Poza sezonem

Cykl: Dead River (tom 1)
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Off Season
Maeg

„Poza sezonem” to kultowy horror autora słynnej „Dziewczyny z sąsiedztwa”, który po raz kolejny przesuwa granicę grozy do rejonów niedostępnych innym autorom. Przez wielu nazywany horrorem ostatecznym „Poza sezonem” jest niesamowicie wstrząsającą opowieścią o tym, jakie są granice człowieczeństwa i jak silna jest w nas wola przetrwania, nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Wypoczynek...

Wypoczynek w nadmorskim kurorcie zamienia się w straszliwy koszmar dla pięknej nowojorskiej redaktorki i grupy jej przyjaciół. Trzy kobiety i trzech mężczyzn muszą stawić czoła złu, które czai się w lasach wokół Dead River. Zaczyna się polowanie, które zamienia się w krwawą walkę o przetrwanie. Czy opuszczony dom na odludziu będzie miejscem ostatecznej klęski człowieczeństwa?

ChicaDeAyer | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Kilka książek Ketchuma na swym koncie mam i mniej więcej wiem na co autora stać i czego mogę się po nim spodziewać. Ma to także wpływ na moje oczekiwania względem jego prozy, wszak poprzednie pozycje zrobiły na mnie pozytywne wrażenie. W przypadku 'Poza sezonem' srogo się zawiodłam.

Czytając ten tytuł miałam wrażenie, że wyszedł nie spod ręki Jacka Ketchuma, a jakiegoś stereotypowego wyrostka, opętanego burzą hormonów. Ta książka to nic innego jak naprzemienne sceny seksu i mało wyszukanych punktów zapalnych, dających pretekst do atakowania czytelnika hektolitrami krwi. Gdyby to chociaż budziło jakieś emocje - poza zniesmaczeniem nad marną otoczką scenerii rodem z horroru klasy C, jakich wiele. Gdyby to, co miałam na papierze, przenieść na ekran, to nie odstawałoby to od 'szlagierów', które budzą uśmiech pełen politowania - nieustanna sieczka i nic więcej. Sylwetki bohaterów nakreślone tak schematycznie, że chwilę po przeczytaniu nie potrafi się przyporządkować imienia do danej...

VenusInFur | 2015-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2015

"Krwawe oblicze Ameryki"

Kontrowersyjność prozy Jacka Ketchuma budzi uznanie. Jego wstrząsający debiut, jak i pozostałe powieści utwierdziły czytelników w przekonaniu, że Ketchum to autor bezkompromisowy, lubujący się w krwawych jatkach, scenach ociekających krwią i przemocą, badający granice człowieczeństwa w obliczu ekstremalnych sytuacji zagrażających życiu. Taki jest właśnie w „Poza sezonem”, książce która już od chwili wydania uchodzi za horror kultowy, nie mający sobie równych w historii tegoż gatunku.

Każdy, kto przystępując do lektury powyższej książki ma apetyt na mocne, wstrząsające wrażenia, nie zawiedzie się. „Poza sezonem” przekracza granice gatunku. Choć fabuła jest dość prosta i schematyczna z racji tego, że opiera się na dość mocno wytartych przez amerykańską popkulturę motywach, zaskakuje dobrze przemyślanym finałem i sposobem poprowadzenia wątków związanych z głównymi postaciami. Ketchum osadza akcję w dzikich, przepastnych lasach okalających mieścinę o...

| 2013-08-05

Tak to już jest z tym panem, że wywraca mój świat do góry nogami.
Dosłownie. Nie jem, nie śpię ( no może bez przesady ) i cholernie
( przepraszam Wszystkich za brzydkie słowo;)) się boję.
Jack Ketchum i tym razem psychicznie mnie zmasakrował.
Książka "Poza sezonem" obfituje w brutalne i drastyczne opisy. Napięcie utrzymane na tym samym poziomie od pierwszej do ostatniej strony.
Ale o to chyba autorowi chodziło. Na pewno nie jest to książka dla wrażliwych osób.
Naprawdę mocna pozycja.

Sargento_Garcia | 2014-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Biorąc do ręki tą książkę liczyłem na emocje porównywalne z „Dziewczyną z sąsiedztwa”. Porównywalne, bo to całkiem inna historia. Autor nie zawiódł moich oczekiwań. Już na pierwszych stronach Ketchum uchyla rąbka koszmaru, przerażenia i pierwotnego instynktu polowania dzikich zwierząt. Pozwala czytelnikowi „posmakować” tego co go czeka podczas dalszego czytania, czym tylko dodatkowo „przywiązuje” odbiorcę do książki. Dalej jest już tylko… CIEKAWIEJ, MROCZNIEJ I BARDZIEJ KRWAWO, aż do całkowicie zaskakującego końca.
Niby klasyczny obraz: gęsty las, samotny dom i grupa ludzi atakowana przez kanibali, ale Ketchum przedstawia to w taki sposób, że człowiekowi włosy stają chwilami dęba i zaczyna nerwowo reagować na każdy niespodziewany hałas usłyszany podczas czytania.
W mojej ocenie książka ma jeden, za to duży, minus: zdecydowanie za szybko się kończy – w moim wypadku słowo „koniec” pojawiło się już po 3h czytania :(.
Gorąco polecam!

Marzin | 2014-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Brutalna, wstrząsająca książka niczym akcja z nocy żywych trupów. Nie gustuję w horrorach jednak sięgnęłam po tą powieść z ciekawości. Do połowy akcja ślimaczyła sie ale później wydarzenia jednej nocy ruszyły ostro z kopyta☺ czułam jak podnosi mi się ciśnienie krwi z każdą przerzuconą kolejną stroną. Wstrząsnął mną ogrom brutalności tych oprawców, brak skrupułów dzikich ludzi w czasie popełniania morderstw, oraz ich szaleństwo. To książka dla ludzi o mocnych nerwach, i radzę czytać za dnia.

Pola | 2016-09-22
Przeczytana: wrzesień 2016

"Poza sezonem" bardzo przypomina film który kiedyś oglądałam "Droga bez powrotu". I w filmie i w książce jest mowa o dzikich ludziach, kanibalach mieszkających w lesie i polujących na turystów, czyli temat wyświechtany i powielany już nie jeden raz.
Lektura jest bardzo krótka - 220 stron, na jeden wieczór. Dla mnie zbyt krótka.
Pewnie dla czytelników lubiących horrory będzie ona nie lada gratką.
Dostałam ją w prezencie, dlatego przeczytałam.
Dla gustujących w tym gatunku, polecam.

moribound | 2015-06-16
Na półkach: 2015, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 16 czerwca 2015

"Poza sezonem" to moje pierwsze książkowe spotkanie z kanibalami. Autor już na samym początku zszokował mnie poziomem brutalności i doborem oprawców. Później było tylko mocniej. Książka jest bardzo graficzna, drastyczne opisy są bardzo dokładne i dosłowne.

Zdecydowanie jest to najbrutalniejsza i najbardziej krwawa książka z jaką do tej pory się spotkałam, ale jednocześnie jest to dobrze napisana mroczna powieść, która trzyma w napięciu do samego końca. Mimo przytłaczającego okrucieństwa czyta się ją szybko i z rosnącym zaciekawieniem. Polecam tylko ludziom o mocnych nerwach, choć wydaje mi się, że nawet u najtwardszych przynajmniej raz wywoła grymas na twarzy.

Ewa-Książkówka | 2012-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2012

Godzina 23:26
Obiecywanie sobie, że tym razem będzie w domu wcześniej nic nie dało. Przebywanie w tak doborowym towarzystwie sprawiło, że czas przestał istnieć, rozpłynął się gdzieś w powietrzu, by nagle uderzyć ze zdwojoną siłą i przypomnieć o swoim nieuchronnym upływie. Znów w pośpiechu żegna się ze znajomymi, chcąc czym prędzej znaleźć się za kierownicą. W końcu od dobrej godziny powinna już wylegiwać się w łóżku, by z rana bez problemu wstać do pracy.

Jadąc, jej myśli krążą gdzieś pomiędzy prysznicem, pościelą a wściekłą miną szefa, dlatego zupełnie nie zauważa drobnej postaci na jezdni. Nagle wciska pedał hamulca, z całej siły, robiąc niemal dziurę w podłodze auta i zatrzymuje się tuż przed swoją niedoszłą ofiarą. Serce podskoczyło jej do gardła, puls szaleje a świst nabieranego nerwowo powietrza prawie ją ogłusza. Ale co to? Dlaczego postać na ulicy się nie porusza, tylko wpatruje w nią szeroko otwartymi oczami? Zbliża twarz do przedniej szyby, by lepiej przyjrzeć się...

Iza | 2016-10-01
Przeczytana: 01 października 2016

Trochę nie wiem co powiedzieć.
To moje drugie spotkanie z autorem i moje wrażenia są zupełnie inne od tych po przeczytaniu kultowej "dziewczyny z sąsiedztwa".
"Poza sezonem" to zupełnie inny typ horroru.
I cholera... Właśnie ten bardziej do mnie trafia.
Wulgarność, krew, wyrwane wnętrzności, kanibalizm...
Horror tylko dla koneserów gatunku.
Na pewno nie dla każdego.
Ciężko mi ocenić to chore ale i fascynujące dzieło.

Bałam się.
Więc dam 9.

ZARAZA | 2014-11-16
Przeczytana: październik 2014

"Poza sezonem" to powieść pełna brutalności i okrucieństwa. Ocieka krwią, a opisy są dokładne. Dobra powieść, jednak nie wpłynęła na mnie tak, jak "Dziewczyna z sąsiedztwa" czy "Jedyne dziecko". W tych dwóch powieści, zarówno w tej pokazano ludzie zło, jednak bardziej trafiły do mnie tamtego osłony niż. Prawdopodobnie dlatego że to, co jest bardziej bliższe, realne bardziej przeraża, nawet bez rozlewu krwi i zjadania ludzi. Co budzi większy strach, co może dziać się tuż obok nas? Bardziej prawdopodobne jest to, że sąsiad okaże się kanibalem, czy pedofilem? Trochę się rozpisałam, ale próbuję wytłumaczyć, dlaczego "Poza sezonem" jest powieścią na jeden raz. Czyta się dobrze, nie jest długa, można się trochę przestraszyć. Horror ok, ale jednak bardziej Ketchum podoba mi się w wydaniu "Dziewczyny z sąsiedztwa".