Okładka książki A imię jej ciemność

A imię jej ciemność

Autor:
Cykl: Czarna Kompania (tom 8)
tłumaczenie
837120583X
typ
papier
Konował
7,35 (171 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Kroniki Czarnej Kompanii - księga druga trylogii Lśniącego kamienia. To już ósmy tom autorstwa Glena Cooka, opowiadający o przygodach Czarnej Kompanii. Dla Konowała, Pani, Murgenna i reszty braci nie ma wrogów nie do pokonania. Mogą podbić wojska ostatniego Władcy Cienia i ich dowódcę - zdrajcę Mogabę. Potrafią wedrzeć się na mury Przeoczenia - największej twierdzy świata. Umieją przetrwać upior...

Kroniki Czarnej Kompanii - księga druga trylogii Lśniącego kamienia.
Potrafią wedrzeć się na mury Przeoczenia - największej twierdzy świata. Umieją przetrwać upiorną zimę, gdy po nocach cienie piją ludzką krew.
Teraz jednak, kiedy słabnie bariera między światami, do gry wchodzi nowy makabryczny przeciwnik. Czy można w ogóle pokonać boga?
Patrząc na Równinę Lśniącego Kamienia, żerowisko śmiercionośnych cieni, na horyzoncie dostrzegają płomyk nadziei. Być może dotrą wreszcie do celu swojej podróży, miejsca z mrocznej legendy - Khatovaru.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
amanityna | 2011-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2011

Zakończyłam na chwilę moją przygodą z Czarną Kompanią, przynajmniej do momentu ukazania się ostatniego wydania zbiorczego. Z tego powodu chciałam sobie uporządkować moje wrażenia po lekturze całego cyklu i wśród nich przebija się jedna refleksja, o której warto wspomnieć pod tym tomem, tak różnym w stylu od "Ponurych lat". W Cooku siedzi chyba kilku narratorów, gdyż zmiana w sposobie narracji poszczególnych ksiąg jest ogromna, to niemal zbyt wielki rozrzut jak na jednego człowieka. Innym stylem cechują się kroniki Konowała, zupełnie innym zapiski Skrzynki i Pani, Murgen jest narratorem, do którego mam podobne zastrzeżenia, co Konował, ale właśnie to jest siłą cyklu. Nierówność w stylu nadaje wiarygodności, jakby naprawdę czytało się zapiski od zupełnie różnych autorów, którzy zamykają w nich części własnej osobowości, własnych problemów.

"A imię jej ciemność" to już nie ten chaos spowodowany zapadaniem się w przeszłość do Dedżagore, jednak nadal odbiega od porządnych zapisków Konowała...

comodsuda | 2014-09-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 13 września 2014

Nie czytałem tej książki z zapartym tchem, jednak już od pierwszych stron wyczuć się dało pewną zmianę w stylu pisania. Dialogi i opisy nabrały pewnego charakteru. Chyba właśnie dlatego tak spodobał mi się ten tom, doświadczyłem nieznanego dotąd klimatu tej serii i na prawdę się wczułem w sytuację bohaterów. Żałuję tylko że pewna recenzja mocno mi zaspojlerowała finisz.

Moim zdaniem jedna z najlepszych części tej serii, mówią że mroczna - nie wiem czy taka mroczna, ale z pewnością daje się odczuć ponury klimat. Największym mankamentem jest tępo akcji, które z początku szybkie, zaczyna w połowie książki topnieć aż przez dobre 30% nie dzieje się nic szczególnego. Po dość słabych "Ponurych latach" to będzie miła odmiana dla czytających tę serię.

Można się czepiać określeń typu - bunkier, lub - holokaust , ale moim zdaniem nie jest to takie rażące, każdy wie o co chodzi. To jak w książkach o zombie - bohaterowie nigdy nie mówią zombie, ale używają takich słów jak żywe trupy, c...

| 2011-10-04

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku