Bhagawadgita

Bhagawadgita
bhagawadgita, kryszna
religia
Marcin

Gita, jak popularnie nazywa się Bhagawadgitę, wchodzi w skład szóstej księgi (Bhiszmaparwanu) Mahabharaty. Jest poematem podzielonym na osiemnaście rozdziałów i zbudowanym z siedmiuset dwuwierszowych strof. Jego autorstwo indyjska tradycja przypisuje Wedawjasie. Ów mędrzec i wizjoner, syn wędrownego ascety Parasiary i córki rybaka o imieniu Satjawati, miał być naocznym świadkiem relacjonowanych przez siebie wydarzeń. Osią narracji jest rozmowa Ardżuny z Kryszną, którzy są jednymi z głównych bohaterów Mahabharaty.

DurgaRE | 2011-09-05
Na półkach: Przeczytane, Indie

Jak Bhagavad Gita to tylko z komentarzami Srila Prabhupady, ale ten przekaz jest tak wspaniały, ze jako ciekawostkę można poczytać też przekłady

GabrielL Kamiński | 2011-02-05
Przeczytana: 11 sierpnia 1983

Bez tej książki nie jest możliwe poznanie własnej człowieczej tożsamości

fiolek_2702 | 2017-05-03
Helena | 2016-08-16