Chłopcy z ulic miasta

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
megiddovl

Inne wydania

Lwów w latach trzydziestych. Działalność świetlicy, do której uczęszczali chłopcy gazeciarze i inne dzieci z nizin społecznych. Wielka wartość przyjaźni. Wykolejeni chłopcy z ulic Lwowa, znalazłszy życzliwych i przyjaznych ludzi w miejskiej świetlicy, powoli odnajdują swe utracone dzieciństwo. Odzyskują wiarę w sens życia, w którym jest również miejsce na wielkie uczucia i wzniosłe ideały....

Wykolejeni chłopcy z ulic Lwowa, znalazłszy życzliwych i przyjaznych ludzi w miejskiej świetlicy, powoli odnajdują swe utracone dzieciństwo. Odzyskują wiarę w sens życia, w którym jest również miejsce na wielkie uczucia i wzniosłe ideały. Książka może być czytana zarówno przez dorosłych, jak i młodzież.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2071

Kolejna książka, po przeczytaniu której, mam ochotę "się suchą bułką pociąć". Nie dlatego, że jest kiepska, bo to dobra książka. Tylko tematyka, którą porusza jest tak trudna, na miarę pozytywistycznych nowel. I teoretycznie historia ta ma bardzo optymistyczny wymiar, ale tylko teoretycznie.

Ania | 2016-01-19

fraternitas to planeta braterstwa