Poza sezonem

Papierowy Księżyc
2010-04-28
2010-04-28
Marcin Wróbel
Literatura amerykańska horror horror ekstremalny

Okładka książki Lśnienie w ciemności. Dla uczczenia dwudziestolecia Lilja’s Library Clive Barker, P. D. Cacek, Ramsey Campbell, Richard Chizmar, Brian Keene, Jack Ketchum, Stephen King, Stewart O'Nan, Edgar Allan Poe, Kevin Quigley, Bev Vincent
Lśnienie w cie... Clive Barker, P. D....
Okładka książki Zaburzenia snu Jack Ketchum, Edward Lee
Zaburzenia snu Jack Ketchum, Edwar...

Horror pierwszej wody! Mimo, iż nie jestem wielkim fanem horrorów polecam. Ketchum miał pióro, które chce się czytać, a posłowie z mojego wydania to arcydzieło ;)
Za jakiś czas, za momencik siadam do następnych dzieł Autora.

Za jakiś czas, za momencik siadam do następnych dzieł Autora.

Tego właśnie oczekiwałem po horrorze Ketchum'a. Świetny debiut i niepowtarzalny styl tego autora. Aż nie mogę się doczekać kolejnych książek Jack'a, a mam zamiar przeczytać wszystkie.

Niezwykle brutalna i przerażająca historia, którą stworzył prawdziwy specjalista horrorów.
Jest w niej oczywiście sporo znanych już wątków tj. nastolatki, las, morderstwa, jednak bohaterowie zostali ciekawie przedstawieni i każdy z nich jest na swój sposób interesujący.
Książkę czyta się łatwo i szybko.

Książkę czyta się łatwo i szybko.

Brutalnie i bezlitośnie. Bez skrupułów i sentymentów. Dla wytrwałych. Świetna.

Brutalnie i bezlitośnie. Bez skrupułów i sentymentów. Dla wytrwałych. Świetna.

Mówi się, że to kultowa pozycja, ale wysokie oceny raczej dziwią. Prosty slasher ze szczątkową fabułą. Mógłby być czymś lepszym, gdyby tylko zamiast próbować nas straszyć ekstremalną przemocą (która w końcu nuży),próbował się skoncentrować na historii powstania tej przedziwnej grupy kanibali, która prześladuje bohaterów.

Ebook.Mocne,drapieżne . Super horror .

Ebook.Mocne,drapieżne . Super horror .

Carla jest redaktorką w nowojorskim wydawnictwie. Właśnie wynajęła dom przepięknej bezludnej okolicy, by w spokoju popracować. Niedługo mają dołączyć do niej siostra, chłopak i znajomi. Póki co jednak rozkoszuje się ciszą i pięknem bezkresnych lasów stanu Maine. Gdy jej towarzysze docierają na miejsce, wszyscy są w znakomitych nastrojach, pewni że czeka ich niezapomniany weekend. Trzy kobiety i trzech mężczyzn, nie zdają sobie sprawy jakie zło nawiedza te okolice. Nie podejrzewają, że to właśnie oni stali się jego celem. Gdy zapada zmrok rozpoczyna się bezlitosne polowanie, które zmienią się w krwawą walkę o przetrwanie.
"Poza sezonem" to horror ekstremalny pełen rozrywanych ciał, walających się wszędzie ludzkich członków i obficie spływający krwią. Akcja rozkręca się bardzo powoli, ale jak już się rozkręci to gładko przechodzi w galop. Nie powiem, żeby to było coś odkrywczego, bo wiele horrorów jest zbudowanych na podobnym schemacie ( bezludna okolica, kilku przyjezdnych walczących o życie, kanibale) ale jakiś tam urok ma. Może pupy nie urwało, ale czytało się naprawdę nieźle.

Brutalna , krwawa i bezlitosna pozycja . Czytało się szybko . Jest to pozycja dla miłośników gatunku . Polecam

W końcu mi się udało ją dorwać! Cieszyłam się jak dziecko i nie zawiodłam się. Ta książka ma to, co lubię, czyli gore i grozę. Polecam maniakom horrorów.

Polecam! Klasyka gatunku!

Polecam! Klasyka gatunku!