Pozwól mi odejść

Seria: Szkolne Historie
Wydawnictwo: Lucky
Letting Go of Lisa
Liwia

Nathan Malone nigdy nie uczęszczał do zwykłej szkoły, uczył się w domu, spędzał niewiele czasu z rówieśnikami i nie chodził na randki. Kiedy matka Nathana musi poświęcać więcej czasu jego nowonarodzonym siostrom, ostatni rok nauki w liceum Nathan spędza w zwykłej szkole. Podczas pierwszego dnia pobytu w nowej szkole Nathan zwraca uwagę na Lisę, dziewczynę na motocyklu. Lisa i Nathan uczą się w tej samej grupie na zajęciach języka angielskiego. Lisa to indywidualistka, która nie przejmuje się tym, co myślą o niej inni...

Kasiek | 2015-04-18
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Książka poruszająca trudny temat, jakim jest śmiertelna choroba. Życie jest tym bardziej niesprawiedliwe, jeżeli dotyczy to nastolatki. Młoda dziewczyna, stojąc u progu dorosłości, zamiast bawić się z rówieśnikami, większość czasu spędza w szpitalu. Jej sposobem na odnalezienie się w tej trudnej rzeczywistości jest odrzucanie uczuć innych i nieangażowanie się w relacje z nimi.
Książka jest poruszająca, jednak sam sposób przedstawienia problemu wydaje się zbyt powierzchowny. Portrety psychologiczne głównych bohaterów są dość ubogie, zwłaszcza Lisy. Myślę, że można było bardziej rozwinąć jej postać, bardziej skupić się na jej walce z chorobą. Samej akcji też jest mało, ale jest to książka na jedno popołudnie, więc trudno oczekiwać czegoś więcej.

Hooligan-Hernandez | 2013-07-26
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 26 lipca 2013

Łatwo i szybko się czyta, pomysł na książke świetny. Wzruszająca historia o miłości. Popłakałam się na koniec. ;( Ale ogólnie książka znakomita. Polecam

exaleksandras | 2013-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2013

Wzruszająca, wspaniała!

Reading_is_sexyy | 2011-06-25

Czytałam ją jako jedną z pierwszych moich książek. Do teraz szczegółowo ją pamiętam, wracam do niej często wspomnieniami, jest ona dla mnie bardzo ważna. Przepiękna książka, którą przepłakałam. Jedyna, którą przeczytałam więcej niż raz i za drugim razem też płakałam. Zdecydowanie należy ona do moich ulubionych. Choć cienka, ukazuje wiele.

kamyk576 | 2014-04-23

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna świetna książka Laurene McDaniel, która kończy się śmiercią bliskiej osoby.
Na początku poznajemy Nathaniela Malone,który przychodzi do szkoły.. nie zna tego hałasu i krzyku, bo jego mama uczyła go to dej pory w domu. Kiedy jego mama musi zająć się nowo narodzonymi bliźniaczkami, Nathan nie ma wyboru, musi iść do szkoły,choć nauka w domu, była mu na rękę..
Podczas pierwszego dnia w szkole Nathan zwraca uwagę na Lisę... coraz częściej spędzają ze sobą dużo czasu... jednak okazuje się,że Lisa jest chora. Kiedy wyjeżdża do Miami,Nathan decyduje się, aby tam pojechać... i spędzić z nią ostatnie chwile... Kiedy chłopak wraca do domu,otrzymuje sms o śmierci dziewczyny.. chłopak był zrozpaczony... Posadził nawet na pamiątkę tego, drzewo TYLKO I WYŁĄCZNIE dla Lisy, która spoczywała w Niebie.

POLECAM POLECAM POLECAM!

Irmina | 2014-04-23

Niezwykle wzruszająca, rozwaliła mnie na kawałki. Mój pierwszy kac książkowy w życiu! Chodziłam otępiała przez kilka dni, wciąż wspominając tę historię. Polecam! Jeśli się nie wzruszysz, to, mówiąc prosto, NIE MASZ uczuć.
Nie można nie płakać! Po prostu nie można.

Liwia | 2010-05-01

Cudowna książka. ! Wciągająca. Pełna zapału. Wzruszająca. Popłakałam się chyba 3 razy. Najbardziej jak Charlie napisał Sms-a do Malone. Spodobało mi się te nazwisko. To jest jedna z moich ulubionych książek. Lubię książki tej autorki. Są fajne, wciągające, szybko je się czyta. :) Polecam

Madi | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Choć jest to książka młodzieżowa ,to zachęcona pozytywnymi opiniami postanowiłam i ja ją przeczytać .Tym bardziej ,że tematyką jest podobna do niedawno czytanej ,przepięknej powieści:"Gwiazd naszych wina".
Jest to na pewno mądra i wzruszająca opowieść ,ale po ostatniej powieści spodziewałam się czegoś innego i po prostu jestem już za "stara" na takie książki.
Stanowczo stwierdzam,że gdyby była bardziej rozbudowana ,gdyby autor stworzył piękne portrety psychologiczne,gdyby było więcej wątków i akcji,gdyby ...
No tak,ale to wtedy nie byłaby powieść dla młodzieży?
Mnie osobiście nie powaliła,ale młodszym czytelnikom jak najbardziej polecam.

Martoonia | 2014-06-30
Przeczytana: 27 czerwca 2014

Pomysł na książkę niezły, temat przewodni bardzo emocjonalny, poruszający, zakończenie czasem takie jak w życiu, a nie w bajce albo w filmie, ale i tak brakowało mi czegoś. Być może jeśli rozwinąć by nieco akcję, dodać kilka wątków, to książka z cała pewnością jeszcze bardziej by zyskała. Nie mniej jednak, pomimo że historia krótka, to jednak poruszająca, choć łez ze mnie nie wycisnęła, ale w pamięci pozostanie. Polecam

Ciasteczko17 | 2014-07-22
Przeczytana: wrzesień 2013

Sama nie wiem co napisać o tej książce. Bardzo mi się spodobała, rzadko płaczę przy książkach, ale jeśli już to zrobię to musi strasznie poruszyć moje serce. "Pozwól mi odejść" właśnie to zrobiła. Historia tej książki pozostanie już na zawsze ze mną i często ją będę wspominać. Jest to wyjątkowa książka o miłości, śmierci, bólu, potrzeby kogoś bliskiego i dużo w nosi do życia. Polecam ją jest warta uwagi.