Najcenniejszy klejnot

1971-01-01
83-7132-730-7
Anna Bidwell
Elżbieta I Tudor biografia dynastie

Świetnie napisana powieść historyczna. Bidwell pokazuje królową Elżbietę z jej wszystkimi cechami charakteru, kobietę wrażliwą, dzielną i sprawiedliwą. Polecam

historia jednej z moich ulubionych władczyń (obok Izabeli Kastylijskiej) nie może być oceniona niżej :) Wielki plus dla autora za ciekawie poprowadzoną podróż przez życie tej wielkiej królowej. Wszystko czyta się szybko i przystępnie,a pan Bidwell trzyma się dat i faktów. Czasami pozwala sobie na swobodną interpretacje myśli Elżbiety,ale któż tego nie czyni pisząc o kimś zbeletryzowaną biografię. Lektura wciąga od początku i z chęcią czyta się ją do samego końca. Minusy - autor uważa,że Elżbieta umarła dziewicą, ale czy tak było naprawdę? :) no cóż..pozostaje to tylko w sferze domysłów. Wielki plus dla pana Georga za podjęcie się pracy pisemnej nad tak skomplikowaną kobietą :)

Kolejna powieść Georga Bidwella, biografia córki Henryka VIII i Anny Boleyn - Elżbiety. Niezwykle interesująca historia jednej z najwspanialszych kobiet świata.

W tej książce nie znajdziemy suchych faktów i dat z życia wielkiej królowej. Znajdziemy jej historię, z za której wyłania się kobieta a może nawet uda nam się zrozumieć jaką była osobą. Lektura wciągająca i dająca do myślenia.

Wydaje mi się, że na temat książek Bidwella nie trzeba wiele pisać bo one świetnie potrafią się obronić same. Wystarczy przeczytać jedną z nich aby od razu zarazić się "miłością" do historii.
W moim przypadku "Najcenniejszy klejnot" to była pierwsza książka Bidwella, którą przeczytałam - tym bardziej mam do niej ogromny sentyment.

Jak kogoś nużą typowe biografie, a nie chce też czytać powieści o Elżbiecie, to warto sięgnąć po biografie Bidwell'a. Autor w ciekawy sposób opowiada nam historię... nie sposób się nudzić. Polecam ;)

Po lekturze tej książki mam ochotę nazwać swoją córkę Elżbieta :) Warto przeczytać chociażby po to, by poznać losy tej niezwykłej kobiety.

George Bidwell jest fenomenalny jeśli o opowiadanie historii Anglii chodzi. Rok temu czytałam o królu Henryku VIII, teraz - o jego córce. Jestem oczarowana sposobem przedstawienia tychże postaci. Bidwell potrafi zaciekawić historią - niewielu autorów to umie. Brawo!

Rewelacyjna biografia, bardzo dobrze się ją czyta, bo w formie opowieści. Mimo wszystko autor podaje praktycznie same fakty i opisy działań; książka nie ma sztucznych monologów i jest napisana w konkretny sposób. Fascynująca postać Elżbiety- inteligentnej, błyskotliwej, z humorami, uwielbianej przez ludność jest przedstawiona w taki sposób, że czytelnik nie może się nią nie zachwycać.

Godna polecenia zbeletryzowana bibliografia Elżbiety I Angielskiej.
Siegnę po więcej pozycji tego autora :)

Godna polecenia zbeletryzowana bibliografia Elżbiety I Angielskiej.
Siegnę po więcej pozycji tego autora :)

• Biografie
  • Historyczne
  • Powieść historyczna
  • Z historią w tle

Dodaj cytat z książki Najcenniejszy klejnot