Telenowela

Wydawnictwo: Ha!art
978-83-89911-86-5

Bohaterka książki, Marta, pracuje jako asystentka i sekretarka na planach filmowych i telewizyjnych - na co dzień jako script w telenoweli "Miłość i zazdrość", a od czasu do czasu wyrywa się na plan reklamy, serialu, filmu fabularnego. Telenowela to ironiczno-komediowa opowieść o zapleczu filmu, problemach, konfliktach - produkcyjny making off i pierwsza polska powieść telewizyjna. Polski show-biznes, aktorzy, reżyserzy i jeden bankiet.

Joanna | 2010-08-26
Na półkach: Przeczytane, Autorzy polscy
Przeczytana: 27 września 2010

Przedstawione z humorem tworzenie serialu o miłości. Książka jest napisana w formie dialogu ekipy – reżysera, aktorów, asystentek i innych osób na planie. Są też relacje głównej bohaterki na temat jej pracy tam, ale przeważają dialogi.
Książka jest świetna, zabawna. Polecam na lato, które już się kończy, ale nie tylko – lektura nadaje się na każdą porę roku.

KsięgarniaBuka | 2015-05-24

Kulisy powstawania seriali oraz reklam, opisane z perspektywy Marty, asystentki pracującej na planie filmowym. Problemy związane z ciężkimi warunkami kręcenia w plenerze, trudnymi współpracownikami oraz absurdem polskiego shobiznesu - wszystko to przedstawione z niezwykłym humorem, w nowej, świeżej formie. Mimo, że Marta często narzeka na warunki w których pracuje, wiemy, że lubi to co robi. Książka, przy której nie sposób się nie śmiać, świetna rozrywka i wgląd w codzienność filmowców. Gorąco polecam.

Dociekliwy_Kotek | 2011-05-15
Przeczytana: maj 2011

No dobrze, nie jest to ambitna, wyrafinowana intelektualnie powieść, tak jak mało która telenowela zasługuje na miano arcydzieła kinematografii. Ale od polskich telenowel książkę Pawluśkiewicz różni błyskotliwy dowcip, humor, kapitalny zmysł obserwacji, duży dystans do rzeczywistości, który pozwala tą rzeczywistość - irracjonalną, irytującą, rządzącą się swoimi prawami - przedstawić tak barwnie i z taką sympatią. Przy okazji jedyna chyba na polskim rynku książka opisująca kulisy pracy na planie filmowym. Bardzo przyzwoita proza, niezależnie od tego, jak brzmią hasełka o humorze i błyskotliwości, wyświechtane do cna przez wydawców - bardzo przyzwoita proza z mocnymi czterema gwiazdkami. A reżyser Mareczek rlz!

Tutamsiam | 2013-07-29
Przeczytana: kwiecień 2011