Szkarłat północy

Cykl: Rasa Środka Nocy (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Kiss of Crimson
Wampir, miłość, romans
Shim

Wampir i kobieta połączeni krwią i tajemnicą pójdą za głosem ciała i duszy w świat mroku i rozkoszy Druga część bestsellerowej serii Rasa Środka Nocy Kiedy w klinice weterynaryjnej pojawia się ranny mężczyzna, doktor Tess Culver nie ma pojęcia, że jej życie właśnie na zawsze się zmienia. Nie wie, że wysoki, ubrany w czerń nieznajomy nie jest człowiekiem, lecz wampirem-wojownikiem. Jego...

Druga część bestsellerowej serii Rasa Środka Nocy

Jego dotknięcie budzi w Tess ukryte pragnienia, których istnienia nie przeczuwała. Jeden krwawy pocałunek przenosi ją do jego świata – namiętności, grozy i walki z tymi przedstawicielami jego rasy, którymi rządzi nałóg krwi…
Pocałunkiem o północy (uhonorowanym nagrodą największej amerykańskiej sieci księgarń Borders Books Award 2007 dla najlepszego debiutu) Lara Adrian rozpoczęła serię Rasa Środka Nocy, która podbiła serca czytelniczek i amerykańskie listy bestsellerów. Jest wydawana na całym świecie, a w USA na jej podstawie powstaje film telewizyjny.

Nana | 2015-09-13
Przeczytana: 11 września 2015

Pierwszą część czytałam dość dawno, ale wydaje mi się, że ten drugi tom jest ciut lepszy od poprzedniego... Przynajmniej w historii było coś oryginalnego ;)

Marianna | 2016-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2016

Dobry romans paranormalny. Wciąga od początku. Przeczytałam go w trzy godziny. Może to dlatego, że lubię książki o wampirach? ;) Fabuła dość dobrze skonstruowana, mamy tutaj elementy romansu, fantasy i sensacji. Co daje mieszankę wybuchową. I sprawia, że nie sposób się oderwać, od czytania. Ogólnie podobało mi się, i czekam na kolejny tom z serii. Polecam.

młoda_pisarka | 2014-03-07
Przeczytana: 11 maja 2013

Dobra. Nawet bardzo. Historia, jednak dość podobna, a przynajmniej tak samo zbudowana, jak w pierwszej części. Coraz bardziej przypomina mi to już wcześniej przeze mnie czytane "Bractwo Czarnego Sztyletu". Tyle, że tu jest zgoła lepszy smak i chyba ciuteczkę więcej akcji. Ale to moje zdanie. Tylko i wyłącznie moje.

Roza Bielikov | 2014-06-03
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 03 czerwca 2014

O tyle o ile pierwsza część serii była powiewem lekkiej świeżości, o tyle ta część jest zwykłym powtórzeniem schematu. Fakt, że czytałam Szkarłat dla rozrywki i odstresowania poprawia moją ocene, ponieważ pozwolił mi się oderwać chociaż na moment.
Pani Adrian powiela tu fabułę zmieniając jedynie imiona i okoliczności.
Piękna, delikatna, czuła pani doktor spotyka (a właściwie to znajduje w swoim gabinecie) niebezpiecznego, przystojnego wampira-mięśniaka, o niebotycznie wielkim członku.
Owy przystojniak wiąże ją ze sobą na siłę, uwodzi, ratuje, a oszołomiona kobieta zakochuje się w nim bez pamięci i żyją długo i szczęśliwie, amen.
WIEJE NUDĄ, w pokoju unosi się zapach seksu, kobiety pachną oszałamiająco i bez perfum, wampiry piją krew i mordują, a książka ma swój happy end.
Tym, co odróżnia Szkarłat od reszty, jest inny konflikt pomiędzy wampirzą społecznością i tocząca wampiry choroba.
Czyli właściwie nic.

Cezar Kolcz | 2015-09-01
Przeczytana: 01 września 2015

Ciekawa. Pełna akcji. Plusem też jest prowadzenie wątków nie tylko głównej pary bohaterów , ale i wątek poszukiwania chłopaka. Jednym słowem książka niezła i wydaje mi się nawet, że jest lepsza od poprzednich części .

Eliza Gruszczyńska | 2010-11-24
Przeczytana: 23 listopada 2010

Rzadko zdarza się, by druga część serii była tak bardzo spójna z poprzednią, jednak tutaj mamy do czynienia z bardzo przyjemną kontynuacją. Druga część wciągnęła mnie chyba bardziej niż "Pocałunek o północy". Pozornie wydaje się kolejną, jedną z wielu tak popularnych teraz książek o wampirach, jednak w rzeczywistości dosyć drastycznie się różni. Lara Adrian nie szczędzi dokładnego opisu scen erotycznych, posługuje się wielokrotnie potocznym językiem i nazywa sprawy po imieniu. Wydawać by się mogło, że to kolejna książka o miłości wampira i człowieka, jednak tutaj autorka porusza nieco inne wątki, mianowicie mamy do czynienia z Dawczyniami Życia, które mogą dawać wampirom dzieci. Miło też przyjęłam fakt, że nie ma tu nastoletnich bohaterów, choćby to wyróżnia serię spośród wielu innych o tej tematyce.
Podobała mi się wyrazista postać Dantego, który jest niezwykle bezpośredni i podąża za potrzebą. Pod wpływem wydarzeń opisanych w książce zachodzą w nim powoli niewielkie zmiany,...

Klaudia | 2012-06-24
Na półkach: Romans/Erotyk, Przeczytane
Przeczytana: 20 czerwca 2012

To moja druga książka tej autorki i zauważyłam, że pani Adrian ma chyba jakiś fetysz związany z wielkimi mięśniakami, którzy wszystko mają duże( co było wielokrotnie podkreślane przez bohaterki w obu powieściach) :)

Nawet ciekawa. Lekka, można odpocząć od codzienności albo zrobić przerwę pomiędzy ambitniejszymi powieściami.

Skyler | 2010-05-06
Przeczytana: 06 maja 2010

Czytałam oryginał i jeśli pierwsza część pochłonęła mnie całą to druga część nie pozostała w tyle. Polecam osobą, które szukają czegoś zupełnie innego niż klasyczny romans, a nie poczują się zawiedzione. Autorka i tym razem w niczym się nie ogranicza:) Jest tak jak lubię: mrocznie, intensywnie i oczywiście wielka miłość w tle:)

myślnik | 2013-03-29
Przeczytana: 2011 rok

Najbardziej uroczy wojownik o ciepłym uśmiechu,skrywający przerażające wizje i kobieta,która jest uczestniczką każdej z nich.

Co jesteś gotowy zrobić,by ochronić to co kochasz?!