Poza sezonem

Cykl: Dead River (tom 1)
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Off Season
Maeg

„Poza sezonem” to kultowy horror autora słynnej „Dziewczyny z sąsiedztwa”, który po raz kolejny przesuwa granicę grozy do rejonów niedostępnych innym autorom. Przez wielu nazywany horrorem ostatecznym „Poza sezonem” jest niesamowicie wstrząsającą opowieścią o tym, jakie są granice człowieczeństwa i jak silna jest w nas wola przetrwania, nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Wypoczynek...

Wypoczynek w nadmorskim kurorcie zamienia się w straszliwy koszmar dla pięknej nowojorskiej redaktorki i grupy jej przyjaciół. Trzy kobiety i trzech mężczyzn muszą stawić czoła złu, które czai się w lasach wokół Dead River. Zaczyna się polowanie, które zamienia się w krwawą walkę o przetrwanie. Czy opuszczony dom na odludziu będzie miejscem ostatecznej klęski człowieczeństwa?

Zaciesz | 2018-11-28

Jack Ketchum jest dla mnie jak najlepszy przyjaciel. Pojawił się w moim życiu, gdy najbardziej potrzebowałam ucieczki od rzeczywistości. Wziął mnie w swoje literackie ramiona i pozwolił odpłynąć w świat okrutny, bezlitosny, lepki od strachu, a jednocześnie przeszywający dogłębnie zakamarki mojego umysłu. Swoją podróż zaczęłam od "Dziewczyny z sąsiedztwa", która wypełniona jest po brzegi obleśną ludzką nienawiścią, której nie da się pojąć i dla której nie ma wytłumaczenia. Zafascynowana tą powieścią sięgnęłam po "Poza sezonem", do której powróciłam po tych kilku latach i nadal jestem pod wrażeniem sposobu, w jaki autor postanowił zadebiutować. Jest to książka brzydka i makabryczna. Sprawiła, że runęłam w otchłań lęku i ciągłego zniesmaczenia. A do tego jest znakomitym gore horrorem, ale o tym za chwile.

Poza sezonem opowiada o grupie przyjaciół, która wybiera się na wypoczynek do Dead River. Jednak w lasach czai się zło, w postaci dość licznej rodziny o kanibalistycznych zapędach....

Agnes73 | 2018-08-04
Na półkach: Przeczytane, W 2018

Nie najgorsza lecz jak dla mnie akcja za bardzo oczywista i do przewidzenia. Autor mógł dozować napięcie było by ciekawiej.

Qewi | 2018-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2018

"Poza sezonem"jest powieścią brutalną, emanując grozą i powodującą
mdłośći, dla osób z mocnymi nerwami.

"Przez chwilę znów przypominali zwyczajne dzieci. Czując, że zaraz oszaleje z
przerażenia, wpatrywała się w postrzępione worki i gałgany, które służyły im za ubrania,
przyglądała się niesamowicie brudnym twarzom, drobnym, żylastym ciałom, oczom, wciąż
błyszczącym po pościgu i nie potrafiła uwierzyć, że to się dzieje naprawdę. Żadne dziecko nie
mogło się przecież zmienić w coś takiego. Zdawało jej się, że śni, tonąc w krwi i śmierci.
Widziała, jak ich pokurczone ciała nagle się sprężają, wpatrywała się w zwężone źrenice i
zaciśnięte usta, a brzozowe witki znów ze świstem przecięły powietrze. Zamknęła oczy.
Obiegły ją w tej samej sekundzie. Brudne szpony rozdarły jej ubranie, na głowę i
ramiona posypały się bolesne uderzenia. Jej krzyk sprowokował kolejny wybuch śmiechu.
Ociekające śliną usta wpiły się w jej wargi, ciepłe strużki, zmieszane z krwią, ściekały po jej...

RAFWOLO9027 | 2018-06-28

Ta książka została wydana po raz pierwszy niemal 40 lat temu dzisiejszego punktu widzenia oceniam ją jako o dobrą nie jest to poziom dziewczyny z sąsiedztwa ale warto pamiętać o to jest pierwsza powieść wydana przez Jacka ketchuma oraz o tym co wspominałem na początku pierwsze wydanie 1981 gdzie Gdzie w kinach królowały horrory klasy B i to jest to właśnie tylko w wersji papierowej solidne krwawe schematyczne mimo wszystko warto krótkie treściwe i co jest ogromną zaletą hektolitry krwi

Galfryd | 2018-06-05
Przeczytana: 01 czerwca 2018

Jeden z kamieni milowych horroru ekstremalnego, fabularnie zgrabna mieszanka wątków z "Nocy Żywych Trupów" i "Wzgórza mają Oczy".

Do położonej w odosobnieniu nadmorskiej willi przybywa szóstka turystów. W nocy zostają oni zaatakowani przez grupę zdegenerowanych kanibali. W tym samym czasie lokalna policja, otrzymawszy niepokojące informacje o pojawieniu się w okolicy band dziwnych osobników decyduje się na nocne przeszukanie wybrzeża. No i tyle. Cała prosta treść powieści to walka oblężonych przybyszów z atakującymi ich potworami. Po oblężeniu willi krwawy finał rozgrywa się w nadmorskiej jaskini, siedzibie kanibali, gdzie uprowadzili oni część turystów.

Motyw zdegenerowanych ludzkich monstrów pożerających niczego nieświadomych przybyszów pojawił się w amerykańskiej literaturze chyba wraz z Lovecraftem. To jego wspaniałe opowiadania - "Piekielna Iluistracja" i "Przyczajona Groza" zdefiniowały wszystkie niezbędne elementy takich opowieści - odludzie, kazirodztwo powodujące...

| 2018-05-31

Łap oddech i biegnij dalej,
Uciekaj przed tym niemożliwym i płacz z bezradności,
Zostałeś sam jak palec i parszywie umrzesz też w pojedynkę.

Człowiek - w całym swoim jestestwie - jest doprawdy ciekawym i skomplikowanym mechanizmem.
Jeden muchy nie zabije. Drugi zabije bez problemu. Jeszcze trzeci może zabijać na okrągło.

Zezwierzęcenie jest czymś wyjątkowym.
Nie każdy jest w stanie robić rzeczy niewyobrażalne dla ogółu.
Nie każdy po porażce jest w stanie spojrzeć na siebie w odbiciu i wytrzymać.
Nie każdy jest skazany na bycie zwierzakiem.
Nie każdy zaraża się likantropią.

Ale każdy ma w sobie coś agresywnego. Coś sadystycznego i wulgarnego.
Myślę, że opanowaniem, spokojem, dobrym życiem w dobrym towarzystwie nie można tego wyleczyć. Nawet nie można tego zaleczać.

Masz bliznę, z której litery układają się w słowo "potwór".

Blondas25 | 2018-05-13
Przeczytana: 13 maja 2018

Hmmm od czego by tu zacząć.....Czytałem wiele recenzji wychwalających tę pozycję. Kiedy jednak sam po nią sięgam to klops. Pomijam już fakt , że fabuły tak naprawdę nie ma, ukazane są najbardziej obrzydliwe ludzkie instynkty( i to bardziej ludzi "ucywilizowanych niż tych kanibali) Postacie totalnie bez charakteru, do tego nie grzeszą inteligencją. Plusem książki są dość precyzyjne opisy to fakt. Jednak jeśli czytam w recenzji że jest to najlepsza pozycja z gatunku Gorę to myślę sobie serio? Albo Ci ludzie niewiele Gorę czytali albo mamy inne poczucie estetyki. Znam masę książek bardziej "Gorę" niż ta. Ogólnie duże rozczarowanie horror jak setki innych

Oczytany | 2018-04-25
Przeczytana: 20 kwietnia 2018

Stephen King o tej książce: „Jeśli przeczytasz w Święto Dziękczynienia, nie zaśniesz do Bożego Narodzenia.” „Poza sezonem” to pierwsza część ketchumowej trylogii o kanibalach, a zarazem moje pierwsze spotkanie z horrorem gore.

Jack Ketchum (właściwie Dallas William Mayr) urodził się 10 listopada 1946 roku w Livingston. Był znanym amerykańskim pisarzem, specjalizującym się w powieściach grozy. Swoje książki wydawał również pod pseudonimem Jerzy Livingston. Zanim pod koniec lat 70-tych ubiegłego wieku chwycił za pióro, podejmował się różnych zajęć. Był m.in. aktorem, piosenkarzem, sprzedawcą, agentem literackim i nauczycielem. Napisał kilkanaście powieści, z których kilka zostało przeniesionych na taśmę filmową. Kilkukrotnie zdobywał nagrodę Brama Stokera, najbardziej prestiżową nagrodę dla utworów grozy. Był także autorem wielu opowiadań. Prywatnie pisarz mieszkał w Nowym Jorku, gdzie zmarł 24 stycznia 2018 roku.

Wypoczynek w nadmorskim kurorcie zamienia się w straszliwy koszmar...

Kubaa | 2018-04-15
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

Dobra książka, trzymająca w napięciu. Niektóre sceny były nieco obrzydliwe, ale cóż... Wiedziałem, na co się piszę :D Jak na debiut powieściowy - całkiem nieźle ;)

Paulina-Anna K | 2018-04-07

Nie zachwyca, zdecydowanie jedna ze słabszych książek Ketchuma.