Najgłupsi przestępcy

Wydawnictwo: Onepress
6 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
satyra

Uśmiejesz się do łez! Na ulicy stoi człowiek, który wskazuje list gończy i z dumą obwieszcza: To ja! . Słyszą to wszyscy przechodnie, w tym policjanci przechadzający się nieopodal& Wyobraź sobie napad na sklep z odzieżą. złodziej chwyta zakładnika, którym okazuje się& sklepowy manekin. Przykłada mu broń do głowy i grozi policjantom, że go zastrzeli. Rzecznik

adorable | 2012-07-11
Przeczytana: 09 lipca 2012

Filmy akcji często przedstawiają przestępców jako ekspertów, wożących się luksusowymi autami i otoczonych pięknymi kobietami. Tacy przestępcy posiadają nowoczesne narzędzia i świetną broń. Są niezwykle sprytni i nigdy nie dają się złapać. W telewizyjnych i internetowych wiadomościach też nierzadko słyszymy bądź czytamy o poważnych, a nawet okrutnych przestępstwach. Jednak rzeczywistość nie zawsze wygląda tak, jak niektórym się wydaje. Z tego względu Wendy Lewins w swojej książce "Najgłupsi przestępcy" postanowił ukazać przestępcze "perełki", czyli kilkaset śmiesznych, a wręcz absurdalnych historii kradzieży, napadów, porwań i fałszerstw.

Rekordy przestępczej głupoty są nie do podrobienia.. Niektórzy przestępcy są tak głupi i nieporadni, że aż ciężko w to uwierzyć. Zapominają, że wszystkie działania niosą ze sobą konsekwencje. Dają się złapać. Udają kogoś innego lub zupełnie zapominają kim są. Zostawiają...

książek: 2023
Agata | 2011-11-07

Głupota ludzka nie zna granic :-D śmiałam się do ropuku :-D Pozycja daleka do Nagród Darwina aczkolwiek podobna, opisująca w zasadzie jeden rodzaj przestępstw, mało różnorodna.

mika | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016