Cesarska córka

Imperial Lady
837082854X
dwór, konkubina, eunuch, koczownicy
lipek

Srebrzysty Śnieg jest córką chińskiego generała - dumną, piękną i wszechstronnie wykształconą. Przywieziona na dwór cesarski jako kolejna konkubina, popada w niełaskę naczelnego eunucha. Podpisanie traktatu z wojowniczymi koczownikami Hsiung-nu odmienia los dziewczyny. Staje się ona żoną wodza nomadów, co przysparza jej wielu nowych wrogów. Największym z nich jest potężna szamanka, która...

Podpisanie traktatu z wojowniczymi koczownikami Hsiung-nu odmienia los dziewczyny. Staje się ona żoną wodza nomadów, co przysparza jej wielu nowych wrogów. Największym z nich jest potężna szamanka, która zazdrości Srebrzystemu Śniegowi wszystkiego - męża, urody, młodości i mądrości...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

betulek | 2016-10-07

Ciekawa i wciągająca, czyta się łatwo i z ochotą. Nie jest dla mnie jasne, czemu autorki w posłowiu wiążą tę książkę z fantasy, bo dwie aktywne szamanki to dla mnie trochę za mało na taką klasyfikację. Polecam zwłaszcza czytelnikom zainteresowanym historią i kulturą obyczajową Wschodu (nie tylko Chin) - doskonale oddany klimat i dobre polskie tłumaczenie grzecznościowych zawiłości.

Alannada | 2016-09-15

Jakoś niedawno znów wróciła mi faza na filk, a za filkiem przyszła faza na Andre Norton i innych autorów, którymi zaczytywałam się w LO. Postanowiłam więc sięgnąć do własnej biblioteczki, na stertę zdobyczy z antykwariatu, które powinnam w końcu przeczytać. W ten sposób zabrałam się za Cesarską córkę.
Akcja powieści podąża za losami młodej damy z rodu Han, Srebrzystego Śniegu. Była ona jedyną córką szlachcica w niełasce, razem z ojcem żyła na północy Kraju Środka i spędzała czas nietradycyjnie polując z łukiem w okolicach Wielkiego Muru.
Jednakże jej życie miało się niedługo zmienić, bo oto Cesarz postanowił zakoczyć żałobę po swojej ukochanej konkubinie i zapełnić Wewnętrzne Dziedzińce swojego pałacu nowymi damami, a miało być ich pięćset. Jedną z nich zaś miała być Srebrzysty Śnieg, biedna, ale urodziwa i silna córka pokonanego generała, którego wszyscy uznawali za zdrajcę. Posłuszna rozkawozi władcy Srebrzysty Śnieg opuściła dom ojca licząc, ze uda się jej ie tylko zaznać nieco...

Malini | 2014-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Cesarska córka" to powieść z elementami fantasy. Bohaterką powieści jest Srebrzysty Śnieg, dumna i wykształcona córka generała. Pewnego dnia zostaje wezwana na dwór cesarza, jako jedna z pięciuset konkubin. Towarzyszy jej wierna służąca, Wierzba. W wyniku oszustwa skorumpowanego naczelnego eunucha popada w niełaskę cesarza i dworu. W końcu zostaje wydana na mąż za starego króla wojowniczego plemienia koczowników, zagrażających Państwu Środka. W niesprzyjających warunkach musi stawić czoła nowym wrogom, czyli potężnej szamance oraz jej niegodziwemu synowi, który chce przejąć władzę wśród koczowników, a ją samą posiąść za żonę.
Na początku książka wydawała mi się nudnawa, ale mimo lekkiego zniechęcenia postanowiłam trochę się przemęczyć i dać jej szansę. Nie żałuję, ponieważ opowieść okazała się ciekawa, chociaż pewne elementy nie przypadły mi do gustu.

Karolina | 2018-02-25
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 25 lutego 2018

Piękna opowieść o posłuszeństwie, oddaniu, lojalności, o Chinach. Dawnych Chinach. Młoda dziewczyna trafia na dwór cesarza, gdzie wplątana w intrygę popada w niełaskę władcy. Zapomniana, cicha i spokojna czeka w Zimowym Pałacu na odmianę swego losu. Jakże los potrafi zaskoczyć! Z przepychu pałacowych komnat trafia na odległe równiny jako nowa żona podstarzałego wodza plemienia nomadów. Tam gdzie jest władza, tam jest też żądza bycia ponad innych. Czy Pani Srebrzysty Śnieg podoła wyznaczonemu zadaniu? Czy uchroni sie przed intrygami? Jaka bedzie jej rola w walce o władzę? Zapraszam do lektury, bo warto.

aram15 | 2015-03-03

Całkiem przyjemna książka, mimo fantasy nawiązuje do faktow historycznych ;)

czytelniczka124 | 2013-10-26
Przeczytana: maj 2012

Książka ,,Cesarska córka" należy do moich ulubionych.
Najbardziej jednak podoba mi się postać dumnej, pięknej, zdecydowanej córki chińskiego generała o imieniu Srebrzysty Śnieg.

marcia876 | 2018-02-25
Na półkach: 2018, Przeczytane