwariowanej rodziny....

Kacha | 2014-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

W trakcie czytania.
Jestem.. "sama-nie-wiem-co" tą książką.. takie rzeczy się tu dzieją, że nie wiemczy się śmiać czy płakać.. Specyfikę ma dziwną, jeżeli komuś to nie wadzi to pewnie można książkę uznać za dobrą. mnie trochę to przerosło.

o czym mowa?

Agentka Sherlock dostaje pierwszą w życiu pracę - zaraz po akademii dostaje się do prestiżowej jednostki FBI. Ową jednostką zarządza.. Dillon. Dillon z miejsca zapała miłością do bohaterki, i ten fragment powieści jest straaasznie denerwujący. Pominę więc.
Ciekawa jest przeszłość Sherlock - jej siostrę zamordował seryjny morderca, którego Ona całe życie stara się odnaleźć..

I właśnie trafiła na jego trop..

Brzmi jak typowy thriller. To dobrze."Mdlący wątek miłosny" (pokochałam to sformułowanie) trochę gorszy, ale powiedzmy że standardowy.

Oprócz tego książka uderza jakimś.. takim.. nie wiem jak to nazwać. Kiczem? Czasami coś czytam i mam ochotę powiedzieć: 'no weeeź, kto Ci w to uwierzy? Głupoty.. ' np. stosunek ojca do...

kajkosz | 2013-09-13
Przeczytana: 13 września 2013

Było miło, dopóki nie zaczęło się robić ckliwie i romansowo.

Anastazja | 2011-04-04

Rewelacja! Napięcie rośnie z każdą kartką, bohaterowie wyraźnie nakreśleni, a fabuła aż "iskrzy" ;) od niespodzianek! Polecam:)