Król Lear nie żyje

Wydawnictwo: Polski Dom Wydawniczy
83-7434-155-9
Łomnicki, Bojarska, teatr, aktor
la_stamina

Książka opowiada o kilkunastu latach życia Tadeusza Łomnickiego, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów ( a według plebiscytu tygodnika ''Polityka'' - największego naszego aktora XX wieku), o jego pasji, miłości i śmierci, widzianych oczyma osoby mu najbliższej - jego żony. To książka poruszająca i wzruszająca - świadectwo trudnej, tragicznie zakończonej miłości dwojga wybitnych ludzi, jest jednak także śmiałym odsłonięciem prawdy o polskim środowisku teatralnym - tak śmiałym, że kiedy się ukazała wywołała skandal.

źródło opisu: http://czytelnia.onet.pl/0,3090,0,1,nowosci.html

źródło okładki: http://www.tchu.com.pl/lear/lear_recenzje06.htm

kajsa | 2011-07-31

Czytałam ją dawno temu. Szczere wyznania Marii Bojarskiej dotyczące jej życia z Tadeuszem Łomnickim zrobiły na mnie ogromne wrażenie.Wrócę kiedyś do tej książki.

Sylwusm | 2015-01-04

Treść niezwykle interesująca, a umiejętność posługiwania się językiem pisanym - ogromna.

mariola | 2016-09-30
Antuan_Duanel | 2016-09-24