Czwarty wymiar

Tłumaczenie: Aleksandra Januszewska
Cykl: Pośredniczka (tom 6)
Wydawnictwo: Amber
Twilight
Enyo

"Jak mogłam zakochać się w duchu? I na dodatek myśleć, że ten związek ma przyszłość. Jak mogłam być taka głupia?".
Suze nie może się doczekać randki z Jesse'em, najbardziej odjazdowym duchem na świecie. Ale pojawia się ktoś, kto zrobi wszystko, żeby zdobyć Suze i stworzyć z nią najszczęśliwszą parę w historii. Nawet wbrew jej woli.

exaleksandras | 2013-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

Przepiękna seria książek Meg Cabot. Czytało się ją z zapartym tchem, a za każdym razem, gdy pojawiał się Jesse, serce wyskakiwało z piersi.Wszystkie wydarzenia z życia Suze przeżywam razem z nią. Spotkania z duchami dodają tajemniczości, a skryty w sobie dżentelmen z przeszłości (duch) wypełnia całość i dodaje smaczek do całej okazałości powieści. Magiczna książka, przyciągnęła mnie i za nim się obejrzałam przeczytałam wszystkie tomy. Susannah otrzymała wspaniały dar, dzięki któremu poznała Jesse de silva. Mężczyznę idealnego. Pozazdrościć ;) Na pewno jeszcze wrócę do tej serii. POLECAM

SeaGoddess | 2012-11-03
Przeczytana: październik 2010

Absolutnie najlepsza część Pośredniczki!
Tym razem nie była to tylko humorystyczna i lekka książka, idealna na wieczory. Była głębsza, poważniejsza... bardziej dojrzała. Nie muszę już chyba wspominać, jak bardzo wciągnęła mnie ta historia, a już tym bardziej, jak bardzo ubóstwiam tą serię! Chwile, które spędziłam z Suze i Jessem były niezapomniane. Jestem pewna, że będę jeszcze do nich wracać - zapewne niejeden raz.
Susannah i jej praktycznie niewyczerpalne pokłady energii, Jesse i ta jego słodka staroświeckość, Paul ze swoimi zawiłościami i ojciec Dom, posiadający ogromne serce... uwielbiam ich wszystkich!
"Pośredniczkę" gorąco polecam każdemu! Z pewnością nie pożałujecie zagłębiając się w świat duchów, zobrazowany w powieści, która niejednokrotnie doprowadzi was do śmiechu i płaczu. To jedna z najlepszych lektur, po jakie kiedykolwiek sięgnęłam.

sylwka200115 | 2015-12-05

Uwielbiałam cały cykl "Pośredniczki".
Nie mogłam zwlekać, aby dowiedzieć się, jak potoczyły się losy moich ulubionych bohaterów, dlatego prędko sięgnęłam po zakończenie serii.
Ten tom był zdecydowanie najlepszy. Z zapartym tchem czytałam o zdarzeniach, z jakimi zmagali się Suze i Jessie.
Bardzo zaintrygowała mnie postać Paula, którego mimo wszystko polubiłam.

Na pewno będę wracała do tej lektury :)

Polecam!

Aneta04 | 2013-11-13

Polubiłam tą serię i bohaterów, a najbardziej spodobało mi się zakończenie!!Rewelacja!!Polecam :D

Coffie | 2010-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2010

Rewelacja. Książka fajna, bo Meg Cabot, a jak juz wspomniałam to jest moja ulubiona pisarka na czele pierwszych trzech. Koniec zakończył się happy end'em dla dwóch osób. Nie wiem czemu, ale uwielbiam happy end'y. Dlatego daję najwyższą ocenę 1-5: 5. A i to mój najlepszy cytat (teraz skopiowany od yotsuu): 'jeśli coś kochasz, daj temu wolność. jeśli tak ma być, wróci do Ciebie'.

___________________________

Książka [żeby się nie powtarzać] ciekawa. W tej części Suze musi wybrać czy walczyć o miłość, zostawiając ją w postaci ducha, czy pozwolić tej miłości odejść, przywracając mu życie... Wybór ten nie jest prosty. Najgorsze jest to, iż ma mało czasu. Jej kolega, poniekąd znienawidzony, nie pozostawia jej wyboru. Chce bowiem mieć Suze na wyłączność, dlatego też Jesse stanowi dla niego pewną przeszkodę. Główna bohatera musi działać. Co wybierze? Miłość czy życie? Aby się tego dowiedzieć przeczytajcie również tę część.
A moje zdanie jest pozytywne, jak można wywnioskować po pierwszym...

Aiko_Nowaki | 2013-09-21

„Jeśli coś kochasz, daj temu wolność. Jeśli tak ma być, wróci do Ciebie.”
Coś wspaniałego! Całkowicie mnie zadowala. Idealne zakończenie. Przyznaje, że zanim zaczęłam czytać sprawdziłam zakończenie ale mimo iż wiedziała jak przygoda Suze się skończy byłam dalej ciekawa jak się to rozwiąże i co ją spotka tym razem. Jestem usatysfakcjonowana.

Katarina | 2016-10-27
Przeczytana: październik 2016

"Czwarty wymiar" skończył serię o Pośredniczce Suze Simon. Chociaż z tego co wiem są jeszcze dwie książki z tej serii,aczkolwiek nie zostały one wydane w Polsce. Standard. No,ale nic ;)
W każdym razie cały cykl jest fantastyczny,i powtórzę to po raz kolejny,mimo że to seria dla nastolatek. Szkoda tylko,że książeczki były cieniutkie,liczyły tylko 200 stron.
Mimo to polecam każdemu kto się jeszcze nie zapoznał z tym cyklem. O ile ktoś jeszcze został ;)

JennyArtman | 2010-05-15

Według mnie "Pośredniczka" to najlepsza seria, jaką do tej pory przeczytałam, Meg Cabot. Bardzo oryginalny pomysł z przeprowadzaniem duchów na drugą stronę. I, według mnie, udany. Polecam tę książkę każdemu, to znaczy każdej, która lubi czytać o prawdziwych problemach nastolatek, w połączeniu z takimi, z jakimi żadna z nas się nigdy nie spotka(jak zakochanie się w dwustuletnim duchu).

Bombkazestyropianu | 2014-09-01

Świetna fabuła i akcja. Paul chce uratować życie Jessa, żeby Suzi go nie spotkała i nigdy się w nim nie zakochała. Ale ona dowiedziawszy się o jego zamiarach i próbuje go powstrzymać... Książka ma typowy koniec, którego można by się spodziewać (ale mnie ten obrót spraw się podoba)

jessyxx | 2014-03-13

a skąd ja wiedziałam że to się tak skończy?!!
ale zadowolona jestem lubie pozytywne zakończenia :)