Nocny jeździec

Wydawnictwo: BIS
The Midnight Rider
83-89685-76-0
ranczo, porwanie

Caralee McConnells po ukończeniu szkoły przyjeżdża do Kalifornii na ranczo swojego wuja, który jest jej jedynym opiekunem i dobroczyńcą. Nieświadoma, że wuj przejął w sposób niezbyt uczciwy ranczo, które przez lata należało do miejscowej rodziny la Guerra, Caralee szybko ulega urokowi przystojnego Ramona la Geurra. Wskutek nieostrożności wkrótce zostaje porwana przez tajemniczego nocnego jeźdźca, którym okazuje się Ramon.

źródło opisu: Wydawnictwo Bis, 2006

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=600

Martoonia | 2015-02-03
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Właśnie zaliczyłam powrót do książek autorstwa Martin Kat i to całkiem udany. Historia Caralee i Ramona – burzliwa, emocjonalna i na swój sposób wciągająca. Przechodząc przez początek książki byłam nieco sceptycznie nastawiona co do dalszych losów, ale z każdą kolejną stroną wiedziałam już, że musi być happy end. W tej historii jest wszystko - nieco brutalności, siły, chęć zemsty, ale także poczucie honoru, chęć i potrzeba wybaczenia, poświęcenie i miłość. Nic tylko, wziąć do ręki i czytać ;)

Magdalena | 2013-10-29
Przeczytana: 29 października 2013

Byłam i nadal jestem oczarowana tym romansidłem. Podoba mi się zwłaszcza para głównych bohaterów. Mężczyźni zawsze są skomplikowani, mroczni i dzielni, a kobiety takie lelul polelum gdzieś się tam plączą koło nich. W tej książce jest inaczej. Carly ogromnie mi się spodobała- była nie tylko piękna ( oczywiście) ale też pracowita i mądra. Podobała mi się jej odwaga i te utarczki słowne z Ramonem.

Lubię żywiołowe bohaterki - dlatego Caralee od razu chwyciła mnie za serce. Byłam jednak zaskoczona zachowaniem i tym jak Ramona ją traktował,podczas porwania. Zrobiło to na mnie negatywne wrażenie. Później niby wszystko było dobrze, a jednak nie...

Pomimo, pewnej schematyczności opowieści, brutalności głównego bohatera oraz męczącej naiwności głównej bohaterki, książkę przeczytałam z zainteresowaniem. Autorce udało się stworzyć bardzo ciekawy klimat. Polecam.

katarzyna21102 | 2014-10-11

Gorąco polecam , czytałam kilka razy i za każdym razem podobała mi się jeszcze bardziej :*

Agnieszka | 2012-10-16
Na półkach: Przeczytane, Strata czasu

Nic szczególnego.

MissSue | 2012-07-13
Przeczytana: kwiecień 2012

Książka jest tak niesamowita, romantyczna a momentami naprawdę wstrząsająca. Akcja porwie każdego kto kocha romanse, ale nie jakieś tam romanse, moim zdaniem romanse Kat Martin są najlepsze ze wszystkich.

Patrycja | 2012-09-02
Przeczytana: sierpień 2012

Na początku męczył mnie styl autorki. Jednak historia na tyle wciągająca, że dobrnęłam do końca. Drugą połowę książki już chłonęłam.

magia | 2010-10-15
Na półkach: Posiadam, Kobiece, Przeczytane

przyjemna książka do czytania

jolek121 | 2014-05-20
Przeczytana: 20 maja 2014

Da się przeczytać ale....