Kuracjusz. Zapiski z Kuracji w Baden

Kurgast. Aufzeichnungen von einer Badener Kur
83-7023-194-2
powieść niemiecka
Marek

"Nie ma chorego, którego jeden tylko krok - choćby wiodący przez śmierć - nie mógłby uzdrowić i przywrócić życiu. Nie ma grzesznika, którego jeden krok - choćby i przez szafot - nie mógłby uczynić znowu istotą niewinną i boską. I nie ma tak zgorzkniałego, wykolejonego i pozornie bezwartościowego człowieka, którego jeden znak łaski nie mógłby w okamgnieniu odnowić i uczynić pogodnym dzieckiem tego świata." - Hermann Hesse — Kuracjusz (Zniechęcenie)

keskese | 2017-03-23
Na półkach: Przeczytane, 2017

Czytało się z przyjemnością, mimo, że i traktuje o chorobie Hessego. To niesamowite, jak ten człowiek nawet w opis kąpieli leczniczych potrafi wpleść traktat filozoficzny. I to tak, by nie zanudzić czytelnika!

Jędrzej | 2017-03-26
książek: 1925