Inni: Spotkania z pozaziemską inteligencją

Wydawnictwo: Prokop

Relacje ze spotkań z przedstawicielami obcych cywilizacji z Kosmosu współczesne i dawne, znane z historii, legend czy baśni zostały zestawione przez autora z miarodajnymi opiniami na ten temat najpoważniejszych badaczy UFO.

Gracjan Triglav | 2015-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2015

„Inni: Spotkania z pozaziemską inteligencją” – zaskakująco dokładne (jak na polskie standardy translatorskie) tłumaczenie tytułu, praktycznie słowo w słowo (Die Anderen. Begegnungen mit einer außerirdischen Intelligenz). Mimo że tytułowa siła jest rzekomo pozaplanetarnej proweniencji, ma ona być tak bardzo z nami zżyta, zadomowiona i nierozerwalnie związana z człowieczym losem, tak że od tysięcy lat, regularnie, stale weń ingeruje, Johannes Fiebag pisze o tym tak: „Zjawisko »uprowadzenia« jest w większej części subiektywne, [...] czerpie swe motywy z naszych marzeń, z naszych fantazji, z najskrytszych pokładów naszego ja. Jest to [...] twór myślowy. Zbudowany z naszych lęków i pragnień, z naszych radości i cierpień, z naszej nienawiści i z naszej miłości. Ale budowniczymi tego tworu, jego konstruktorami są istoty zamieszkujące zacienione regiony naszego świata – inni”. I dalej: „Dla innych nie ma znaczenia, pod jaką postacią działają. Z biegiem tysiącleci zmieniali ja...

Paweł Scoobany | 2011-02-13
Przeczytana: grudzień 2010

Książka jest na prawdę świetna, no może nie licząc ostatniego działu. Ukazuje sporo różnych opowieści o spotkaniach z przybyszami z obcych planet, wyjaśnia znaczenie starych baśni i legend. Polecam.

Lolly Sugarpop | 2014-05-05
Na półkach: Przeczytane, 2014