Mój anioł ma skrzydło zielone

Wydawnictwo: Świat Książki

Pastelowa, pełna ciepła i serdeczności, bezpretensjonalna książka wspomnieniowa znakomitej gawędziarki, córki Konstantego Ildefonsa. aOpowieść o minionym świecie, zaludnionym przez ludzi mi bliskich, kiedyś kochanych albo tylko napotkanych na życiowych drogach, ale na tyle sugestywnych i ważnych, że moja pamięć zanotowała choćby cień tamtego zdarzeniaa a pisze autorka. zarazem piękna rzecz o poszukiwaniu awłasnego świata, który skutecznie obroni przed całą głupotą współczesnego, polskiego życiaa.

Witold Lisek | 2012-11-22
Na półkach: Przeczytane, 2012, Wspomnienia
Przeczytana: 22 listopada 2012

Jej anioł nie ma skrzydła zielonego, raczej różowe - jak różowe świnki to my.
Przez te wspomnienia widać obraz wyjątkowo głupiej często nawet podłej lewackiej pseudointelektualistki wprost z Krytyki politycznej,żerującej na sławie swojego ojca.

Monka | 2013-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Ja również od lat zbieram anioły, dlatego od razu zwróciłam uwagę na książkę Kiry Gałczyńskiej. Jest pięknie wydana i przez to sympatycznie się ją przegląda. Napisana jak zwykle pięknym językiem choć momentami przegadana. Jest świetnym zbiorem faktów i wydarzeń z naszego życia w XXI wieku. To miłe przypomnieć sobie fakty, które samemu się pamięta. Zdecydowanie polecam, chociaż inne książki Kiry Gałczyńskiej są o niebo lepsze.

Daria | 2013-11-26
Przeczytana: 20 listopada 2013

Nie polecam. Przegadane do cna, na dodatek z zadęciem i poczuciem misji!

Sylwusm | 2015-01-02

Oczywiście subiektywna, ale przyjemnie się czyta i powinna być lekturą obowiązkową dla wielbicieli K. I. Gałczyńskiego.

Meggi59 | 2015-03-25
Przeczytana: styczeń 2010