Tajemnicza planeta i doniczka z pelargonią

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie
8322202229
fantastyka, science fiction
Lil

Przybycie tajemniczej planety Nulandy na orbitę okołoziemską powoduje gwałtowne zakłócenia w codziennym życiu ludzi XXI wieku. Czy wydarzenia te mają związek z maleńkim Radiusem, smokiem Lezardem oraz ich przyjaciółmi Zosią i Jankiem? Co ukrywa doniczka z pelargonią? Na te i inne pytania odpowiada niniejsza opowieść Ludwiki Woźnickiej, popularnej autorki książek dla dzieci i młodzieży.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jale | 2015-03-22
Przeczytana: 21 marca 2015

Ciepła, lekka i bardzo sympatyczna powieść tak naprawdę dla dzieci, dobrze się jednak czytająca i w znacznie starszym wieku. W dodatku książeczka - mimo osadzenia akcji w Warszawie XXI wieku - wcale się nie zestarzała i trudno ją posądzać o jakąś szczególną naiwność, choć naturalnie technologiczny postęp jak na razie nie zdołał dogonić autorskiej wizji.

Sama akcja to przygody niedużej rodziny (bardzo wiekowy dziadek, trójka praprawnucząt i krasnoludek mieszkający w domku pod pelargonią), u której zjawia się ludzik wielkości krasnoludka - którego w międzyczasie gdzieś wcięło - w towarzystwie dwugłowego smoka Lezarda (tak samo malutkiego). Ludzik opowiada dzieciom historię swojego globu, który - notabene - wkrótce przylatuje nad Ziemię i wyłącza całą elektronikę, przez co przyzwyczajeni do wygód warszawiacy nie wiedzą, co robić, natomiast dziadek czuje się jak w swoim żywiole. W końcu na co dzień niespecjalnie radzi sobie z coraz nowszymi gadżetami i tęskni do epoki, gdzie większość...

Regalia | 2015-01-30
Przeczytana: 22 stycznia 2015

Warto zapoznać się choćby dla reakcji wnucząt na słowa dziadka, że kiedyś na sprawdzianach się ściągało.

ryszpak | 2016-10-12
Przeczytana: 1985 rok