Okładka książki A imię jej ciemność

A imię jej ciemność

Autor:
Cykl: Czarna Kompania (tom 8)
tłumaczenie
837120583X
typ
papier
Konował
7.34 (167 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Kroniki Czarnej Kompanii - księga druga trylogii Lśniącego kamienia. To już ósmy tom autorstwa Glena Cooka, opowiadający o przygodach Czarnej Kompanii. Dla Konowała, Pani, Murgenna i reszty braci nie ma wrogów nie do pokonania. Mogą podbić wojska ostatniego Władcy Cienia i ich dowódcę - zdrajcę Mogabę. Potrafią wedrzeć się na mury Przeoczenia - największej twierdzy świata. Umieją przetrwać upior...

Kroniki Czarnej Kompanii - księga druga trylogii Lśniącego kamienia.
Potrafią wedrzeć się na mury Przeoczenia - największej twierdzy świata. Umieją przetrwać upiorną zimę, gdy po nocach cienie piją ludzką krew.
Teraz jednak, kiedy słabnie bariera między światami, do gry wchodzi nowy makabryczny przeciwnik. Czy można w ogóle pokonać boga?
Patrząc na Równinę Lśniącego Kamienia, żerowisko śmiercionośnych cieni, na horyzoncie dostrzegają płomyk nadziei. Być może dotrą wreszcie do celu swojej podróży, miejsca z mrocznej legendy - Khatovaru.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
amanityna | 2011-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2011

Zakończyłam na chwilę moją przygodą z Czarną Kompanią, przynajmniej do momentu ukazania się ostatniego wydania zbiorczego. Z tego powodu chciałam sobie uporządkować moje wrażenia po lekturze całego cyklu i wśród nich przebija się jedna refleksja, o której warto wspomnieć pod tym tomem, tak różnym w stylu od "Ponurych lat". W Cooku siedzi chyba kilku narratorów, gdyż zmiana w sposobie narracji poszczególnych ksiąg jest ogromna, to niemal zbyt wielki rozrzut jak na jednego człowieka. Innym stylem cechują się kroniki Konowała, zupełnie innym zapiski Skrzynki i Pani, Murgen jest narratorem, do którego mam podobne zastrzeżenia, co Konował, ale właśnie to jest siłą cyklu. Nierówność w stylu nadaje wiarygodności, jakby naprawdę czytało się zapiski od zupełnie różnych autorów, którzy zamykają w nich części własnej osobowości, własnych problemów.

"A imię jej ciemność" to już nie ten chaos spowodowany zapadaniem się w przeszłość do Dedżagore, jednak nadal odbiega od porządnych zapisków Konowała...

comodsuda | 2014-09-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 13 września 2014

Nie czytałem tej książki z zapartym tchem, jednak już od pierwszych stron wyczuć się dało pewną zmianę w stylu pisania. Dialogi i opisy nabrały pewnego charakteru. Chyba właśnie dlatego tak spodobał mi się ten tom, doświadczyłem nieznanego dotąd klimatu tej serii i na prawdę się wczułem w sytuację bohaterów. Żałuję tylko że pewna recenzja mocno mi zaspojlerowała finisz.

Moim zdaniem jedna z najlepszych części tej serii, mówią że mroczna - nie wiem czy taka mroczna, ale z pewnością daje się odczuć ponury klimat. Największym mankamentem jest tępo akcji, które z początku szybkie, zaczyna w połowie książki topnieć aż przez dobre 30% nie dzieje się nic szczególnego. Po dość słabych "Ponurych latach" to będzie miła odmiana dla czytających tę serię.

Można się czepiać określeń typu - bunkier, lub - holokaust , ale moim zdaniem nie jest to takie rażące, każdy wie o co chodzi. To jak w książkach o zombie - bohaterowie nigdy nie mówią zombie, ale używają takich słów jak żywe trupy, c...

| 2011-10-04

Kalendarium literackie
  • Waleria Komarowa
    29. rocznica
    urodzin
    Jestem Księżniczką. Zabiję, jeśli trzeba zabić. Ułaskawię, jeśli przekonasz, że warto.
  • Oksana Zabużko
    54. rocznica
    urodzin
    a to wszystko to kłamstwo, bo tak naprawdę nic nie mija - choćbyś nie wiem jak bardzo starała się zamaskować przeszłość, zawsze będzie ciemnieć od spodu, przez skórę lat, jak siny wylew...
  • Thomas H. Cook
    67. rocznica
    urodzin
    Jej usta pozostały zamknięte, jednak z jakiegoś powodu byłem pewien, że w ciszy słyszę jej głośny krzyk.
  • Grażyna Szapołowska
    61. rocznica
  • Mika Waltari
    106. rocznica
    urodzin
    I nie jest winą kobiety, gdy zwraca się ona ku innemu mężczyźnie, lecz jest to wina mężczyzny ponieważ nie potrafi dać jej tego czego potrzebuje.
  • William Golding
    103. rocznica
    urodzin
    Jak człowiek się kogoś boi, to go nienawidzi, ale nie może przestać o nim myśleć.
  • Tanith Lee
    67. rocznica
    urodzin
    Dobrze ułożona dama nigdy z niczego nie spada.
  • Wil Haygood
    60. rocznica
  • Italo Calvino
    29. rocznica
    śmierci
    ...kimże jest każdy z nas, jeśli nie wypadkową nabytych doświadczeń, informacji, lektur, wyobrażeń? Życie każdego człowieka jest encyklopedią, biblioteką, inwentarzem przedmiotów, zbiorem rozmaitych stylistyk, gdzie wszystko nieustannie może podlegać przemieszaniu i porządkowaniu na wszelkie możliwe... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku