Midnight Rising
północ, potęga
Querida

Zdradzony, wiedziony bólem i wściekłością nieśmiertelny wojownik i śmiertelniczka, która może go uleczyć… albo zniweczyć dzieło jego kilkuset lat życia Rio, nieśmiertelny wampir-wojownik, poświęcił kilkaset lat walce z renegatami własnej rasy. Nie pozwoli, by ktokolwiek stanął mu na drodze – nawet kobieta tak niezwykła jak Dylan Alexander. Dylan, nowojorska dziennikarka, nie zdaje sobie...

Dylan, nowojorska dziennikarka, nie zdaje sobie sprawy, jak wielką dysponuje mocą – śmiertelnie niebezpieczną dla wampirów. Lecz dla Rio może być jedynym ratunkiem. Dylan stanie przed wyborem: czy wrócić do świata śmiertelników, czy zaryzykować wszystko dla mężczyzny, który porwie ją w świat wiecznej nocy i pokaże jej, czym jest nieskończona rozkosz…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://hazajabook.wordpress.com/2010/12/08/potega-...»

Nana | 2015-09-27
Przeczytana: 25 września 2015

Jak zwykle - czyta się szybko. Przyjemne romansidło do poduszki niezbyt wysokich lotów :) Szkoda tylko, że zawsze kończy się podobnie... Co prawda tomu 3 nie czytałam, ale... Myślę, że dużo nie straciłam ;)

Marianna | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Kolejny tom sagi, niczym nie odbiegający od poprzednich. Przewidywalny, można by rzec, ale jak zawsze czyta się szybko i z przyjemnością, co jest zasługą lekkiego stylu autorki. Mimo wszystko lubię tę serię, wspaniale się przy niej relaksuję. ;)

Cezar Kolcz | 2015-09-12
Przeczytana: 12 września 2015

Bardzo ciekawy szczególnie początek i rozwinięcie. Niestety w ostatnich stronach powieści wykorzystywany był stały motyw z takich książek a to już mi wadziło. Fabuła głównego wątku była dla mnie przewidywalna, lecz wątku matki już nie. Czy polecam ? Tak, jeżeli Tobie spodobały się poprzednie części , ta przypadnie Ci do gustu na 99,5% i bardzo możliwe że spodoba się bardziej niż poprzednie części .

wiolagg66 | 2014-04-26

To już kolejna książka z tej serii przeczytana tego samego dnia ;p

Chyba się uzależniłam od książek tej autorki :D

A książka jak zawsze wspaniała ;p

BlackCherry | 2011-04-05
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 04 kwietnia 2011

W całej serii Pani Adrian najbardziej podoba mi się jej przewidywalność. Mając ochotę na coś lekkiego, niezbyt skomplikowanego - właśnie po tę powieść warto sięgnąć.
Każda z książek opowiada historię innego członka Rasy oraz wybranki jego serca - Dawczyni Życia. W tym przypadku chodzi o zranionego, w każdym sensie tego słowa - Ria oraz widzącą duchy zmarłych kobiet - Dylan.
Zdecydowanie wolę jednak "części nieparzyste" serii.

Anjatitii | 2018-08-13
Na półkach: 2018., Przeczytane
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Rio, zdradzony przez jedyną kobietę którą kochał i z którą był związany więzią krwi. Więzią która może być zerwana tylko poprzez śmierć jednego z nich. Zdrada kosztowała go życie przyjaciela, zdrowie psychiczne i fizyczne. Stał się wrakiem wojownika, i kiedy wiedział, że nić już nie trzyma go przy życiu i nie chcąc zrobić więcej krzywdy postanowił nie wracać do zakonu gdzie wraz z pozostałymi wojownikami walczył z udręczonymi krwią Szkarłatnymi, tylko zakończyć swój byt. I tak by się stało kiedy by nie Dylan, kobieta która potrafiła wydobyć na wierzch jego duszę spod całego zła które go spotkało.

Maga | 2015-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zniszczony pod każdym względem wampir i kobieta, która może go naprawić.

Wchłonęłam tę książkę w pół dnia, ale już po przeczytaniu czterech części znudziło mi się powtarzanie ciągle tego samego schematu. Zbyt dużo tych Dawczyń Życia, skoro na pół miliona ludzi przypada tylko jedna taka kobieta. Żeby to jeszcze było jakoś w czasie rozmieszczone, a nie przez pięć wieków wojownicy prowadzili samotny tryb życia, a tu nagle w ciągu niecałego roku całe grono znalazło sobie towarzyszki życia. Moim zdaniem to swatanie mogłoby się skończyć na trzeciej cześci (i według mnie najlepszej).

Histori o powstaniu wampirów, o tych najeźdźcach z kosmosu, gwałtach i Pradawnych jakoś nie kupuję, no ale przynajmniej coś się dzieje.

Rio naprawdę polubiłam i choć do Dylan nie zapałałam zbytnio sympatią, to ta dwójka (szczególnie na początku) rozbawiała mnie do łez.

Gorąco polecam całą serię każdej osobie, która uwielbia romanse paranoramlne i niepoucinane sceny. "Płci brzydkiej" z góry...

Jedna z lepszy książek z tej serii, ponieważ to Rio na swój sposób jest wyjątkowy. Zdradzony przez kobietę, którą kochał, pokaleczony ranami, które nigdy nie znikną, a przecież on ma jeszcze cała wieczność do przeżycia. Jednak z tych powodów, chciał skrócić swoje życie i wysadzić się razem z jaskinią w której przebywał od kilku miesięcy, bo nie mógł się przełamać by skończyć ze swoim życiem. Tak jakby instynktownie, czekał na kobietę, która wejdzie do tej jaskini i wywróci jego życie do góry nogami.

Agnieszka | 2014-02-09
Przeczytana: 05 lutego 2014

Ksiazka bardzo mnie wciagnela!Przepiekna opowiesc milosna.Nie znam sie na ksiazkach,czytam co mi wpadnie w rece i bylam mile zaskoczona.Wampir i smiertelniczka,ale polaczenie no i szczesliwe zakonczenie,to lubie najbardziej.Goraco polecam!!!

myślnik | 2013-03-29
Przeczytana: 2011 rok

Zraniony na duszy i ciele wojownik...zdradzony przez swoją Dawczynie Życia w poszukiwaniu ukojenia bądź śmierci.

Kobieta,która może mu zaoferować wiele pod warunkiem,że uwierzy...