Dar serca

Tłumaczenie: Monika Kozłowska
Wydawnictwo: Lucky
Margita

Dwie nastolatki Kassey i Arabeth.

Nawet się nie znały i nic ich nie łączyło, dopóki jedna drugiej nie podarowała najcenniejszą rzecz na świecie własne serce.

Od tej chwili już nic nie było takie jak przedtem

Czy przyjmując czyjeś serce, oprócz niego dostajemy coś jeszcze?

źródło opisu: http://www.rema.com.pl/produkty/810428,Dar-serca.html

źródło okładki: www.wydawnictwolucky.pl

FairytaleePrincess | 2018-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2018

Przepłakałam tę powieść.
Dawno nie czytałam książek Lurlene McDaniel i nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo mi ich brakowało. Nie wiem jak autorka to robi, że nie napisała jeszcze takiej książki, którą czytając nie uroniłabym choćby jednej łzy. Potrafi ona pisać przepiękne i wzruszające historie.
Dar Serca opowiada o dwóch dziewczynach. Jedna ginie tragicznie, druga dostaje jej serce. Czytałam ze ściśniętym gardłem i nie mogłam oderwać się od ich historii dopóki nie przewróciłam ostatniej kartki.
Jeśli nie znacie tej autorki to bardzo proszę zatrzymajcie się przy niej na chwilę i skuście się na jedną z jej cieniutkich aczkolwiek fascynujących powieści, bo po prostu warto. Aż żal, że kobieta pisząca takie cudowności jest tak mało znana. Warto, warto i jeszcze raz warto! Polecam!

FannyBrawne | 2017-10-08

Kilka lat temu przeczytałam książkę Lurlene McDaniel ,,Cena miłości”, którą uważam za bardzo dobrą. Autorka poruszyła w niej trudny i kontrowersyjny temat związku ucznia z nauczycielką i zrobiła to w sposób nietypowy dla młodzieżówek – nie napisała książki o miłości, ale o toksycznych relacjach i wpływie dzieciństwa na całe późniejsze życie. Gdy zobaczyłam w bibliotece inną książkę McDaniel ,,Dar serca” stwierdziłam, że muszę ją przeczytać.

Kassey i Elowyn są najlepszymi przyjaciółkami. Razem należą do drużyny siatkówki, dzielą się miłosnymi przeżyciami i kłopotami domowymi. Wydaje się, że ich przyjaźń będzie trwała wiecznie. Jednak pewnego dnia Elowyn ginie w wypadku samochodowym. Jej serce zostaje przeszczepione nieco młodszej Arabeth. Gdy dziewczyna powraca do zdrowia, bliscy Elowyn pragną się z nią spotkać. Ponieważ ostatnie kilka lat życia Arabeth opierało się jedynie na wizytach w szpitalu, nastolatka z radością przyjmuje troskę i ciepło rodziców Elowyn, jej chłopaka czy...

Graczkaktóragra | 2017-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Przyjemna, zgrabnie napisana historia. Opis z tyłu nieco dezorientuje - osobiście uważam, że warto do tej opowieści podejść bez czytania jakiegokolwiek streszczenia. Bohaterowie zostali wykreowani realistycznie, zakończenie jest otwarte, a sama historia niezwykle głęboka oraz w pewien sposób inspirująca. Zdecydowanie polecam fanom Johna Greena i nie tylko!

Urszula | 2018-03-02
Przeczytana: luty 2018