Potęga północy

Cykl: Rasa Środka Nocy (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
Midnight Rising
północ, potęga
Querida

Zdradzony, wiedziony bólem i wściekłością nieśmiertelny wojownik i śmiertelniczka, która może go uleczyć… albo zniweczyć dzieło jego kilkuset lat życia Rio, nieśmiertelny wampir-wojownik, poświęcił kilkaset lat walce z renegatami własnej rasy. Nie pozwoli, by ktokolwiek stanął mu na drodze – nawet kobieta tak niezwykła jak Dylan Alexander. Dylan, nowojorska dziennikarka, nie zdaje sobie...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://hazajabook.wordpress.com/2010/12/08/potega-...»

Nana | 2015-09-27
Przeczytana: 25 września 2015

Jak zwykle - czyta się szybko. Przyjemne romansidło do poduszki niezbyt wysokich lotów :) Szkoda tylko, że zawsze kończy się podobnie... Co prawda tomu 3 nie czytałam, ale... Myślę, że dużo nie straciłam ;)

Cezar Kolcz | 2015-09-12
Przeczytana: 12 września 2015

Bardzo ciekawy szczególnie początek i rozwinięcie. Niestety w ostatnich stronach powieści wykorzystywany był stały motyw z takich książek a to już mi wadziło. Fabuła głównego wątku była dla mnie przewidywalna, lecz wątku matki już nie. Czy polecam ? Tak, jeżeli Tobie spodobały się poprzednie części , ta przypadnie Ci do gustu na 99,5% i bardzo możliwe że spodoba się bardziej niż poprzednie części .

wiolagg66 | 2014-04-26

To już kolejna książka z tej serii przeczytana tego samego dnia ;p

Chyba się uzależniłam od książek tej autorki :D

A książka jak zawsze wspaniała ;p

BlackCherry | 2011-04-05
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 04 kwietnia 2011

W całej serii Pani Adrian najbardziej podoba mi się jej przewidywalność. Mając ochotę na coś lekkiego, niezbyt skomplikowanego - właśnie po tę powieść warto sięgnąć.
Każda z książek opowiada historię innego członka Rasy oraz wybranki jego serca - Dawczyni Życia. W tym przypadku chodzi o zranionego, w każdym sensie tego słowa - Ria oraz widzącą duchy zmarłych kobiet - Dylan.
Zdecydowanie wolę jednak "części nieparzyste" serii.

Maga | 2015-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2015

Zniszczony pod każdym względem wampir i kobieta, która może go naprawić.

Wchłonęłam tę książkę w pół dnia, ale już po przeczytaniu czterech części znudziło mi się powtarzanie ciągle tego samego schematu. Zbyt dużo tych Dawczyń Życia, skoro na pół miliona ludzi przypada tylko jedna taka kobieta. Żeby to jeszcze było jakoś w czasie rozmieszczone, a nie przez pięć wieków wojownicy prowadzili samotny tryb życia, a tu nagle w ciągu niecałego roku całe grono znalazło sobie towarzyszki życia. Moim zdaniem to swatanie mogłoby się skończyć na trzeciej cześci (i według mnie najlepszej).

Histori o powstaniu wampirów, o tych najeźdźcach z kosmosu, gwałtach i Pradawnych jakoś nie kupuję, no ale przynajmniej coś się dzieje.

Rio naprawdę polubiłam i choć do Dylan nie zapałałam zbytnio sympatią, to ta dwójka (szczególnie na początku) rozbawiała mnie do łez.

Gorąco polecam całą serię każdej osobie, która uwielbia romanse paranoramlne i niepoucinane sceny. "Płci brzydkiej" z góry...

myślnik | 2013-03-29
Przeczytana: 2011 rok

Zraniony na duszy i ciele wojownik...zdradzony przez swoją Dawczynie Życia w poszukiwaniu ukojenia bądź śmierci.

Kobieta,która może mu zaoferować wiele pod warunkiem,że uwierzy...

MałaPisareczka | 2013-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2013

Jak miłe jest zaskoczenie, kiedy spodziewamy się nudnej rozrywki, a dostajemy zamiast niej coś ciekawego. Może niezbyt odkrywczego czy oryginalnego, ale sympatycznego.

Dylan, nowojorska dziennikarka, nie zdaje sobie sprawy, jak wielką dysponuje mocą – śmiertelnie niebezpieczną dla wampirów. Lecz dla Rio może być jedynym ratunkiem. Dylan stanie przed wyborem: czy wrócić do świata śmiertelników, czy zaryzykować wszystko dla mężczyzny, który porwie ją w świat wiecznej nocy i pokaże jej, czym jest nieskończona rozkoszy.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Lary Adrian. Nie jest już ona debiutantką. Napisała już kilka powieści do swojej...

Jedna z lepszy książek z tej serii, ponieważ to Rio na swój sposób jest wyjątkowy. Zdradzony przez kobietę, którą kochał, pokaleczony ranami, które nigdy nie znikną, a przecież on ma jeszcze cała wieczność do przeżycia. Jednak z tych powodów, chciał skrócić swoje życie i wysadzić się razem z jaskinią w której przebywał od kilku miesięcy, bo nie mógł się przełamać by skończyć ze swoim życiem. Tak jakby instynktownie, czekał na kobietę, która wejdzie do tej jaskini i wywróci jego życie do góry nogami.

Agnieszka | 2014-02-09
Przeczytana: 05 lutego 2014

Ksiazka bardzo mnie wciagnela!Przepiekna opowiesc milosna.Nie znam sie na ksiazkach,czytam co mi wpadnie w rece i bylam mile zaskoczona.Wampir i smiertelniczka,ale polaczenie no i szczesliwe zakonczenie,to lubie najbardziej.Goraco polecam!!!

Monika | 2011-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2011

Ta część chyba spodobała mi się najbardziej. Było trochę śmiesznych momentów. No i smutnych również.