Dziedzictwo

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Harlequin
Command performance
978-83-238-1745-1
rodzina, uczucie, dramat, roberts, nora
dona

Fascynująca historia rodzeństwa z książęcego rodu de Cordina! Księżniczka i tajny agent stają się nierozłączni. Gabriella cudem ucieka porywaczom, ale jej życie nadal jest zagrożone. W dodatku pod wpływem dramatycznych przeżyć zapada na amnezję. Reeve daje jej nie tylko poczucie bezpieczeństwa przy nim nie musi udawać, że czegoś lub kogoś nie pamięta. Gdy się w nim zakochuje, wie, że ta miłość nie ma nic wspólnego z przeszłością. Książę i artystka należą do dwóch różnych światów, mają też całkiem odmienne osobowości. Aleksander, następca tronu, obowiązkowy i zasadniczy, bywa irytująco władczy i apodyktyczny. Pełna uroku Eve, z powodzeniem wystawiająca sztuki teatralne, kocha swobodę. Jest spontaniczna i wrażliwa. Wydawałoby się, że ich miłość nie ma przyszłości. A jednak... Miłosne perypetie pozostałych członków książęcego rodu de Cordina poznacie w powieści Książęcy ród już w kwietniu.

kasandra_85 | 2011-08-20
Przeczytana: sierpień 2011

allison | 2013-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Na pierwszych stronach wszystko zapowiadało się ciekawie, ale im dalej, tym było gorzej.
Niestety, odkryłam, że Nora Robert potrafi napisać nieudaną książkę! Historia okazała się infantylna, banalna, przewidywalna i irytująco nierealna. Jedynym plusem jest wątek sensacyjny i tylko ze względu na niego doczytałam pierwszą część do końca. Drugą postanowiłam sobie darować, gdyż nie wierzę, bym coś straciła.

bewelka86 | 2014-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Z twórczością Nory Roberts nie miałam zbyt wiele do czynienia. Możliwe, że będąc jeszcze w wieku szkolnym podkradałam Mamie jakieś romansidła - czy było wśród nich jakieś autorstwa pani Roberts - tego nie pamiętam. Po latach znów wróciłam do zwyczaju "podkradania" książek i tym sposobem przeczytałam "Dziedzictwo".

Książka zapowiada się całkiem ciekawie - pierwsze kilkadziesiąt stron czytało się naprawdę szybko, bo i akcja była wciągająca. Potem już było nieco gorzej, ale i tak postanowiłam doczytać tę powieść do końca. Na "Dziedzictwo" składają się dwie osobne historie opowiadające perypetie członków książęcej rodziny rządzącej Cordiną.

Pierwsza historia "Księżniczka i tajny agent" jest zdecydowanie lepsza - mamy tu wątek sensacyjny: księżniczka Gabriella została porwana, ale udało jej się uciec, jednak ... nic a nic nie pamięta. Z tego powodu jej ojciec zatrudnia w roli jej ochroniarza (tudzież fikcyjnego narzeczonego) pewnego Amerykanina. Co wyniknie z tej znajomości i jaki...

wiola | 2015-09-20

Książka jest dosłownie jakby przeniesiona w współczesne realia z kopciuszka z elementami komedii romantycznej. Książka składa się z dwóch opowiadań na temat jednej książęcej rodziny małego państewka. Każde opowiadanie jest o miłości przypływie namiętności jednego z członków rodzeństwa. Pierwsze opowiadanie stanowczo lepsze od drugiego.

Sabinka | 2012-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2012

Norę Roberts uwielbiam. Czytam z zapartym tchem romanse, jak i jej sensacje połączone z nutką miłości. Jedne i drugie są z pewnością godne polecenia. Nie ma to jak poprawić sobie humor powieścią Roberts. Ona jest dobra na wszystko, byle tylko odpowiednio do nastroju dobrać powieść. Musiałam odetchnąć, odpocząć i się zrelaksować. Mój wybór padł na "Dziedzictwo". Idealna lektura przed snem. Tylko jakim snem???Nie potrafiłam odłożyć książki. Co rozdział obiecałam sobie - dość! Idź spać kobieto! By za chwilkę stwierdzić: jeszcze tylko jeden ostatni rozdział... Nawet nie zauważyłam kiedy wybiła 3, a książka dobiegła końca...
Arystokracja spotykana jest do dziś. Kilka monarchii jednak pozostało. Lecz wielu monarchów nie miesza się w politykę państwa. W Polsce też mamy znanych arystokratów, którym pozostał głównie tytuł.
Nora Roberts porywa nas do pięknego miejsca - księstwa Cordina. Na czele państewka stoi książę Armand. Jego prawą ręką jest dziedziczący syn pierworodny - Alexander....

LadyBoleyn | 2011-08-30
Przeczytana: 15 sierpnia 2011

Nora Roberts to pisarka światowej sławy, która dotychczas wydała już ponad sto pięćdziesiąt powieści, zajmujących czołowe miejsca na listach bestsellerów. Jej powieści zostały przetłumaczone na ponad 25 języków, a ona sama zyskała niejedną nagrodę za swoją twórczość, która jest ceniona przez niejednego miłośnika romansów, przeplatanych z wątkami sensacyjnymi. Nora Roberts ogromną wagę przywiązuje do ukazania charakteru postaci i stworzenia atmosfery, w której każdy poczuje się tak, jakby znalazł się w centrum wydarzeń. „Dziedzictwo” to opowieść o miłosnej historii dwojga rodzeństwa z książęcego rodu de Cordina, w której Nora Roberts pokazuje, że szczęście bez miłości praktycznie nie istnieje.

„Dziedzictwo” składa się z dwóch części: „Księżniczka i tajny agent” oraz „Książę i artystka”.

„Księżniczka i tajny agent” to historia księżniczki Gabrielli de Cordiny, która zostaje porwana. Kobiecie w nieznany sposób udaje się uciec z rąk oprawców i trafić do miasta, jednak pod...

monidecor | 2012-01-05
Przeczytana: 31 grudnia 2011

Zapraszam do barwnego świata książęcego rodu De Cordina. W pierwszej części zatytułowanej "Dziedzictwo" poznacie historię księżniczki Gabrielli oraz księcia Aleksandra.

"Księżniczka i tajny agent"
Księżniczka Gabriella, oczko w głowie swej rodziny zostaje porwana, lecz cudem udaje jej się uciec z rąk porywaczy. W szpitalu okazuje się, że utraciła pamięć na skutek stresujących przeżyć. Ojciec postanawia zapewnić córce ochronę na najwyższym poziomie, żeby taka sytuacja już się nie powtórzyła. W tym celu sprowadza do Cordiny pewnego Amerykanina, byłego tajnego agenta Reeva McGee. Od tej pory księżniczka i jej osobisty ochroniarz nie rozstają się ze sobą. On
pomaga jej odbudować swe życie na nowo, przywrócić pamięć, wspomnienia. Myśli o swojej farmie żeby wreszcie na niej zamieszkać, chce zakonczyc już swoją karierę, zaczyna jednak darzyć księżniczkę pewnym uczuciem..

"Książę i artystka"
Książę Aleksander to zastępca tronu z krwi i kości. Jest osobą władczą, opanowaną, wręcz...

iwona1997 | 2015-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2015

Która z nas nie marzyła choć raz w swoim życiu o byciu księżniczką, wspaniałym pałacu, pięknych strojach, balach i rycerzu na białym koniu, który zakocha się w nas bez pamięci?
Okazuje się jednak, że bycie członkiem rodziny królewskiej nie jest takie wspaniałe i bez skazy jak mogłoby się wydawać. Wiążą się z nim obowiązki, zahamowania, przymus skrywania uczuć, nieosiągalne ambicje swoje i rodziców, ograniczenia i życie w "złotej klatce". Bohaterowie "Dziedzictwa" są normalnymi, prostymi lecz na pewno nie pospolitymi ludźmi. Nawet ich książęce tytuły nie są w stanie ochronić ich przed borykaniem się z problemami, które są nieodłączną częścią życia każdego.
"Księżniczka i tajny agent" to pierwsza część tej powieści. W niej oczarowała mnie szczerość i bezinteresowność uczuć Brie i Reeve'a. Nie bali się być szczerzy i wypowiadać swoich myśli głośno. Nic przed sobą nie ukrywali. Można powiedzieć, że "co z oczu to z serca". Poznawali się od zera, nie mieli nic, lub raczej Brie nie...

Agnesscorpio | 2011-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2011

Z czym kojarzą się słowa "księżniczka", "książe"? Z dziewczęcymi marzeniami? Z pałacami? Z walką o uwolnienie pięknej panny? Ze smokami ziejącymi ogniem? Z bitwą o miłość, o bogactwo, bezpieczeństwo?

Nora Roberts stworzyła opowieść, w której bohaterami są i książęta i księżniczki. Mieszkają w pięknym pałacu, również walczą o miłość, często ich bezpieczeństwo jest zagrożone. Jednakże jeżdżą szybkimi samochodami, a grożą im nie smoki, czy inne potwory, ale ludzie, którzy dla zdobycia władzy czy bogactwa są zdolni do wszystkiego. O tym można przeczytać w pierwszym tomie o książęcym rodzie De Cordina, zatytułowanym "Dziedzictwo". W odsłonie tej poznajemy losy księżniczki Gabrielli w opowiadaniu"Księżniczka i tajny agent", a także księcia Aleksandra, czyli "Książe i artystka".

W pierwszej części tytułowa księżniczka, czyli Gabriella, zostaje uprowadzona i gdy w jakiś sposób udaje się jej wrócić do pałacu, okazuje się, że straciła pamięć. Jej ojciec, władca Cordiny, Armand, prosi o...

Marta Kilian | 2015-09-07
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Moje zamiłowanie do twórczości Nory Roberts nie jest tajemnicą. Romansideł innych autorów nie czytuję. Z sentymentu nie będę psioczyć na tę powieść, jednakże mocno się rozczarowałam i uważam jest najgorsza z dotychczasowych jakie miałam przyjemność czytać. Na całe szczęście jak przystało na Roberts czytało się bardzo szybko, choć miejscami strasznie się irytowałam, to wszystko jakieś takie mocno przesłodzone.