Maszyna wieczności

Okładka książki Maszyna wieczności Johannes Fiebag, Peter Fiebag
Okładka książki Maszyna wieczności
Johannes FiebagPeter Fiebag Wydawnictwo: Amber popularnonaukowa
Kategoria:
popularnonaukowa
Wydawnictwo:
Amber
Data wydania:
1998-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1998-01-01
Język:
polski
ISBN:
8372452245
Średnia ocen

6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
167
21

Na półkach:

Autorzy bracia Fiebakowie stawiają odważną i jednocześnie fascynującą hipotezę, iż naród izraelski a właściwie kilka koczowniczych plemion po wyjściu z Egiptu i tułaczce na pustyni nie było karmionych przez Boga Jahwe chlebem który co rano spadał z nieba lecz produktem wytworzonym w procesie hodowli alg. Kapłani na czele z Mojżeszem posiadali urządzenie techniczne, które w trakcie postoju plemion było umieszczane w namiocie zgromadzeń, pracowało przez 6 dni w tygodniu a w dniu 7 było wyłączane i czyszczone ( w dniu tym izraelici obchodzili szabat). Autorzy skrupulatnie krok po kroku starają się dowieść słuszności swoich tez opierając się na bogatej literaturze w tym tekstach zarówno Tory jak i Talmudu czy Zoharu. Zastanawiają się co stało się z hipotetyczną maszyną do produkcji manny po osiedleniu się Izraelitów w ziemi obiecanej. Analizując święte teksty dochodzą do fascynującej tezy iż maszyna została częściowo zdemontowana i umieszczona w arce przymierza, która spoczęła w świątyni Salomona. Z racji tego, iż maszyna do produkcji manny (a właściwie wysokobiałkowego produktu tzw chlorelli) była zasilana małym reaktorem atomowym była bardzo niebezpiecznym i promieniotwórczym urządzeniem, które pomimo częściowego zdemontowania i przechowywania w złotej skrzyni (złoto miało za zadanie izolować materiał promieniotwórczy) nadal było groźne dla ludzi. Stąd jak twierdzą autorzy niezwykłe właściwości arki która potrafiła zabić kapłanów którzy w sposób nieumiejętny obchodzili się z urządzeniem ( co miało miejsce w przypadku dwóch synów Arona brata Mojżesza). Stąd też specjalne stroje rytualne, które kapłani musieli nakładać podczas posługi w przybytku Pana, które to zasłaniały najbardziej narażone części ciała takie jak klatka piersiowa (płuca) oraz genitalia. Dobrym przykładem jest tutaj historia odbicia podczas walki z Izraelitami arki przymierza przez Filistynów. Jak jest napisane w Biblii odesłali oni szybko zdobycz wojenną na wozie zaprzęgniętym w muły gdyż każdy kto zbliżył się do arki umierał. Na jego ciele pojawiały się bąble wypadały włosy i paznokcie ( typowe objawy choroby popromiennej). Autorzy nie kończą na tym swoich rozważań. Zastanawiają się co stało się z Arką Przymierza i jej zawartością po zburzeniu drugiej świątyni Jerozolimskiej gdyż wtedy właśnie znika ona z kart starego testamentu. Autorzy wyruszają śladami średniowiecznych legend o Parsifalu i świętym graalu, które łączą się z tajemniczym zakonem templariuszy i wiodą autorów do różnych miejsc gdzie może znajdować się lub znajdowała się arka bądź jej szczątki. Od Francji przez Anglię Szkocję po Etiopię a nawet Oak Island. Jak zwykle bracia pokazali swój kunszt pisarski. Skrupulatnie krok po kroku analizują różne możliwości opierając się na bogatej literaturze zarówno hebrajskiej jak i średniowiecznej a także posiłkując się opiniami ekspertów egiptologów, lingwistów i kulturoznawców. Polecam gorąco fantastyczna przygoda.

Autorzy bracia Fiebakowie stawiają odważną i jednocześnie fascynującą hipotezę, iż naród izraelski a właściwie kilka koczowniczych plemion po wyjściu z Egiptu i tułaczce na pustyni nie było karmionych przez Boga Jahwe chlebem który co rano spadał z nieba lecz produktem wytworzonym w procesie hodowli alg. Kapłani na czele z Mojżeszem posiadali urządzenie techniczne, które w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
292
3

Na półkach:

Zbyt naciągana teoria, by Arkę Przymierza podpiąć pod maszynę do produkcji manny. Autorzy nie biorą pod uwagę wielu faktów historycznych, pomijają wiele starych pism w tym również wiele fragmentów ksiąg Starego Testamentu, nie mówiąc już o apokryfach, ale posługują wieloma fikcyjnymi opowiadaniami oraz książką "Maszyna do produkcji manny" Rodneya Dale, George'a Sassona, byle tylko na siłę uwiarygodnić swoją teorię. Niestety nieudolnie. Nawet laik w temacie odrzuci ich myśl autorów biorąc jedynie na logikę, że maszyna do produkcji pewnego rodzaju żywności wcale do tego celu nie potrzebuje napędu jądrowego, co na każdym kroku jest podkreślane. Nie dajmy się zwariować, gdyż akurat Arka Przymierza jest/była zbyt ważnym i zbyt tajemniczym artefaktem, by uznać ją za rodzaj nuklearnej kuchenki mikrofalowej. Na uwagę zasługują tylko i wyłącznie relacje o zakonie templariuszy, choć również niekoniecznie musi mieć to związek z Arką Przymierza. Absolutnie nie polecam zwłaszcza fanom paleoastronautyki.

Zbyt naciągana teoria, by Arkę Przymierza podpiąć pod maszynę do produkcji manny. Autorzy nie biorą pod uwagę wielu faktów historycznych, pomijają wiele starych pism w tym również wiele fragmentów ksiąg Starego Testamentu, nie mówiąc już o apokryfach, ale posługują wieloma fikcyjnymi opowiadaniami oraz książką "Maszyna do produkcji manny" Rodneya Dale, George'a Sassona,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1519
1226

Na półkach: , , ,

Dla tych co lubią teorie spiskowe.
Arka przymierza jako maszyna do wytwarzania manny??????
Dar kosmitów????.
Książka dla miłośników Ericha VON DANIKENA.

Dla tych co lubią teorie spiskowe.
Arka przymierza jako maszyna do wytwarzania manny??????
Dar kosmitów????.
Książka dla miłośników Ericha VON DANIKENA.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    14
  • Przeczytane
    5
  • Posiadam
    2
  • 2015 Przeczytane
    1
  • Ocenione 6 - 7 Dobre
    1
  • Popularnonaukowa. Fakt.
    1
  • Teraz czytam
    1
  • [Amber][Księgi tajemnic]
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Maszyna wieczności


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne