Kasztelanka

Okładka książki Kasztelanka Iny Lorentz
Okładka książki Kasztelanka
Iny Lorentz Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Nierządnica (tom 2) literatura piękna
Nierządnica (tom 2)
Die Kastellanin
Sonia Draga
2008-05-16
2008-05-16
Marta Archman
powieść niemiecka cesarz Zygmunt Jan Hus Jan Zizka Czechy Rzesza

Książka pokroju romansidła ale na tle historycznym. Raczej nawet brak historii tylko wybrany określony moment na mapie historycznej. Po przeczytaniu Sabine Ebert miałam nastawienie na jakościową literaturę historyczną i w tej książce akurat podobne czasy Cesarstwa rzymskiego. Ale mocno się rozczarowałam. Miejscami nawet wylaniają się podobne wątki i nawet! imiona z książek Sabine Ebert. Zadaję sobie pytanie czy ci Państwo Iny Lorenz nie posługiwali się czasem jej książkami.
Słabe dialogi, które co chwilę mają nam wyjaśnić co się działo w 1 tomu, dokładnie jak telenowelach.
Odradzam czytania osobom, które lubią po przeczytaniu książki historycznej wzbogacać się wiedzą.

Świetna kontynuacja "Nierządnicy"Pelna przygód, trzymajaca w napięciu kontynuacja losów pięknej Marii Adler.

Maria, główna bohaterka wyrusza w bardzo trudną, niebezpieczną podróż. Kolejny raz mogłam się zagłębić w trudy życia ludzi w czasach średniowiecza. Walczy o siebie i o swoją córkę. Opis tej podróży miejscami trochę się dłużył, dużo było polityki i działań wojennych. Bez nich jednak książka nie byłaby kompletna, dlatego czytałam i czekałam na zwroty akcji. Doczekałam się. Kolejny raz, tak jak w pierwszej części, występują czarne charaktery, opisane tak dokładnie, że czytelnik sam chciałby się z nimi rozprawić.

Niestety nie jest to powieść historyczna wysokich lotów.
Książce bliżej do romansu i to tego słabszego typu HARLEQIN. Reszty książek autorstwa Ivy Lorentz czytać nie zamierzam.
Przeczyta wszystko opis "Testamentu nierządnicy"tym bardziej! Zamiast saga powinno się nazywać telenowela-tasiemiec. Naciągane na siłę. Nie znoszę takich książek i omijam szerokim łukiem

Niestety nie jest to powieść historyczna wysokich lotów.

Bardzo lubię tą autorkę i jej serię książek. Podoba mi się realizm jaki występuje w jej historiach, świetne tło historyczne oraz oddanie brutalności tamtej epoki. Kolejne książki z tej serii mają bardzo podobny układ i aż nieprawdopodobnie powtarzające się historie- będę czytać kolejne części do czasu aż mi się nie znudzi!

Ileż można nieszczęść znieść? Główna bohaterka - Maria ma ogromną siłę, żeby wszystko przetrwać i zawalczyć o swoje.

Jest do druga część przygód Marii, którą można poznać w "Nierządnicy". W tej części dziewczyna wyrusza w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć swojego męża.

Cóż, tak samo wciągająca jak pierwsza część. Świetny opis powoduje, że człowiek sam ma ochotę urwać głowę złym postaciom.

1931

Już się przyzwyczaiłam, że na główną bohaterkę spada grad nieszczęść. Nagle jak za dotknięciem magicznej różdżki, wszystko kończy się dobrze i szczęśliwie.

Dalsze losy Marii i jej męża Michała wciągające. Sytuacja polityczna i zawirowania bitewne wymagają skupienia, ale całość czyta się dobrze. Na półce czeka kolejny tom:)

• Historyczne
  • Powieść historyczna