Kiedy chłopak poznaje dziewczynę

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Boy (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Boy meets girl

Kate Mackenzie ciężko pracuje w nowojorskiej gazecie. Ma chłopaka, który nie chce się wiązać na stałe. Nie może znaleźć kawalerki za godziwą cenę. I jest pewna, że gorzej być nie może. Błąd! Kate przekonuje jsię o tym, kiedy zostaje zwolniona i pozwana przez pracodawcę. Nic dziwnego, że w takiej sytuacji ostatnią rzeczą, jakiej się spodziewa, jest miłość. Ale wszystko się może zdarzyć, kiedy chłopak poznaje dziewczynę...

Sylwia Szenk | 2014-12-02

Mimo iż to jedna z moich ulubionych autorek podchodziłam do tej książki sceptycznie jak tylko zobaczyłam sposób narracji jednakże lektura mnie bardzo zaskoczyła i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pisane maile, wiadomości na komunikatorach, wiadomości na menu w restauracji do tej pory nie miałam pojęcia, że można stworzyć tak świetną historię i to w taki sposób. Bardzo wciągająca fabuła, książkę czyta się jednym tchem, jedyne zastrzeżenia jakie mam to jak pisane były wiadomości inną czcionką takimi wywijasami i ciężko było odszyfrować, jednak mimo wszystko zapis tego wszystkiego bez większych zarzutów. Jeśli chodzi o bohaterów. To cóż Kate przeurocza młoda kobieta, która miewa różne perypetie i jakoś musi sobie z tym wszystkim poradzić, eh ale ten jej facet Dale który nie chce się wiązać po tylu latach. Cóż nie znoszę go w tej książce i tej jego nowej panienki, płytkiej supermodelki a ten quiz aż brak słów;)Co do rodziny Hertzog to cóż nie chciałabym mieć takiej rodzinki....

Yuuki | 2012-06-06
Przeczytana: 04 czerwca 2012

Bardzo dobra książka. Co prawda była to typowa romantyczna komedia, ale została napisana w bardzo oryginalny sposób: całą historię poznawaliśmy czytając maile, świstki papieru, dokumenty, wiadomości na czacie, odsłuchując wiadomości na sekretarce (sporadycznie rozmowy) oraz czytając pamiętnik. Taki wygląd bardzo mi się spodobał, po raz pierwszy czytałam taką książkę i powiem, że nie żałuję. Co prawda nie należy do moich ulubionych, ale klimat, humor i styl pozwoliły mi się oderwać od codzienności i zasmakować życia w Nowym Jorku. W każdym razie polecam!

Anita | 2013-06-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 22 czerwca 2013

"Kiedy chłopak poznaje dziewczynę" jest już którąś z kolei książką Meg Cabot,po którą sięgam. Tak jak w każdej poprzedniej zachwyciła mnie osobowość głównej bohaterki. Kate jest taką paplą, którą spotykają wszystkie możliwe nieszczęścia. Jednak ma w sobie coś takiego, że przyciąga do siebie ludzi.
Cała książka składa się z maili, notatek, pamiętnika Kate, rozmów z czatu, wiadomości z poczty głosowej, zapisów przesłuchać, notatek na jadłospisie, paragonie albo broszurze z muzeum... Dzięki temu można poznać punkt widzenia każdego z bohaterów.
Powieść Meg Cabot chyba nie mogłaby być poważna i ta również taka nie jest. Potrafi naprawdę nieźle rozśmieszyć. To taka lekka lekturka, której kartki umykają niepostrzeżenie. :)

Natalia | 2011-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2011

Meg Cabot dla Kobiet. Sięgnęłam po tę pozycję, ponieważ chciałam się przekonać co pisarka nastolatek ma nam do zaoferowania. Książka jest świetna! Pełna humoru, z nutką intrygi i romansu. Kate zrywa z chłopakiem, nie ma mieszkania, traci pracę, zostaje pozwana. Największym problemem zdaje być się jednak pewien uroczy prawnik... Ogromnym plusem jest forma w jakiej książka została napisana - maile, chaty, rozmowy telefoniczne, ogłoszenia, a nawet przepisy kulinarne;) Idealna na deszczowe wakacyjne dni.

Katherina87 | 2012-11-21

Kate Mackenzie ciężko pracuje w nowojorskiej gazecie. Ma chłopaka, który nie chce się wiązać na stałe. Nie może znaleźć kawalerki za godziwą cenę. I jest pewna, że gorzej być nie może. Błąd! Kate przekonuje się o tym, kiedy zostaje zwolniona i pozwana przez pracodawcę. Nic dziwnego, że w takiej sytuacji ostatnią rzeczą, jakiej się spodziewa, jest miłość. Ale wszystko się może zdarzyć, kiedy chłopak poznaje dziewczynę...

sexy-chick | 2015-08-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

Po książkach Meg Cabot zazwyczaj spodziewam się lekkiego humoru, mało wyszukanych postaci, które przypominają przeciętnego człowieka i dobrej zabawy. Wszystkie trzy punkty zostały spełnione w tej książce. Bohaterka to przeciętna dziewczyna, która znajduje się w "życiowym dołku". Na dobrą sprawę Kate Mackanzie to każda z nas (kobiet), nie wyróżnia się niczym wśród bohaterek książek Meg Cabot. Wątek również jest podobny jak w innych książkach - mężczyzna (oczywiście przystojny ideał), do którego bohaterka na początku nie może się przekonać, a z czasem się zakochuje.
Nie zabrakło oczywiście pobocznych wątków, które dodawały całej historii świeżości - choćby relacje całej rodzinki Hertzog.
Podsumowując książka idealna na nudny wieczór, rozbawi i sprawi, że z uśmiechem na ustach będziemy śledzić losy głównych bohaterów.

książkowymol | 2013-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2013

Na początku jak czytałam tę książkę nie zachwyciła mnie. Brak rozdziałów utrudniał mi czytanie i wgl. Ale jak akcja się rozwinęła od razu zaczęło mi się lepiej czytać. Od początku Kibicowałam Kate i Mitchowi. Świetna para..

eMKey | 2014-03-09
Przeczytana: 08 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka ciekawa niezwykle pod względem formy : Wykorzystanie maili między pracownikami i w gruncie rzeczy bardzo codziennych form pisemnych jest niespotykanym zabiegiem stylistycznym. Fabularnie podoba mi się rozbieżność między paringami: Kate i Mitch są nieakceptowani przez rodzinę prawnika, ale są ze sobą szczerzy i szczęśliwi. Stue i Amy wydają się być z pozoru idealni, a tak na prawdę są dla siebie jak para gadów. Dobra książka jak na przejazdy tramwajem po mieście, ale nic lifechanging.

SeaGoddess | 2012-09-07
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: wrzesień 2011

Czyta się szybko i przyjemnie. Akcja nie jest porywająca - głównym wątkiem (oprócz miłości) są problemy i różnorakie sytuacje życiowe Kate. Niezobowiązująca lektura, dobra na wieczory.

K-czyta | 2013-12-08
Przeczytana: wrzesień 2013

Nie każda książka po jaką sięgamy musi jakoś szczególnie wpływać na nasze życie, być niesamowitym doświadczeniem czy niezapomnianym skupiskiem ogromnych emocji. Czasami lektura ma nam przynieść nieco niezobowiązującej rozrywki przy której poczujemy się odprężeni i jednocześnie nie będziemy zmuszeni do głębszych analiz i rozmyślań. Ot, zwyczajna lekka pozycja dająca nam chwilę błogiej odskoczni od bardziej ambitnych tytułów. W taki właśnie sposób potraktowałam książkę Meg Cabot „Kiedy chłopak poznaję dziewczynę” – bez szczególnych oczekiwań, ale z nadzieją na kawałek pewnie trochę banalnej, ale zabawnej i ciekawie napisanej historii.

Kate Mackenzie ma 25 lat i pracuje w dziale kadr jednej z nowojorskich gazet. Jej życie chwilowo nie układa się tak jakby tego chciała – chłopak, z którym była 10 lat, przyparty do muru okazał się niegotowy na jakiekolwiek dojrzalsze zobowiązania, a rozstanie z nim pociągnęło za sobą kłopoty ze znalezieniem mieszkania. Kate przytłoczona bezowocnymi...