Czwarty wymiar

2005-01-01
Aleksandra Januszewska
Meg Cabot literatura młodzieżowa Pośredniczka

Piękne zwieńczenie serii.
Jest zabawnie, przyjemnie i wciągająco. Na mega plus sceny z przeszłości, czyta się je znakomicie.
A spotkac takiego Jessa...ehhhh🥰 takiego, co to prawie cię nie zna, ale skoczy w ogień żeby cię ratować... co rzuci wszystko, nawet swoją epokę, żeby z tobą być...
Gdy czytałam to kilkanaście lat temu, tutaj seria się kończyła, teraz widzę, że dzieje się coś dalej. Przyznam, że z wielką chęcią spotkałabym się jeszcze z Susannah i Jessem.

Piękne zwieńczenie serii.

Finałowa książka tego naprawdę dobrego cyklu, jakim jest Pośredniczka, jest dosyć przeciętna – niestety nie dorównuje najlepszej części pt. Najczarniejsza godzina, a chyba tego można było oczekiwać. Skoro jedna z części cyklu była świetna, to finisz powinien być jeszcze lepszy.

Wiadomo było, że akcja zmierza do jakiegoś rozwiązania relacji Suze – Jesse. A skoro mówimy o powieści młodzieżowej, to można było spodziewać się jakoś rozegranego pełnego happy endu. Problem podobny jak w cyklu Zmierzch – ktoś musi się zmienić, żeby bohaterowie mogli być razem, bo jedno się starzeje, a drugie nie – a przecież nikt nie życzyłby Suze śmierci.

Zatem powiedzmy wprost – jeśli autorka myślała poważnie o tej serii, to wiedziała, że skończy się podróżą w czasie, by zmienić los Jesse’a. A jeśli wpadła na to w trakcie jej tworzenia i po to powołała do życia postać Paula, to… efekt jest, jaki jest. Nieprzekonujący.
więcej na: https://magdalenamisztela.blogspot.com/2019/12/posredniczka-6-czwarty-wymiar.html

Czytam tę serię jako dorosła kobieta i czytam z zapartym tchem. Bardzo wciągająca!

Ostatni tom jednej z moich ulubionych serii dla nastolatek nareszcie przeczytany.

Na półkach: , , , , , ,

Ta część powieści Meg Cabot to ma dobrą fabułę,ciekawą akcję,wątek miłosny tutaj jest,Suze główna bohaterka to taka twarda dziewczyna,silna takie osoby lubię i Jess świetny.
bardzo lubię czytać tej autorki książki są fajne i wciągające,umiliła mi książka przyjemne chwile.

Moim zdaniem najlepsza seria jaką napisała Meg Cabot. Polecam wszystkim nastolatkom, które lubią historie miłosne z lekkim dreszczykiem. Cała seria jest warta przeczytania. Niesamowicie wciąga. Jestem już dorosła, a nadal wspominam te książki z sentymentem. POLECAM!

"Czwarty wymiar" skończył serię o Pośredniczce Suze Simon. Chociaż z tego co wiem są jeszcze dwie książki z tej serii,aczkolwiek nie zostały one wydane w Polsce. Standard. No,ale nic ;)
W każdym razie cały cykl jest fantastyczny,i powtórzę to po raz kolejny,mimo że to seria dla nastolatek. Szkoda tylko,że książeczki były cieniutkie,liczyły tylko 200 stron.
Mimo to polecam każdemu kto się jeszcze nie zapoznał z tym cyklem. O ile ktoś jeszcze został ;)

Mimo to polecam...

Kolejna fajna książka dla nastolatek ;)

Kolejna fajna książka dla nastolatek ;)

Nie wiem jak to się stało, ale przeczytałam tą książkę jako pierwszą, pomijając pierwsze 5 tomów cyklu, pozbawiając się tym samym świetnej zabawy.

Pomyłkowo przeczytałam go przed piątym tomem, ale szczerze? Nie zrobiło mi to większej różnicy. Fakt, że kilka rzeczy wydało mi się dziwnych, ale jakoś nie odczułam mocno, że brakuje mi jednego tomu :D

• Dzieciństwo
  • Młodzieżowe