Woda śpi

Tłumaczenie: Jan Karłowski
Cykl: Czarna Kompania (tom 9)
Wydawnictwo: Rebis
Water Sleeps
8371209525
Konował

Kolejny tom cyklu o Czarnej Kompanii. Woda śpi... Ale twoi wrogowie nie śpią. Ci, którzy przeżyli katastrofę kończą Siódmą Kronikę Czarnej Kompanii, przegrupowują się w Talios. Zdecydowani uwolnić swych braci broni, pogrążonych w magicznym letargu na Równinie Lśniącego Kamienia, wyruszają na morderczą wyprawę. Docierają na miejsce w czasie magicznej pożogi, która rozpruje trzewia świata, zapisze puste karty z początków Czarnej Kompanii, odsłoni nowe światy, odzyskane i utracone... a cena będzie straszliwa. Dziesięciotomowy cykl o losach Czarnej Kompanii to jedna z najsłynniejszych dark fantasy.

Krzysztof | 2015-09-03
Przeczytana: 03 września 2015

Kolejny tom i kolejny narrator, tym razem Śpioszka, która na szczęście okazała się niemal tak dobrym narratorem co Konował. Woda śpi to już niemal finisz historii. Dzięki Bogu. Dawno nie musiałem szukać w sobie tyle uporu, żeby przebrnąć do końca serii. Ostatnio przy Imperium Grozy, którego autorem też był Cook.

Emill | 2013-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2013

Pozycja dobra, ale moim zdaniem nie tak rewelacyjna jak poprzednie części, nie wciąga aż tak bardzo, akcja również nie porywa i nie gna do przodu w szalonym tempie. Cóż... czytając chciałem jak najszybciej dotrzeć do ulubionych głównych bohaterów z poprzednich części.

comodsuda | 2014-09-23
Przeczytana: 23 września 2014

Bardzo dobra część. Chociaż nie jest tak porywająca jak wcześniejsza to i tak trzyma pewien poziom. Być może, że wszelkie niedosyty spowodowane są kolejną zmianą kronikarza, którym tym razem jest Śpioszka, czy też Ospała w nowym wydaniu. Przeczytajcie a nie pożałujecie. Aż nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po kolejny tom! Cook znowu czaruje!

| 2011-11-25
Przeczytana: 11 października 2011