Dentro

Opowiadania Jana Dzbana zawsze były zjawiskiem wyjątkowym w polskiej literaturze sieciowej. Mistrzowska groteska, zjadliwa satyra,krzywe zwierciadło, opary absurdu i szczypta nonsensu wszystko to tworzy wyjątkową mieszankę, przywodzącą na myśl równocześnie nadrealizm, zieloną Gęś i Mrożka. Dzban jest jednak autorem na wskroś przenikniętym współczesnością i popkulturą wysoką. Właśnie popkulturę najchętniej eksploatuje, dekonstruuje i bezlitośnie obnaża. Oczekuję po tym autorze wielu twórczych spełnień. Prof. Kordian Klecha.

| 2016-02-19

Uśmiałam się jak nigdy. To już pozycja kultowa, którą każdy szanujący się czytelnik-krytyk literatury popularnej powinien mieć w swojej biblioteczce. Czego tutaj nie ma: "Pamiętnik narkomanki, schizofreMiczki i dziwki" parodiując znane a śmieszne pozycje o wiadomym tytule, "Tera będziesz moim psem", gdzie nauczycielka polskiego dokonuje korekty wierszy Świetlickiego, "Proza więzienna" kpiąca z hardcoru, którego doświadczył w młodości Stasiuk i opisał w "Murach Hebronu", no i na deser sławetny "Obcy 5". Śmieszne to wszystko do sześcianu i zupełnie niewymuszone.

Andrzej | 2010-11-12
Przeczytana: 2006 rok

Tylko tu dowiesz się jak potoczyły się losy Ripley w piątej części Obcego.

Dreak17 | 2018-03-17
Przeczytana: 17 marca 2018