Gałczyński

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
gałczyński kira
caliente_comet

K.I.G. Należął zawsze do najpopularniejszych poetów. Mimo to jest i był najczęściej atakowanym twórcą mijającego stulecia - za estetykę, za rzekome wolty polityczne, także za wielką popularność. Poetycka sława wciąż jeszcze bywa bowiem podejrzana. Legendę Gałczyńskiego zbudowali jego wielbiciele, którzy wybaczyli poecie dużo, jeśli nie wszystko. Głównie za ową niespotykaną u innych umiejętność zaczarowywania świata.

Anna | 2016-06-01
Na półkach: Przeczytane, Biografie
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Lubię K.I.Gałczyńskiego. A jego biografia sama w sobie jest podróżą i ciekawa historią. A do tego czasy przed- i powojennej Polski. Sięgnęłam po wspomnienia Kiry Gałczyńskiej o ojcu i jego czasach. Ciekawe, dużo fotografii i interesujących faktów z życia poety...

patrycja_wojtowicz | 2014-09-22

Bardzo dobra biografia. Można by było pokusić się o stwierdzenie, że nieobiektywna, bo pisana przez córkę, ale po co?

Jedna z najlepszych biografii jakie dane było mi czytać... I to nie jeden raz. Może opinia jest stronnicza jako, że uwielbiam tego poetę, ale polecam wszystkim miłośnikom biografii.

mariola | 2016-09-30
nana12345 | 2016-07-02