Szkarłat północy

Cykl: Rasa Środka Nocy (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Kiss of Crimson
Wampir, miłość, romans
Pomensku

Wampir i kobieta połączeni krwią i tajemnicą pójdą za głosem ciała i duszy w świat mroku i rozkoszy Druga część bestsellerowej serii Rasa Środka Nocy Kiedy w klinice weterynaryjnej pojawia się ranny mężczyzna, doktor Tess Culver nie ma pojęcia, że jej życie właśnie na zawsze się zmienia. Nie wie, że wysoki, ubrany w czerń nieznajomy nie jest człowiekiem, lecz wampirem-wojownikiem. Jego...

Druga część bestsellerowej serii Rasa Środka Nocy

Jego dotknięcie budzi w Tess ukryte pragnienia, których istnienia nie przeczuwała. Jeden krwawy pocałunek przenosi ją do jego świata – namiętności, grozy i walki z tymi przedstawicielami jego rasy, którymi rządzi nałóg krwi…
Pocałunkiem o północy (uhonorowanym nagrodą największej amerykańskiej sieci księgarń Borders Books Award 2007 dla najlepszego debiutu) Lara Adrian rozpoczęła serię Rasa Środka Nocy, która podbiła serca czytelniczek i amerykańskie listy bestsellerów. Jest wydawana na całym świecie, a w USA na jej podstawie powstaje film telewizyjny.

Maria | 2019-07-07
Przeczytana: 08 lipca 2011

Wtopiłam się w mroczny czas północy dopiero po raz drugi, a już się martwię, dokąd będę chadzać ciemną porą, kiedy cykl "Rasy Środka Nocy" zakończy się? Wprawdzie do końca jeszcze kilka tomów, a w sierpniu w księgarniach pojawi się już tom szósty, na który bardzo się cieszę, to zastanawiam się, co będę później pochłaniać na deser czytelniczy? Bo tak traktuję te paranormalne romanse. Właśnie jak desery, które wprawdzie witamin (wiedzy poważnej) nie mają, ale za to ile przyjemności dostarczają! I właśnie dla tej czystej, zwykłej rozrywki co kilka treściwych, a czasami ciężkostrawnych, ale pożywnych książek, wchodzę w świat wyobraźni tej autorki.
W noc, pod osłoną której współistnieje z ludźmi pasożytnicza rasa wampirów. Tych złych zwanych Szkarłatnymi, ogarniętych krwistym nałogiem, niepohamowanym pragnieniem krwi oraz tych dobrych, tworzących Zakon wojowników do walki z tymi pierwszymi. Ale to ci drudzy są tą wisienką na moim deserze. W każdym tomie inną tak, jak inny jest bohater...

"Szkarlat północy "jest kontynuacją historii o wojownikach Zakonu , walczących w obronie rasy i ludzkości.

Tym razem głównym bohaterem jest Dante . Akcja książki zaczyna się w momencie gdy , Dante zostaje ciężko ranny i potrzebując krwi trafia do kliniki dla zwierząt i gryzie uroczą panią weterynarz . Niestety sprawy się komplikują, kiedy odkrywa że, jest ona Dawczynia Życia. Dante uczynił ją swoją i związał ich nierozerwalym związkiem.
Tess , urocza pani weterynarz jest wspaniała i wrażliwa 26-latka jest również zjawiskowo piękna. Kocha swoją pracę, ale ledwie wiąże koniec z końcem. Czuje się sama na świecie i ma problem ze znalezieniem sobie miejsca w życiu. Tess ma jedną przyjaciółkę Nore i byłego chłopaka Bena , który wciąż jej pożąda i chce aby do niego wróciła. Tess ma pewien mroczny sekret i wyjątkowy dar , który uważa za przekleństwo . Tess i Dante połączy pożądanie i wzajemna fascynacją. On jednak nie chce nic czuć, gdyż prześladują go wizję jego śmierci...

Claudia | 2017-10-29
Przeczytana: październik 2015

Jest to drugi tom serii książek "Rasa Środka Nocy". W tej części głównymi bohaterami są: Tess jest weterynarzem i uwielbia swój zawód. Jej życie jest spokojne, ma przyjaciółkę i przyjaciela (byłego chłopaka). Dante jest jednym z wojowników Lucana, którego historia była przedstawiona w poprzedniej części. Jest całkowicie oddany temu co robi, czyli w likwidowaniu Szkarłatnych i nie ma czasu na miłość. Lecz pewnej nocy wszystko się zmienia, kiedy Dante zostaje ranny podczas jednej z akcji. Pojawia się w leczniczy Tess i nie mogąc się powstrzymać pożywia się nią. Jest tylko jeden problem. Okazuje się, że Tess jest Dawczynią Życia, więc związek krwi został już w połowie zawarty...
Ta część mniej mi się podobała od poprzedniej. Niemniej jednak ta również przypadła mi do gustu.

Nawet ciekawa. Lekka, można odpocząć od codzienności albo zrobić przerwę pomiędzy ambitniejszymi powieściami.

CzytamNaOkrągło | 2016-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2016

Dobry romans paranormalny. Wciąga od początku. Przeczytałam go w trzy godziny. Może to dlatego, że lubię książki o wampirach? ;) Fabuła dość dobrze skonstruowana, mamy tutaj elementy romansu, fantasy i sensacji. Co daje mieszankę wybuchową. I sprawia, że nie sposób się oderwać, od czytania. Ogólnie podobało mi się, i czekam na kolejny tom z serii. Polecam.

erines | 2015-11-21

Seria dosyć dobra i wciągająca. Kolejne tomy stają się jednak powieleniem tego co było, widać schematyczność historii.

Nana | 2015-09-13
Przeczytana: 11 września 2015

Pierwszą część czytałam dość dawno, ale wydaje mi się, że ten drugi tom jest ciut lepszy od poprzedniego... Przynajmniej w historii było coś oryginalnego ;)

Cezar Kolcz | 2015-09-01
Przeczytana: 01 września 2015

Ciekawa. Pełna akcji. Plusem też jest prowadzenie wątków nie tylko głównej pary bohaterów , ale i wątek poszukiwania chłopaka. Jednym słowem książka niezła i wydaje mi się nawet, że jest lepsza od poprzednich części .

Maga | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Druga część właściwie niczym nowym mnie nie zaskoczyła, ale o wiele bardziej mi się podobała od poprzedniczki.

W serii "Rasa Środka Nocy" każdy tom opowiada o losach innej pary - wampira i Dawczyni Życia. Jak w tomie pierwszym poznaliśmy Lucana i Gabrielle, tak w tym Dantego i Tess. Na całe szczęście, autorka pozmieniała trochę charaktery i historię, ale ciągle mnie prześladowało uczucie, że to już kiedyś było.

Tess jest weterynarzem i jej życie wiedzie się całkiem normalnie. Ma przyjaciółkę, byłego chłopaka, i choć jej przeszłość nie jest zbyt mile wspominana, doskonale sobie radzi, aż do przybycia do lecznicy tajemniczego, rannego mężczyzny, który gryzie ją w szyję i wymazuje pamięć. Wszystko byłoby okej gdyby nie to, że Tess nie jest zwykłą kobietą tylko Dawczynią Życia, osobą, której przyszłość jest zaplanowana u boku wampira, w tym przypadku Dantego, który właśnie się z niej pożywił. To wydarzenie nie wywraca tylko świata Tess, ale i świat wojownika, który teraz jest na...