Zgłosuj na książki roku 2017

Ślub w wyższych sferach

Tłumaczenie: Magdalena Nagórska
Cykl: Księstwo Cordiny (tom 1)
Wydawnictwo: Harlequin
Affaire Royale
Marek

Księżniczka Gabriella de Cortina zostaje porwana pomimo stale czuwającej nad nią ochrony. Cudem ucieka porywaczom, ale pod wpływem dramatycznych wydarzeń traci pamięć. nie wiadomo, kto i dlaczego ją uprowadził, nadal jednak nie jest bezpieczna. Od tej chwili za ochronę księżniczki odpowiadał będzie nonszalancki Amerykanin Reeve MacGee. Były tajny agent doskonale radzi sobie ze swoim zadaniem, ale staje się bezbronny wobec uczucia do zachwycającej i wrażliwej kobiety, którą ochrania.

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin, 2012

źródło okładki: Skan własny

Mey-Mey | 2015-09-12
Przeczytana: 11 września 2015

Dałam dodatkową gwiazdkę, bo po pierwsze - jest to moja pierwsza książka tej autorki, a po drugie - została napisana prawie 30 lat temu, więc jest ona już echem przeszłości - jeśli chodzi o czas jak i styl pisania.

Poza tym, to typowy harlequin - tani romans dla niewybrednych fanów romansów. Nie będę opisywać charakterystyki bohaterów, bo wszyscy są groteskowi, płytcy i nijacy. Historia - jak to w tego typu "dziełach" - nierzeczywista, głupia i naiwna. Odradzam stanowczo!

allison | 2013-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Na pierwszych stronach wszystko zapowiadało się ciekawie, ale im dalej, tym było gorzej.
Niestety, odkryłam, że Nora Robert potrafi napisać nieudaną książkę! Historia okazała się infantylna, banalna, przewidywalna i irytująco nierealna. Jedynym plusem jest wątek sensacyjny i tylko ze względu na niego doczytałam pierwszą część do końca. Drugą postanowiłam sobie darować, gdyż nie wierzę, bym coś straciła.

kasandra_85 | 2011-08-20
Przeczytana: sierpień 2011

bewelka86 | 2014-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Z twórczością Nory Roberts nie miałam zbyt wiele do czynienia. Możliwe, że będąc jeszcze w wieku szkolnym podkradałam Mamie jakieś romansidła - czy było wśród nich jakieś autorstwa pani Roberts - tego nie pamiętam. Po latach znów wróciłam do zwyczaju "podkradania" książek i tym sposobem przeczytałam "Dziedzictwo".

Książka zapowiada się całkiem ciekawie - pierwsze kilkadziesiąt stron czytało się naprawdę szybko, bo i akcja była wciągająca. Potem już było nieco gorzej, ale i tak postanowiłam doczytać tę powieść do końca. Na "Dziedzictwo" składają się dwie osobne historie opowiadające perypetie członków książęcej rodziny rządzącej Cordiną.

Pierwsza historia "Księżniczka i tajny agent" jest zdecydowanie lepsza - mamy tu wątek sensacyjny: księżniczka Gabriella została porwana, ale udało jej się uciec, jednak ... nic a nic nie pamięta. Z tego powodu jej ojciec zatrudnia w roli jej ochroniarza (tudzież fikcyjnego narzeczonego) pewnego Amerykanina. Co wyniknie z tej znajomości i jaki...

wiola | 2015-09-20

Książka jest dosłownie jakby przeniesiona w współczesne realia z kopciuszka z elementami komedii romantycznej. Książka składa się z dwóch opowiadań na temat jednej książęcej rodziny małego państewka. Każde opowiadanie jest o miłości przypływie namiętności jednego z członków rodzeństwa. Pierwsze opowiadanie stanowczo lepsze od drugiego.

Sabinka | 2012-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2012

Norę Roberts uwielbiam. Czytam z zapartym tchem romanse, jak i jej sensacje połączone z nutką miłości. Jedne i drugie są z pewnością godne polecenia. Nie ma to jak poprawić sobie humor powieścią Roberts. Ona jest dobra na wszystko, byle tylko odpowiednio do nastroju dobrać powieść. Musiałam odetchnąć, odpocząć i się zrelaksować. Mój wybór padł na "Dziedzictwo". Idealna lektura przed snem. Tylko jakim snem???Nie potrafiłam odłożyć książki. Co rozdział obiecałam sobie - dość! Idź spać kobieto! By za chwilkę stwierdzić: jeszcze tylko jeden ostatni rozdział... Nawet nie zauważyłam kiedy wybiła 3, a książka dobiegła końca...
Arystokracja spotykana jest do dziś. Kilka monarchii jednak pozostało. Lecz wielu monarchów nie miesza się w politykę państwa. W Polsce też mamy znanych arystokratów, którym pozostał głównie tytuł.
Nora Roberts porywa nas do pięknego miejsca - księstwa Cordina. Na czele państewka stoi książę Armand. Jego prawą ręką jest dziedziczący syn pierworodny - Alexander....

LadyBoleyn | 2011-08-30
Przeczytana: 15 sierpnia 2011

Nora Roberts to pisarka światowej sławy, która dotychczas wydała już ponad sto pięćdziesiąt powieści, zajmujących czołowe miejsca na listach bestsellerów. Jej powieści zostały przetłumaczone na ponad 25 języków, a ona sama zyskała niejedną nagrodę za swoją twórczość, która jest ceniona przez niejednego miłośnika romansów, przeplatanych z wątkami sensacyjnymi. Nora Roberts ogromną wagę przywiązuje do ukazania charakteru postaci i stworzenia atmosfery, w której każdy poczuje się tak, jakby znalazł się w centrum wydarzeń. „Dziedzictwo” to opowieść o miłosnej historii dwojga rodzeństwa z książęcego rodu de Cordina, w której Nora Roberts pokazuje, że szczęście bez miłości praktycznie nie istnieje.

„Dziedzictwo” składa się z dwóch części: „Księżniczka i tajny agent” oraz „Książę i artystka”.

„Księżniczka i tajny agent” to historia księżniczki Gabrielli de Cordiny, która zostaje porwana. Kobiecie w nieznany sposób udaje się uciec z rąk oprawców i trafić do miasta, jednak pod...

monidecor | 2012-01-05
Przeczytana: 31 grudnia 2011

Zapraszam do barwnego świata książęcego rodu De Cordina. W pierwszej części zatytułowanej "Dziedzictwo" poznacie historię księżniczki Gabrielli oraz księcia Aleksandra.

"Księżniczka i tajny agent"
Księżniczka Gabriella, oczko w głowie swej rodziny zostaje porwana, lecz cudem udaje jej się uciec z rąk porywaczy. W szpitalu okazuje się, że utraciła pamięć na skutek stresujących przeżyć. Ojciec postanawia zapewnić córce ochronę na najwyższym poziomie, żeby taka sytuacja już się nie powtórzyła. W tym celu sprowadza do Cordiny pewnego Amerykanina, byłego tajnego agenta Reeva McGee. Od tej pory księżniczka i jej osobisty ochroniarz nie rozstają się ze sobą. On
pomaga jej odbudować swe życie na nowo, przywrócić pamięć, wspomnienia. Myśli o swojej farmie żeby wreszcie na niej zamieszkać, chce zakonczyc już swoją karierę, zaczyna jednak darzyć księżniczkę pewnym uczuciem..

"Książę i artystka"
Książę Aleksander to zastępca tronu z krwi i kości. Jest osobą władczą, opanowaną, wręcz...

iwona1997 | 2015-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2015

Która z nas nie marzyła choć raz w swoim życiu o byciu księżniczką, wspaniałym pałacu, pięknych strojach, balach i rycerzu na białym koniu, który zakocha się w nas bez pamięci?
Okazuje się jednak, że bycie członkiem rodziny królewskiej nie jest takie wspaniałe i bez skazy jak mogłoby się wydawać. Wiążą się z nim obowiązki, zahamowania, przymus skrywania uczuć, nieosiągalne ambicje swoje i rodziców, ograniczenia i życie w "złotej klatce". Bohaterowie "Dziedzictwa" są normalnymi, prostymi lecz na pewno nie pospolitymi ludźmi. Nawet ich książęce tytuły nie są w stanie ochronić ich przed borykaniem się z problemami, które są nieodłączną częścią życia każdego.
"Księżniczka i tajny agent" to pierwsza część tej powieści. W niej oczarowała mnie szczerość i bezinteresowność uczuć Brie i Reeve'a. Nie bali się być szczerzy i wypowiadać swoich myśli głośno. Nic przed sobą nie ukrywali. Można powiedzieć, że "co z oczu to z serca". Poznawali się od zera, nie mieli nic, lub raczej Brie nie...

Agnesscorpio | 2011-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2011

Z czym kojarzą się słowa "księżniczka", "książe"? Z dziewczęcymi marzeniami? Z pałacami? Z walką o uwolnienie pięknej panny? Ze smokami ziejącymi ogniem? Z bitwą o miłość, o bogactwo, bezpieczeństwo?

Nora Roberts stworzyła opowieść, w której bohaterami są i książęta i księżniczki. Mieszkają w pięknym pałacu, również walczą o miłość, często ich bezpieczeństwo jest zagrożone. Jednakże jeżdżą szybkimi samochodami, a grożą im nie smoki, czy inne potwory, ale ludzie, którzy dla zdobycia władzy czy bogactwa są zdolni do wszystkiego. O tym można przeczytać w pierwszym tomie o książęcym rodzie De Cordina, zatytułowanym "Dziedzictwo". W odsłonie tej poznajemy losy księżniczki Gabrielli w opowiadaniu"Księżniczka i tajny agent", a także księcia Aleksandra, czyli "Książe i artystka".

W pierwszej części tytułowa księżniczka, czyli Gabriella, zostaje uprowadzona i gdy w jakiś sposób udaje się jej wrócić do pałacu, okazuje się, że straciła pamięć. Jej ojciec, władca Cordiny, Armand, prosi o...