Ofiara

Tłumaczenie: Ewa Wojtczak
Wydawnictwo: Replika
Sacrifice
horror

Pełen mrocznej erotyki i krwawej grozy horror zdobywcy Bram Stoker Award. Ariana a zabójczyni w winylowym stroju, przywodząca na myśl czarnego kota, zwabia mężczyzn do pokojów hotelowych, gdzie morduje swoje ofiary i tnie ich ciała na kawałki. Tyle przynajmniej wie prasa. Kolejne zwłoki znajdowane są w każdy niedzielny poranek. Ariana poprzez te rytualne zbrodnie, pragnie uzyskać moc, która pozwoli jej władać demonami. Reporter Joe Kieran szukając śladów tajemniczej morderczyni, spotyka nastoletnią autostopowiczkę, Alex. Dziewczyna wybiera się w Góry Skaliste. Joe szybko odkrywa, że Alex nie jest zwyczajną uciekinierką, lecz potrafi rozmawiać z duchami. Ten jej talent bardzo im się przyda..

Reckless Bastard | 2014-08-26
Na półkach: Przeczytane, Everson, John
Przeczytana: 04 czerwca 2014

6/10 – DOBRA

Przez terytorium Stanów Zjednoczonych przetacza się fala rytualnych morderstw, których ofiarami padają młodzi mężczyźni. „Niedzielnym Zabójcą” jak prasa nazywa sprawcę, jest Ariana była zakonnica, która za pomocą krwawych rytuałów pragnie przyzwać łaknące ludzkiej krwi demony zwane Curburydami. Jedyną osobą mogąca powstrzymać Arianę jest reporter Joe Kieran, połączony duchowo z innym potężnym demonem – Malachaiem. W pościgu za morderczynią Kieran sprzymierza się z tajemniczą, młodą dziewczyną o imieniu Alex, która jak się okazuje potrafi rozmawiać z duchami. Co prawda kiedyś już Malachaiowi udało się powstrzymać najazd Curburydów na Ziemię, ale tym razem intencje demona nie są do końca jasne.

„Ofiara” jest bezpośrednią kontynuacją „Demonicznego przymierza” – pierwszej powieści Johna Eversona, wyróżnionej w 2004 roku nagrodą Brama Stokera w kategorii najlepszy debiut. W moim przekonaniu jest to książka nieco lepsza od swojej poprzedniczki, a składa się na to kilka...

kasandra_85 | 2012-05-11
Przeczytana: maj 2012

BagatElka | 2014-09-12

Do straszenia tutaj nie ma nic ale z powodzeniem można dostać torsji.
Największy błąd w zakupie książki.

Cyrysia | 2011-12-29

,,Ofiara’’ Johna Eversona stanowi kontynuacje horroru ,,Demoniczne przymierze’’, który w 2004 roku ukazał się w Polsce dzięki wydawnictwu Red Horse. Obecnie nakładem Wydawnictwa Replika możemy teraz podziwiać następną prozę tego autora.

Akcja powieści rozpoczyna się w Stanach Zjednoczonych gdzie grasuje seryjna morderczyni zwana przez policje i media ,,Niedzielną Rzeźniczką''. Jest nią piękna i wyrafinowana Arianna, niegdyś była zakonnica, która przemierza całe stany odwiedzając różnorodne nocne kluby w poszukiwaniu potencjalnych ofiar, aby wykorzystać je do cotygodniowych, krwawych rytuałów. Kobieta pragnie dzięki temu przywołać Curburydów, potężnych, niebezpiecznych demonów.

,, Demony zwane Curburydami łakną przede wszystkim erotycznej perswazji. Krew nie jest dla nich daniem głównym, lecz deserem. Te istoty karmią się najgorszymi ludzkimi czynami-brutalnymi torturami, sadystycznymi i zakończonymi śmiercią stosunkami seksualnymi, a także masowymi mordami ’’.

Nagrodą za...

| 2014-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Krew, seks i akcja, te słowa chyba będą najlepszą recenzją "Ofiary". Książkę się dobrze czyta i jest bardzo wciągająca. Było to moje pierwsze spotkanie z Johnem Eversonem i napewno nie ostatnie

Natula | 2012-01-22
Przeczytana: 20 stycznia 2012

John Everson to pisarz nie byle jaki. Jest autorem wielu opowiadań z gatunku dark fantasy, opublikował horror erotyczny (Failure) oraz nagrodzony Bram Stoker Award horror okultystyczny „Demoniczne przymierze”. Jego opowiadania ukazywały się w wielu znanych czasopismach, poza tym Everson jest współtwórcą antologii o duchach „Spooks”.
Jako że lubię czasami zajrzeć za drzwi, które powinny być zamknięte oraz przekroczyć granice własnych wyobrażeń, postanowiłam poznać prace tego pisarza – raz kozie śmierć. Padło na lekturę, która obiecywała ekstremalne przeżycia i łamanie tabu. „Ofiara” jest kontynuacją „Demonicznego przymierza”. Jednak jak sam autor zapewnia, nie ma potrzeby zachowania kolejności czytania, gdyż jest to samodzielna powieść – potwierdzam. Kiedy zabierałam się do czytania nie miałam pojęcia, że jest to sequel, ponieważ wszytko było na swoim miejscu, a bohaterzy zostali w taki sposób przedstawieni jakbyśmy byli dobrymi znajomymi, uczestniczącymi we wspólnej powieści...

Assapan | 2012-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2012

Wciągająca, mroczna i bardzo krwawa.
Flaki aż wyłażą z kartek lektury, czuć wszędzie zapach żelaza.
Jak przeczytasz lub jesteś w trakcie czytania, to się obejrzyj za siebie czy Curburydzi nie obserwują ciebie.... ;)

Paskuda | 2013-04-01

[opinia ukazała się także na moim blogu: http://paskudnerecenzje.blogspot.com/ ]

„Ofiara” to moje trzecie spotkanie z panem Eversonem, zaraz po świetnym zbiorze opowiadań „Igły i Grzechy” oraz wydanym w języku angielskim ebooku „Failure”. Już po lekturze kilku utworów Johna Eversona można zauważyć, że autor ma swego rodzaju sentyment do dziwnych miłości, mrocznej erotyki oraz ogromnych dawek krwi (i umiarkowanych dawek latających flaków).

Mroczna Ariana (zwana Air) w lateksowym stroju kotki umawia się z mężczyznami na szybki seks w hotelach. Na miejscu rytualnie zabija swoje ofiary i składa w ofierze demonom. Podczas gdy na terenie USA dochodzi do brutalnych mordów, Joe – były dziennikarz, któremu od kilku tygodni towarzyszy niebywale złośliwy demon Malachai, podróżują po kraju, gdy dołącza się do nich na oko 15 letnia Alex. Alex zdaje się nie być normalną nastolatką, ciąży na niej mroczna tajemnica. Razem mają rozwikłać zagadkę tragicznych zgonów i powstrzymać piękną i mroczną...

ZadokAllen | 2013-12-21

Przyznam, że kontynuacja "Demonicznego Przymierza" bardziej mnie porwała. Jest stanowczo więcej akcji, choć bohaterowie w dalszym ciągu słabo nakreśleni ale nie to jest najważniejsze. Uśmiech wzbudza główna bohaterka Arianna i jej poczynania mające na celu przyzwanie demonów Curburydów. Jej tropem podąża Joe Kieran połączony duchowo z demonem Malachajem oraz wplatana w aferę ratowania świata Alex, która widzi i rozmawia z duchami zmarłych.
Ogólnie "Ofiara" to solidny B klasowy horror. Nie dostajemy zawiłej fabuły ani bohaterów o których los balibyśmy się z każdą przewróconą stroną. Mamy za to to co najważniejsze w takich powieściach dość ciekawą historię bez wodolejstwa okraszoną solidnym gore. Lektura lekka i przyjemna. Polecam.

jestemtu | 2012-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2012

Chyba już na tę tematykę jestem najzwyczajniej nieco za stary. Chcę przeprosić.