Spłacony dług

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fantazja-Przygoda-Rozrywka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
83-03-00569-3
Fantazja, Przygoda, Rozrywka SF
Adam

Po katastrofie morskiej na Pacyfiku kapitan Dick Rauber dociera na ląd. Tam natyka się na tajemniczą bazę, w której grupa naukowców pod nadzorem oficerów dokonuje nie mniej tajemniczych badań… Autor opowiada nam historię ludzi, którzy zapragnęli posiąść władzę nad całą planetą, wykorzystując do tego dorobek… kosmitów. Wartka akcja, kryminalne tło oraz wątki związane ze spuścizną starożytnej...

Autor opowiada nam historię ludzi, którzy zapragnęli posiąść władzę nad całą planetą, wykorzystując do tego dorobek… kosmitów. Wartka akcja, kryminalne tło oraz wątki związane ze spuścizną starożytnej kultury Majów dodają książce kolorytu; czyta się ją lekko, z poczuciem uczestnictwa w nieskomplikowanej przygodzie.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Sławomir | 2013-11-21

Kawał dobrej sensacji z domieszką SF. Świetne tempo akcji. Świetnie wykreowany świat (nie nachalnie przez co robi wyjątkowo naturalne wrażenie). Główny bohater jak i pozostali mają wymiar co w teraźniejszej prozie wcale nie jest takie oczywiste. Stara dobra szkoła pisarstwa gdzie niedoścignionym wzorem dla wszystkich był raczej Lem a nie jak dziś Saga Zmierzch czy jakiś inny kreator wampirostrzygosmoków sprzedający swą miałką prozę egzaltowanym czytelnikom z mentalnością gimba.

LordVaderJunior | 2017-04-28
Marek Rygiel | 2016-07-26