Wojny reprodukcyjne. Płeć, władza a przyszłość świata

Wydawnictwo: Czarna Owca
7 (9 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Means of Reproduction. Sex, Power and the Future of the World
9788375542028
Aniq

Autorka ujawnia kulisy światowej wojny o prawa reprodukcyjne kobiet (m.in. prawo do legalnej i bezpiecznej aborcji, prawo do opieki medycznej podczas ciąży i porodu, prawo do edukacji seksualnej i antykoncepcji). Wskazuje na zagrożenia, jakie niesie ze sobą przegrana kobiet. Kobiece ciało jest polem bitwy fundamentalistów religijnych, polityków i feministek, stawką w tej walce jest...

Wskazuje na zagrożenia, jakie niesie ze sobą przegrana kobiet. Kobiece ciało jest polem bitwy fundamentalistów religijnych, polityków i feministek, stawką w tej walce jest bezpieczeństwo konkretnych jednostek, i całego świata. Książka jest zapisem podróży po czterech kontynentach, jak się okazuje kobiety wszędzie są dyskryminowaną większością, na szczęście skutki (ekonomiczne i demograficzne) tej opresji zaczynają odczuwać również mężczyźni, na szczęście, bo cierpienie kobiet i ich dzieci dotąd możnym tego świata było obojętne.

Goldberg demaskuje ostatnie 50 lat działań amerykańskich przywódców, wskazując jaką rolę w budowaniu potęgi Stanów Zjednoczonych odegrała kontrola płodności. Ale książka to też piękna historia kobiecej solidarności i siostrzaństwa w walce o wolność i lepsze życie.

źródło opisu: Czarna Owca, 2011

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Angelika Kunkel | 2012-03-30

Kolejna książka traktująca o kobietach, która doprowadza do wściekłości. Nie dlatego, że jest źle napisana. Dlatego, że uświadamia jak bardzo kobiety są więzione w tym pozornie cywilizowanym świecie i ,że ciężko jest z tym cokolwiek zrobić.

| 2012-02-08

Książka opisuje jak kobiety są traktowane w innych krajach... czasami znaczą mniej niż rzecz

Miss_Jacobs | 2016-08-15
gudula | 2015-09-18