Japoński wachlarz

Okładka książki Japoński wachlarz
Joanna Bator Wydawnictwo: Twój Styl biografia, autobiografia, pamiętnik
302 str. 5 godz. 2 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Twój Styl
Data wydania:
2004-12-28
Data 1. wyd. pol.:
2004-12-28
Liczba stron:
302
Czas czytania
5 godz. 2 min.
Język:
polski
ISBN:
8371634323
Tagi:
Japonia wspomnienia antropologia podróże
Średnia ocen

                7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 12 (72) / 2023 Anna Alboth, Joanna Bator, Sandra Frydrysiak, Maria Halber, Chris Heath, Aleksandra Herzyk, Aglaja Janczak, Katarzyna Kazimierowska, Paweł Kicman, Zuzanna Kowalczyk, Anna Krztoń, Karolina Lewestam, Caleb Azumah Nelson, Redakcja magazynu Pismo, Tomasz Różycki, Filip Springer, Miłosz Szymański
Ocena 7,3
Pismo. Magazyn... Anna Alboth, Joanna...
Okładka książki Znak nr 822 / 2023 Joanna Bator, Agata Bielik-Robson, Wojciech Bonowicz, Diana Dąbrowska, Ewa Drygalska, Kamil Fejfer, Julia Fiedorczuk, Olga Gitkiewicz, Ireneusz Kania, Karolina Korwin-Piotrowska, Piotr Kosiewski, Dominika Kozłowska, Beata Łazarz, Łukasz Najder, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Tomasz Raczek, Joanna Rudniańska, Tomasz Stawiszyński, Redakcja Miesięcznika ZNAK
Ocena 8,0
Znak nr 822 / ... Joanna Bator, Agata...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 11 (59) 2022 Joanna Bator, Karolina Breguła, Edyta Bystroń, Maria Cyranowicz, Gaja Grzegorzewska, Tomasz Grzyb, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Jakub Małecki, Marcin Napiórkowski, Wojciech Plewiński, Kacper Pobłocki, Redakcja magazynu Pismo, Beata Szady, Monika Szewczyk-Wittek, Katarzyna Szyngiera, Mirosław Wlekły
Ocena 7,2
Pismo. Magazyn... Joanna Bator, Karol...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
976 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
234
211

Na półkach: , , , ,

Jakby obliczyć ile z tego wszystkiego było interesujące i warte uwagi wyszłoby może połowa książki, reszta mnie męczyła i irytowała.

Sięgnęłam po tę książkę bez entuzjazmu, bo powiedzmy sobie szczerze, na ile człowiek pozna kulturę innego kraju będąc tam tylko 2 lata? Ale stwierdziłam, że dam jej szansę, ostatecznie ma tyle dobrych opinii, więc za coś je ma, ale rezultat tego 2-letniego pobytu widać wyraźnie...

Książka przypomina pracę magisterską gdzie Pani Autorka poruszyła tematy, które najbardziej ją zafascynowały, a żeby zrozumieć tamtejszą kulturę, starała się dostać informacje od swoich japońskich znajomych, a przede wszystkim z książek, których streszczone fragmenty, cytaty, tytuły, imiona i nazwiska autorów przez większość czasu towarzyszyły w trakcie lektury. Zresztą na końcu jest cała masa tytułów książek, których poleca.

W książce bardzo dużo można znaleźć tematów, które wchodzą w szeroko pojętym erotyzmie czyli o hotelach miłości, od groma o pornografii do którego nie raz powracała, o teatrze żeńskim, w którym najbardziej wszystko opisywała chaotycznie i odniosłam wrażenie, że się nawet pogubiła w tym, co pisała, o hostessach (ledwo co o geiszach), a także występuje mnóstwo uwag w kierunku do dziewcząt i kobiet pod względem takim, na ile podkreślają swoją seksualność i ogólne uwagi, których bym się spodziewała od piszącego mężczyzny, nigdy od kobiety.

Były także inne tematy wychodzące poza tą strefą, ale ich było mało, niestety. Nigdy nie myślałam, że kiedykolwiek zgłębię inną kulturę od tej strony, dlatego lektura dla mnie była męcząca, ponieważ mnie takie klimaty, nazwę to w taki sposób, nigdy mnie nie pociągały i nie zainteresowały, do tego wszystkiego irytujące było długie wałkowanie tych samych rzeczy do znudzenia i zirytowania, a także częste powtarzanie.

A tak poza tym, odniosłam wrażenie po pewnych tekstach, że Pani Autorka ma kompleksy na punkcie bycia Polką, a w książce nie sposób nie zauważyć jaka jest zafascynowana Japończykami, tak bardzo, że czasem widać, że brak jej obiektywizmu. Nie jest w porządku kręcić by na swoje wyszło, najlepiej to widać tam, gdzie jest wszystko napisane chaotycznie, pomimo że oczywistość, która się kryje za nieskazitelnymi maskami Japończyków, aż razi w oczy, ani nie jest eleganckie wyrażać się w kwestiach o których nie ma się pojęcia.

Jakby obliczyć ile z tego wszystkiego było interesujące i warte uwagi wyszłoby może połowa książki, reszta mnie męczyła i irytowała.

Sięgnęłam po tę książkę bez entuzjazmu, bo powiedzmy sobie szczerze, na ile człowiek pozna kulturę innego kraju będąc tam tylko 2 lata? Ale stwierdziłam, że dam jej szansę, ostatecznie ma tyle dobrych opinii, więc za coś je ma, ale rezultat...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1 720
  • Przeczytane
    1 512
  • Posiadam
    194
  • Japonia
    65
  • Ulubione
    52
  • Teraz czytam
    49
  • Chcę w prezencie
    27
  • 2014
    25
  • Azja
    16
  • Literatura polska
    15

Cytaty

Więcej
Joanna Bator Japoński wachlarz Zobacz więcej
Joanna Bator Japoński wachlarz Zobacz więcej
Joanna Bator Japoński wachlarz Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także