Rozkosze nocy

Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Cykl: Mroczny Łowca (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Night Pleasures
ola161

książek: 2065
Aniutka90 | 2013-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2013

No to sie wpakowałam w kolejną serię, którą wcale nie miałam zamiaru nawet palcem ruszać! Ależ ja byłam głupia! Było warto! Oj,bardzo! Autorka ma świetny styl. Bardzo przypadł mi do gustu humor bohaterów. Pani Kenyon genialnie buduje napięcie, nieraz śmiałam się, ekscytowałam by za moment płakać i wzruszyć do głębi.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Energiczna akcja nie pozwala nam się oderwać ani na chwilę. Los pobocznych bohaterów jest bardzo interesujący. Już nie mogę się doczekać by dorwać w swoje łapki historię Acherona, Talona i Juliana! Świetna seria, śwetna książka, mnóstwo niespodziewanych zwrotów akcji w tym "nutka" erotyki i mamy sukces!
Podpisuje się jak najbardziej pod tą pozycją i polecam absolutnie każdemu!

Do tej książki zabrałam się dość niechętnie, bo już miałam dość tego rodzaju książek, ale sięgnęłam po nią, kiedy zabrakło mi w domu książek do czytania. Zaskoczyła mnie ta powieść. Plusem powieści jest sprawne wprowadzenie do fabuły mitologii oraz nowy pomysł na wampiry. Całość jest lekka i przyjemna, szczególnie dzięki humorowi i sarkazmowi. Przez fabułę leci się bardzo szybko i lekko. Natomiast największymi jej minusami jest prosta i przewidywalna fabuła i zbyt duża ilość dialogów.
Czasami tego typu powieści doprowadzają mnie do szału, ale ta, mimo wad, podobała mi się. Uwielbiam literaturę grozy i sensację, ale czasami lubię sięgnąć po taką prostą powieść o miłości.

tygrysica | 2011-06-26
Przeczytana: czerwiec 2011

"Pierwszy tom najsłynniejszej serii o wampirach Mroczni łowcy. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak to jest być nieśmiertelną? Wędrować wśród nocy polując na wampiry, która żerują na ludziach? Mieć nieograniczone bogactwa, nieograniczoną moc? Oto moje życie, mroczne i niebezpieczne. Odgrywam bohatera dla tysięcy, ale nikt mnie nie zna. I uwielbiam każdą minutę swojego życia."

Na pewno książka jest inna od tych, które pojawiają się ostatnimi czasy w księgarniach, bibliotekach czy ogólnie na rynku. Jest to książka o wampirach, ale nie taka typowa jak te ostatnimi razy pokazuje nam inne oblicze tego. Podziwiam autorkę za pomysł na napisanie książek.

Główna bohaterka, Amanda, chce być zwykłą kobietą. Pracuje jako księgowa, prowadzi w miarę spokojne życie, ma przeciętnego narzeczonego, można zaryzykować stwierdzenie, ze jest to facet nudny, aż do bólu. I jest tym swoim normalnym, szarym życiem zachwycona. Jednak czy można być zwykłą osobą mając tak niezwykłą rodzinę? W jej domu...

zabielka | 2013-10-16
Przeczytana: 16 października 2013

Troszkę grozy, troszkę mistyki, troszkę erotyzmu, troszkę humoru, troszkę wszystkiego. Nie mogę zrobić nic innego jak szczerze polecić. :)

Sherry | 2012-10-07
Przeczytana: 07 października 2012

Ta książka wpadła w moje ręce całkiem przypadkowo. Jako, że pewnego pięknego dnia w empiku była promocja zakupiłam dwie książki, a były to: "Taniec z diabłem" oraz "Pocałunek nocy". Niedługo potem okazało się, że jest to trzecia i czwarta część tej serii więc ogarnięta ciekawością i poczuciem obowiązku, zamówiłam sobie także część pierwszą i drugą. Paczka z książkami przyszła zaledwie w piątek, a ja już w sobotę wzięłam się za czytanie i... nie mogłam się oderwać.

Zacznijmy od okładki, która wzbudza wiele negatywnych ocen wśród czytelniczek. Otóż wszystkie są zdania, że jest na niej nasz demon seksu, ale od razu chcę was zapewnić, że to NIE ON. Główny bohater, nasz przystojny Łowca był przecież blondynem! Mnie powiem szczerze, okładka nie odrzuca. Nie jest piękna, ale intryguje i przyciąga wzrok. A szczególnie podoba mi się ten czerwony znak w tle.

Amanda - czarownica nie uznająca swoich mocy jest księgową z ósemką sióstr na głowie. Ma nudne życie i bardzo jej to pasuje. Nie lubi...

Ciekawa, wciągająca, przyjemna. Polecam.

enga | 2011-03-07
Na półkach: Przeczytane, 2011, Pożyczone
Przeczytana: 19 lutego 2011

Po przeczytaniu cyklu "Szeptem" oraz 2 pierwszych książek o Sookie Stackhouse myślałam, że chyba mam lekki przesyt tzw. romansów paranormalnych. Dzięki znajomej blogerce miałam okazję przeczytać "Rozkosze nocy", skusiłam się na nią dzięki otrzymaniu do recenzji najnowszej ksiązki tej autorki (która w kolejności jest po tym tomie). Książkę zabrałam ze sobą na wyjazd i dzięki temu sama nie wiem, kiedy zleciała mi podróż 2 pociągami i 2 samolotami + czas oczekiwania na lotnisku.

Amanda, dwudziestosześcioletnia księgowa, próbuje prowadzić jak najbardziej ustabilizowane i nudne życie, szuka też prostolinijnego i spokojnego mężczyzny. Trudno jej się właściwie dziwić - osiem zwariowanych sióstr zajętych magią i łowieniem wampirów gwarantuje wystarczającą ilość rozrywki. Jednakże ktoś ma wobec niej inne plany...

Pewnego wieczoru Mandy zostaje nagle porwana i przykuta specjalnym łańcuchem do nieprzytomnego, oszałamiająco atrakcyjnego mężczyzny. Okazuje się on być Mrocznym Łowcą, a...

wolfie | 2013-08-26
Przeczytana: 12 maja 2013

Pomimo, że "Rozkosze nocy" to pierwszy tom cyklu "Mroczni Łowcy", to nie było moje pierwsze spotkanie z panią Kenyon.
Co do samej książki - lektura była lekka i przyjemna. Słowne potyczki między Łowcą a Desiderusem były świetne. Godna polecenia książka pomimo paskudnej okładki.

asia20100 | 2014-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Nie spodziewałam się, że spodoba mi się książka gdzie występują postacie mitologiczne. Autorka stworzyła nowy świat- gdzie mam wampiry, czarownice, bogów, łowców snów i wiele innych nowych "stworzeń"...;D Wszystko razem tworzy fajną i zgraną całość. Książka przez to jest bardzo oryginalna i nie wiadomo czego się po niej spodziewać- jest nieprzewidywalna, co tylko potęguje napięcie w trakcie czytania. Sami bohaterowi są świetnie scharakteryzowani, a ich dialogi i humor w nich zawarty- rewelacyjny :) Przy książce można się pośmiać, wzruszyć, wkurzyć i rozczulić :) Od wyboru do koloru ;D
Polecam :)

pijana_z_niemocy | 2015-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2015

Tytuł na miarę slabiutkiego romansidla, brzydki Tarzan na okładce - coś takiego nie zachęca do lektury! Co znajdziemy w środku? Ciekawą, wciągającą i pomysłowa fabułę, nie skomplikowanych, ale wzbudzjacych sympatię bohaterów, ciekawe odniesienia do mitologii greckiej i mnóstwo zabawnych dialogów i komentarzy. Powieść opowiada o Kyrianie, Mrocznym Łowcy - kimś mniej niż człowiek, ale więcej niż (typowy) wampir. Akcja rozgrywa się w naszym świecie, który nawet nie zdaje sobie sprawy z istnienia jej bohaterów. Główna bohaterka - 'zwykła księgowa' okazuje się utalentowaną czarodziejka. Opowieść zaczyna się od podstępu, dzięki któremu piekielny stwór, syn jednego z bogów i ludzkiej kobiety - Desiderius - łączy jej los (i to dosłownie) z Kyrianem - przypinajac ich do siebie kajdankami. Jak na fantasy trochę dużo tutaj z erotycznego romansu - ostatnio czytając wiele książek myślałam sobie ze taka już uroda naszych czasów żeby miłością nazywać silny pociąg fizyczny i do tego sprowadzać...