Okładka książki A imię jej ciemność

A imię jej ciemność

Autor:
Cykl: Czarna Kompania (tom 8)
tłumaczenie
837120583X
typ
papier
Konował
7.34 (163 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Kroniki Czarnej Kompanii - księga druga trylogii Lśniącego kamienia. To już ósmy tom autorstwa Glena Cooka, opowiadający o przygodach Czarnej Kompanii. Dla Konowała, Pani, Murgenna i reszty braci nie ma wrogów nie do pokonania. Mogą podbić wojska ostatniego Władcy Cienia i ich dowódcę - zdrajcę Mogabę. Potrafią wedrzeć się na mury Przeoczenia - największej twierdzy świata. Umieją przetrwać upior...

Kroniki Czarnej Kompanii - księga druga trylogii Lśniącego kamienia.
Potrafią wedrzeć się na mury Przeoczenia - największej twierdzy świata. Umieją przetrwać upiorną zimę, gdy po nocach cienie piją ludzką krew.
Teraz jednak, kiedy słabnie bariera między światami, do gry wchodzi nowy makabryczny przeciwnik. Czy można w ogóle pokonać boga?
Patrząc na Równinę Lśniącego Kamienia, żerowisko śmiercionośnych cieni, na horyzoncie dostrzegają płomyk nadziei. Być może dotrą wreszcie do celu swojej podróży, miejsca z mrocznej legendy - Khatovaru.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
amanityna | 2011-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2011

Zakończyłam na chwilę moją przygodą z Czarną Kompanią, przynajmniej do momentu ukazania się ostatniego wydania zbiorczego. Z tego powodu chciałam sobie uporządkować moje wrażenia po lekturze całego cyklu i wśród nich przebija się jedna refleksja, o której warto wspomnieć pod tym tomem, tak różnym w stylu od "Ponurych lat". W Cooku siedzi chyba kilku narratorów, gdyż zmiana w sposobie narracji poszczególnych ksiąg jest ogromna, to niemal zbyt wielki rozrzut jak na jednego człowieka. Innym stylem cechują się kroniki Konowała, zupełnie innym zapiski Skrzynki i Pani, Murgen jest narratorem, do którego mam podobne zastrzeżenia, co Konował, ale właśnie to jest siłą cyklu. Nierówność w stylu nadaje wiarygodności, jakby naprawdę czytało się zapiski od zupełnie różnych autorów, którzy zamykają w nich części własnej osobowości, własnych problemów.

"A imię jej ciemność" to już nie ten chaos spowodowany zapadaniem się w przeszłość do Dedżagore, jednak nadal odbiega od porządnych zapisków Konowała...

| 2011-10-04
Przeczytana: 22 września 2011