Dziewiąty klucz

Tłumaczenie: Aleksandra Januszewska
Cykl: Pośredniczka (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Ninth Key
Pośredniczka
Enyo

Inne wydania

"Niektórzy pośrednicy uważają, że z duchami należy się obchodzić z szacunkiem, bez używania pięści. Nie zgadzam się." Suze nareszcie zaczyna się czuć w Kalifornii jak u siebie. Są tu super przyjaciele, imprezy, Jesse, świetny duch pomieszkujący w jej sypialni. I najlepsze: Tad - najbardziej odjazdowy chłopak w mieście, i to żywy! Niestety, w środku nocy budzi ją wrzask zjawy, która ma sprawę...

Suze nareszcie zaczyna się czuć w Kalifornii jak u siebie. Są tu super przyjaciele, imprezy, Jesse, świetny duch pomieszkujący w jej sypialni. I najlepsze: Tad - najbardziej odjazdowy chłopak w mieście, i to żywy! Niestety, w środku nocy budzi ją wrzask zjawy, która ma sprawę niecierpiącą zwłoki. I nagle Suze jest na tropie wpływowego biznesmena, który może być, ale może też nie być wampirem. Ale który z pewnością jest ojcem Tada. Życie Suze się komplikuje. Znowu.

Meg Cabot, autorka ulubionej serii nastolatek Pamiętnik księżniczki, nie pozwala swojej bohaterce skupić się na życiu uczuciowym. Za to każe jej rozwiązywać zagadkę, w której palce na pewno maczały siły nieczyste.

Mia | 2016-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Książka opowiada o szesnastoletniej Susannah Simon, która z pozoru jest zwyczajną nastolatką. Dziewczyna skrywa jednak dość nietypowy sekret - jest mediatorką i pomaga przedostać się do świata zmarłych duszom, które z jakiegoś powodu nie mogą zrobić tego same.
Jest to drugi tom serii "Pośredniczka". Pierwszy tom chyba był bardziej udany ze względu na to, że w tej książce Susannah zaczęła mnie irytować. Była bardzo niemiła dla Jesse'a i innych duchów. Miała się za niewiadomo kogo, użalała się nad sobą i nie chciała przyjmować niczyich rad. Aż się ucieszyłam, kiedy coś zakończyło się dla niej niepomyślnie.
Poza tym lektura bardzo mi się podoba. Fabuła była ciekawa, zdarzały się zaskakujące zwroty akcji. Całość napisana została typowym dla Meg Cabot stylem - luźnym i żartobliwym.
Lekka książka na dłuższy wieczór.

wolfie | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Kiedy natrafiłam na drugą część przygód Suze Simon, nie mogłam posiąść się z radości i pochłonęłam ją w rekordowym tempie. Czy książka była warta mojej uwagi? Jak najbardziej!

Tym razem Sue spotyka ducha kobiety, który prosi ją o przekazanie wiadomości komuś o przezwisku Rudy. W wyniku nieporozumienia nastoletnia mediatorka wpada na trop dotyczący morderstw i ściąga na siebie ogromne niebezpieczeństwo. Jak Suze w tej sytuacji?

Meg Cabot stworzyła opowieść o tematyce fantastycznej z wątkiem kryminalno - sensacyjnym. Główna bohaterka, Sue, nigdy mi się nie znudzi. Jest rezolutna, zabawna, każdego potrafi powalić swoją ciętą ripostą. Nie rozumiem jednego - dlaczego Suze jest tak zakompleksiona?

Polecam! Polecam! Polecam!

"Ja jestem mediatorką. Jego tata jest wampirem. Wujek mordercą. Pomyśleć, jakie byśmy mieli dzieci... Zdezorientowane. Mocno zdezorientowane.".

Rhuabe | 2012-08-20

Polecam! :)

SeaGoddess | 2012-10-23
Przeczytana: październik 2010

Suze po raz kolejny rozbroiła mnie swoim charakterem, a Jesse przyprawiał mnie o szybsze bicie serca. Historia była równie zabawna i porywająca jak w pierwszej części. Podobało mi się dosłownie wszystko!
Rozmowy Suze z ojcem D (szczególnie te prowadzone przez telefon!), kochana kicia (wielkości kucyka) o uroczym imieniu Szatan, kłótnie Susannah z Przyćmionym... A szczególnie duch, który kilka razy w nocy budził Suze swoim przeraźliwym wrzaskiem. Poza tym ciekawy okazał się watek wampira i zawodowego mordercy. Wszystko czytałam jednym tchem!
Nie muszę już chyba wspominać, jak bardzo uwielbiam styl Meg?
Gorąco polecam tą serię!

Secretlying | 2014-12-21

Pochłonęłam ten tom jak i zarówno pierwszy w jeden wieczór. Książka jest naprawdę dobrze napisana. Oczywiście mam do niej kilka uwag, ponieważ już sama bohaterka jest nietypowa. Powiedziało by dużo na pewno osób, że przecież taka ma być ( i jest ) każda dziewczyna w książkach. Tu bym wam przyznała racje, ale u Suze czegoś mi brakuje. Nie wydaje się do końca realną osobą. Wiadome jest ona tylko wymyślona przez autorkę.... jednak po tylu opowiadaniach jaki przeczytałam i z własnego doświadczenia wiem, że każdy stara się w jak najbardziej realistyczny sposób przedstawić postacie, które opisuje.
Suze jest bardzo wybuchową i agresywną dziewczyną, a przy tym trochę samolubną. Denerwujące są w niej te cechy.
Po tym jak przeczytałam pierwszą część liczyłam na coś więcej. Nie chodzi mi o adrenalinę, której tam nie brakowało, ale o to, że jednak suze się czegoś nauczy po tym jak Heather gdy by nie Jesse ją by już dwa razy zabiła. Miałam też nadzieję, że w końcu coś się wydarzy pomiędzy...

klaudiabla2 | 2012-01-30
Przeczytana: 22 grudnia 2011

,,Dziewiąty klucz” to druga część serii ,,Pośredniczka”. Tym razem w środku nocy do pokoju Sue z ogromnym wrzaskiem przybywa duch dziwnej kobiety. Dziewczyna musi mu pomóc. Skończy się na tym, że zadrze ona z bogatym biznesmanem, który być może jest wampirem. Jak to się wyjaśni?
Przyznam, że po przeczytaniu opisy wystraszyłam się, że znów występuje tu temat wampirów. Przecież ja między innymi przez te stworzenia przestałam czytać jak i komentować recenzje paranormal romance. Na szczęście Meg Cabot potraktowała je inaczej.
Podobało mi się mniej niż poprzednia część. Nie wiem dlaczego, ale czytałam wolniej. Historia z duchem była bardzo ciekawa, a zakończenie zaskakujące. Zupełnie się tego nie spodziewałam. Okładka mi się nie podoba. Polecam na nudny zimowy wieczór.

Ervisha | 2010-10-25

Książka bardzo przyjemna. Czyta się szybko. W kilka chwil byłam w połowie a potem już kończyłam. Polecam

Mellisande | 2016-02-18
Na półkach: Ebooki, Przeczytane
Przeczytana: 16 lutego 2016

Co tu dużo pisać... książka to kontynuacja pierwszej części, utrzymana jest w tym samym stylu. Chociaż... według mnie dużą wadą jest przytaczanie informacji i sytuacji jakie miały miejsce w pierwszym tomie. Dla osoby, która nie miała kontaktu z pierwszą częścią jest to dość duże udogodnienie. Jednak dla ludzi, którzy czytali pierwszy tom.... niestety można odnieść wrażenie, że autorka wciąż się powtarza i pisze o tym samym. Jest to trochę denerwujące, gdy czyta się po kilka razy te same kwestie.

Bohaterka jest pyskata, z charakterem. Jak autorka wspomina - typowa szesnastolatka. Duchy, duchy, duchy, historia w tym tomie ciekawa choć lekko zagmatwana na początku. Bardzo dobrze, że autorka nie postanowiła "ożywić" wampira i była to tylko fikcja, bo sadze, że nie pasowałaby on do klimatu książki i byłby lekką przesadą.

Podsumowując, bardzo dobra książka, tak jak poprzedni tom, lecz posiada lekkie wady, które opisałam powyżej.

Katarina | 2016-09-12
Przeczytana: wrzesień 2016

"Dziewiąty klucz"- drugi tom z serii "Pośredniczka" i druga fascynująca przygoda z mediatorką Suze :)
Tym razem Suze wplątuje się w nie małe kłopoty,które zagrażają jej życiu. A to tylko dlatego,że szukała nie tej osoby co trzeba. Ale dzięki swojemu sprytowi i pewnemu przystojnemu duchowi,udaje jej się wyjść z tarapatów.
Mimo iż książka jest skierowana do nastolatek i nie jest to powieść wysokich lotów,bardzo miło mi się ją czytało. Te cieniutkie książki są dobrą odskocznią po jakieś poważnej książce. Pochłania się je w ekspresowym tempie,a do tego rozbawiają.
Polecam.

Justilla | 2010-05-13
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: 2010 rok

Miłość bywa ślepa... Uwielbiam tą serię, ten tom przeczytałam raptem w 2-3 godziny i od razu wzięłam się za kolejny. Rozmowy Suze z braćmi potrafią być naprawdę rozbrajające, podobnie jak jej utarczki z księdzem. A jej kontakt z Jasse'em... cóż, jako dziecko światłości i romantyczności uwielbiam takie coś, tłumaczyć więcej nie trzeba. Uwielbiam happy endy i liczę, że takowy będzie. Tak więc, z całą mocą i stanowczością polecam tą serię. Narracja jest taka jak lubię, pierwszoosobowa, co pozwala nam się odnaleźć w uczuciach głównej bohaterki.