Cesarska córka

Tłumaczenie: Anna Wojtaszczyk
Cykl: Imperium Ciemności (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Imperial Lady
837082854X
dwór, konkubina, eunuch, koczownicy
lipek

Srebrzysty Śnieg jest córką chińskiego generała - dumną, piękną i wszechstronnie wykształconą. Przywieziona na dwór cesarski jako kolejna konkubina, popada w niełaskę naczelnego eunucha. Podpisanie traktatu z wojowniczymi koczownikami Hsiung-nu odmienia los dziewczyny. Staje się ona żoną wodza nomadów, co przysparza jej wielu nowych wrogów. Największym z nich jest potężna szamanka, która...

Podpisanie traktatu z wojowniczymi koczownikami Hsiung-nu odmienia los dziewczyny. Staje się ona żoną wodza nomadów, co przysparza jej wielu nowych wrogów. Największym z nich jest potężna szamanka, która zazdrości Srebrzystemu Śniegowi wszystkiego - męża, urody, młodości i mądrości...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

betulek | 2016-10-07

Ciekawa i wciągająca, czyta się łatwo i z ochotą. Nie jest dla mnie jasne, czemu autorki w posłowiu wiążą tę książkę z fantasy, bo dwie aktywne szamanki to dla mnie trochę za mało na taką klasyfikację. Polecam zwłaszcza czytelnikom zainteresowanym historią i kulturą obyczajową Wschodu (nie tylko Chin) - doskonale oddany klimat i dobre polskie tłumaczenie grzecznościowych zawiłości.

Alannada | 2016-09-15

Jakoś niedawno znów wróciła mi faza na filk, a za filkiem przyszła faza na Andre Norton i innych autorów, którymi zaczytywałam się w LO. Postanowiłam więc sięgnąć do własnej biblioteczki, na stertę zdobyczy z antykwariatu, które powinnam w końcu przeczytać. W ten sposób zabrałam się za Cesarską córkę.
Akcja powieści podąża za losami młodej damy z rodu Han, Srebrzystego Śniegu. Była ona jedyną córką szlachcica w niełasce, razem z ojcem żyła na północy Kraju Środka i spędzała czas nietradycyjnie polując z łukiem w okolicach Wielkiego Muru.
Jednakże jej życie miało się niedługo zmienić, bo oto Cesarz postanowił zakoczyć żałobę po swojej ukochanej konkubinie i zapełnić Wewnętrzne Dziedzińce swojego pałacu nowymi damami, a miało być ich pięćset. Jedną z nich zaś miała być Srebrzysty Śnieg, biedna, ale urodziwa i silna córka pokonanego generała, którego wszyscy uznawali za zdrajcę. Posłuszna rozkawozi władcy Srebrzysty Śnieg opuściła dom ojca licząc, ze uda się jej ie tylko zaznać nieco...

Malini | 2014-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Cesarska córka" to powieść z elementami fantasy. Bohaterką powieści jest Srebrzysty Śnieg, dumna i wykształcona córka generała. Pewnego dnia zostaje wezwana na dwór cesarza, jako jedna z pięciuset konkubin. Towarzyszy jej wierna służąca, Wierzba. W wyniku oszustwa skorumpowanego naczelnego eunucha popada w niełaskę cesarza i dworu. W końcu zostaje wydana na mąż za starego króla wojowniczego plemienia koczowników, zagrażających Państwu Środka. W niesprzyjających warunkach musi stawić czoła nowym wrogom, czyli potężnej szamance oraz jej niegodziwemu synowi, który chce przejąć władzę wśród koczowników, a ją samą posiąść za żonę.
Na początku książka wydawała mi się nudnawa, ale mimo lekkiego zniechęcenia postanowiłam trochę się przemęczyć i dać jej szansę. Nie żałuję, ponieważ opowieść okazała się ciekawa, chociaż pewne elementy nie przypadły mi do gustu.

aram15 | 2015-03-03

Całkiem przyjemna książka, mimo fantasy nawiązuje do faktow historycznych ;)

czytelniczka124 | 2013-10-26
Przeczytana: maj 2012

Książka ,,Cesarska córka" należy do moich ulubionych.
Najbardziej jednak podoba mi się postać dumnej, pięknej, zdecydowanej córki chińskiego generała o imieniu Srebrzysty Śnieg.

coolka | 2016-07-25
Joanna | 2016-02-11