Okładka książki A imię jej ciemność

A imię jej ciemność

Autor:
Cykl: Czarna Kompania (tom 8)
tłumaczenie
837120583X
typ
papier
Konował
7,34 (172 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Kroniki Czarnej Kompanii - księga druga trylogii Lśniącego kamienia. To już ósmy tom autorstwa Glena Cooka, opowiadający o przygodach Czarnej Kompanii. Dla Konowała, Pani, Murgenna i reszty braci nie ma wrogów nie do pokonania. Mogą podbić wojska ostatniego Władcy Cienia i ich dowódcę - zdrajcę Mogabę. Potrafią wedrzeć się na mury Przeoczenia - największej twierdzy świata. Umieją przetrwać upior...

Kroniki Czarnej Kompanii - księga druga trylogii Lśniącego kamienia.
Potrafią wedrzeć się na mury Przeoczenia - największej twierdzy świata. Umieją przetrwać upiorną zimę, gdy po nocach cienie piją ludzką krew.
Teraz jednak, kiedy słabnie bariera między światami, do gry wchodzi nowy makabryczny przeciwnik. Czy można w ogóle pokonać boga?
Patrząc na Równinę Lśniącego Kamienia, żerowisko śmiercionośnych cieni, na horyzoncie dostrzegają płomyk nadziei. Być może dotrą wreszcie do celu swojej podróży, miejsca z mrocznej legendy - Khatovaru.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
amanityna | 2011-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2011

Zakończyłam na chwilę moją przygodą z Czarną Kompanią, przynajmniej do momentu ukazania się ostatniego wydania zbiorczego. Z tego powodu chciałam sobie uporządkować moje wrażenia po lekturze całego cyklu i wśród nich przebija się jedna refleksja, o której warto wspomnieć pod tym tomem, tak różnym w stylu od "Ponurych lat". W Cooku siedzi chyba kilku narratorów, gdyż zmiana w sposobie narracji poszczególnych ksiąg jest ogromna, to niemal zbyt wielki rozrzut jak na jednego człowieka. Innym stylem cechują się kroniki Konowała, zupełnie innym zapiski Skrzynki i Pani, Murgen jest narratorem, do którego mam podobne zastrzeżenia, co Konował, ale właśnie to jest siłą cyklu. Nierówność w stylu nadaje wiarygodności, jakby naprawdę czytało się zapiski od zupełnie różnych autorów, którzy zamykają w nich części własnej osobowości, własnych problemów.

"A imię jej ciemność" to już nie ten chaos spowodowany zapadaniem się w przeszłość do Dedżagore, jednak nadal odbiega od porządnych zapisków Konowała...

comodsuda | 2014-09-13
Przeczytana: 13 września 2014

Nie czytałem tej książki z zapartym tchem, jednak już od pierwszych stron wyczuć się dało pewną zmianę w stylu pisania. Dialogi i opisy nabrały pewnego charakteru. Chyba właśnie dlatego tak spodobał mi się ten tom, doświadczyłem nieznanego dotąd klimatu tej serii i na prawdę się wczułem w sytuację bohaterów. Żałuję tylko że pewna recenzja mocno mi zaspojlerowała finisz.

Moim zdaniem jedna z najlepszych części tej serii, mówią że mroczna - nie wiem czy taka mroczna, ale z pewnością daje się odczuć ponury klimat. Największym mankamentem jest tępo akcji, które z początku szybkie, zaczyna w połowie książki topnieć aż przez dobre 30% nie dzieje się nic szczególnego. Po dość słabych "Ponurych latach" to będzie miła odmiana dla czytających tę serię.

Można się czepiać określeń typu - bunkier, lub - holokaust , ale moim zdaniem nie jest to takie rażące, każdy wie o co chodzi. To jak w książkach o zombie - bohaterowie nigdy nie mówią zombie, ale używają takich słów jak żywe trupy, c...

| 2011-10-04

Kalendarium literackie
  • Licia Troisi
    34. rocznica
    urodzin
    A z pustką, którą w sobie nosisz, gdzie do tej pory zaszłaś?
  • Witold Jabłoński
    57. rocznica
    urodzin
    Śmierć jest bramą do ukojenia [...] a życie jeziorem, które topi nas w bólu.
  • Charlaine Harris
    63. rocznica
    urodzin
    O rany! - sapnęłam. - Wyglądasz dla mnie lepiej niż Happy Meal dla trzylatka.
  • Arturo Pérez-Reverte
    63. rocznica
    urodzin
    Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę, mówiła Patricia. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy - samotność,... pokaż więcej
  • Poul Anderson
    88. rocznica
    urodzin
    W świecie istnieją trzy Moce, którym nie mogą przeciwstawić się ani bogowie, ani demony, ani ludzie. Moce, których nie zwyciężą czary, których nie pokona żadna potęga: Biały Chrystus, Czas i Miłość.
  • Francis Durbridge
    102. rocznica
  • Giorgio Faletti
    64. rocznica
    urodzin
    Kiedy coś odmienia twoje życie, bardzo trudno to zamaskować.
  • Rudolf Hoss
    99. rocznica
  • Izabela Kuna
    44. rocznica
    -Ciągle bierzesz xanax?
    -No pewnie. Nawet mój kot bierze xanax.
  • J.A. Redmerski
    39. rocznica
    urodzin
    Tylko pamiętaj, by zawsze być sobą i nie bać się mówić tego, co myślisz, albo tego, by głośno marzyć.
  • Anthony Burgess
    21. rocznica
    śmierci
    Człowiek niezdolny wybierać to już nie człowiek.
  • Yukio Mishima
    44. rocznica
    śmierci
    Ponieważ moim jedynym powodem do dumy był fakt, że ludzie mnie nie rozumieją, nigdy nie czułem potrzeby, by próbować innym wytłumaczyć, co czuję. Myślałem, że los odmówił mi zdolności widzenia tego, co widzieli inni. Moja samotność rosła i przybierała z dnia na dzień, jak tucznik.
  • Antoine François Prévost d'Exiles
    251. rocznica
    śmierci
    Ogół ludzi wrażliwy jest jedynie na kilka namiętności, w których trawi się ich życie i do których sprowadza się cała ich istota. Odejmijcie im miłość i nienawiść, rozkosz i cierpienie, nadzieję i obawę, nie będą czuli nic.

Znajdź nas na Facebooku