Małż

Wydawnictwo: Ha!art
83-89911-14-0
literatura piękna
Agnieszka

"Małż" to krytyczna powieść o małżach - współczesnych, szybkich związkach przed- i małżeńskich oraz ich rozpadzie. Bohaterka fabuły Magda, opowiada o swoim wkurwie na Warszawę, kolorowe media, modę, frustrującą makpracę, które negatywnie wpływają na relacje między partnerami. To także powieść o dyskryminacji kobiet oraz o terrorze piękności. Powieść "Małż" została wydana w dwóch różnych...

Powieść "Małż" została wydana w dwóch różnych wersjach z różnymi okładkami i zakończeniami. Na rynku istnieją zatem dwie różne wersje książki. W kwietniu 2005 roku ukazało się wydanie z zakończeniem pesymistycznym (kolory brązowo-błękitne), w maju wydanie z zakończeniem optymistycznym (kolory fioletowo-zielone). Okładki projektowała znana artystka młodego pokolenia Anna Ostoya.

sebastianmatusiak | 2017-11-09

Nietypowa, ale bardzo ważna książka!

asiasl | 2017-10-12

bezkompromisowa

notized | 2017-09-16
Przeczytana: 16 września 2015

Wulgarność momentami mnie przerastała, ale książka zapadła w pamięć.

Jagna | 2016-10-29

Niezwykle angażująca emocjonalnie, na długo zdania Dzido zostają w głowach czytelników. Polecam.

AnneBlack | 2015-10-15
Przeczytana: 15 października 2015

Trochę patologia : D

Anna Koniec | 2015-09-03

Świetnie ujęte, jak wycięte z tyłu mojej głowy, ironiczne rozważania o rozmowach o pracę i o listach motywacyjnych. Moją ambicją jest czyszczenie powierzchni płaskich w tym biurze, czuję, że przygotowywanie deklaracji celnych stanowi cel mego życia, moim marzeniem jest dzwonić do klientów i przepraszać, przepraszać, przepraszać.

A jednak troche za bardzo bohaterka zatapia się w sobie, w tym chaosie, poddaje się mu zbyt łatwo, uległość jej mnie drażniła podobnie jak - odrobinę - zbyt wulgarny styl autorki. Nie jestem już na tyle pruderyjna, żeby oburzyć sie na każdą kurwę, ale jeśli jest ich za dużo - robi sie nieprzyjemnie.

Zosia | 2015-02-16

Wszystko zawarte w paru słowach:

Pietruszka | 2015-01-12

Nie trafił do mnie styl pisania, słownictwo ani pomysł.
Zbyt dużo wulgaryzmów, zbytnio skoncentrowana na sobie bohaterka.
Jedyny plus, to temat - bardzo współczesny - bezrobocie wśród młodych.

zardzewiała | 2014-09-26
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 września 2014

Ciekawa tematyka, trochę o współczesnych problemach - życie partnerskie, brak pracy; a trochę o poszukiwaniu własnego miejsca na świecie. Nie brakuje też zabawnych tekstów.
Czytając "Ślad po mamie" zaciekawił mnie styl pisania autorki, po tej książce wiem, że bardzo mi się podoba styl Marty Dzido. Czekam na kolejne książki tej autorki z nadzieją iż się doczekam!
Jednym z minusów "Małża" jest to, że ma tylko 203 strony :).

Marta | 2013-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2013

Książka napisana ciekawym stylem - jak jeden ciąg myśli, prawie jak strumień świadomości jednakże mało podnosząca na duchu - pokazuje frustracje i problemy z jakim boryka sie bezrobotna Magda. Dosyć realistyczna jeśli chodzi o perspektywy szukania pracy i wymogi pracodawców w Polsce. Taki mały wycinek polskiej rzeczywistości.