Okładka książki A imię jej ciemność

A imię jej ciemność

Autor:
Cykl: Czarna Kompania (tom 8)
tłumaczenie
837120583X
typ
papier
Konował
7,34 (172 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Kroniki Czarnej Kompanii - księga druga trylogii Lśniącego kamienia. To już ósmy tom autorstwa Glena Cooka, opowiadający o przygodach Czarnej Kompanii. Dla Konowała, Pani, Murgenna i reszty braci nie ma wrogów nie do pokonania. Mogą podbić wojska ostatniego Władcy Cienia i ich dowódcę - zdrajcę Mogabę. Potrafią wedrzeć się na mury Przeoczenia - największej twierdzy świata. Umieją przetrwać upior...

Kroniki Czarnej Kompanii - księga druga trylogii Lśniącego kamienia.
Potrafią wedrzeć się na mury Przeoczenia - największej twierdzy świata. Umieją przetrwać upiorną zimę, gdy po nocach cienie piją ludzką krew.
Teraz jednak, kiedy słabnie bariera między światami, do gry wchodzi nowy makabryczny przeciwnik. Czy można w ogóle pokonać boga?
Patrząc na Równinę Lśniącego Kamienia, żerowisko śmiercionośnych cieni, na horyzoncie dostrzegają płomyk nadziei. Być może dotrą wreszcie do celu swojej podróży, miejsca z mrocznej legendy - Khatovaru.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
amanityna | 2011-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2011

Zakończyłam na chwilę moją przygodą z Czarną Kompanią, przynajmniej do momentu ukazania się ostatniego wydania zbiorczego. Z tego powodu chciałam sobie uporządkować moje wrażenia po lekturze całego cyklu i wśród nich przebija się jedna refleksja, o której warto wspomnieć pod tym tomem, tak różnym w stylu od "Ponurych lat". W Cooku siedzi chyba kilku narratorów, gdyż zmiana w sposobie narracji poszczególnych ksiąg jest ogromna, to niemal zbyt wielki rozrzut jak na jednego człowieka. Innym stylem cechują się kroniki Konowała, zupełnie innym zapiski Skrzynki i Pani, Murgen jest narratorem, do którego mam podobne zastrzeżenia, co Konował, ale właśnie to jest siłą cyklu. Nierówność w stylu nadaje wiarygodności, jakby naprawdę czytało się zapiski od zupełnie różnych autorów, którzy zamykają w nich części własnej osobowości, własnych problemów.

"A imię jej ciemność" to już nie ten chaos spowodowany zapadaniem się w przeszłość do Dedżagore, jednak nadal odbiega od porządnych zapisków Konowała...

comodsuda | 2014-09-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 13 września 2014

Nie czytałem tej książki z zapartym tchem, jednak już od pierwszych stron wyczuć się dało pewną zmianę w stylu pisania. Dialogi i opisy nabrały pewnego charakteru. Chyba właśnie dlatego tak spodobał mi się ten tom, doświadczyłem nieznanego dotąd klimatu tej serii i na prawdę się wczułem w sytuację bohaterów. Żałuję tylko że pewna recenzja mocno mi zaspojlerowała finisz.

Moim zdaniem jedna z najlepszych części tej serii, mówią że mroczna - nie wiem czy taka mroczna, ale z pewnością daje się odczuć ponury klimat. Największym mankamentem jest tępo akcji, które z początku szybkie, zaczyna w połowie książki topnieć aż przez dobre 30% nie dzieje się nic szczególnego. Po dość słabych "Ponurych latach" to będzie miła odmiana dla czytających tę serię.

Można się czepiać określeń typu - bunkier, lub - holokaust , ale moim zdaniem nie jest to takie rażące, każdy wie o co chodzi. To jak w książkach o zombie - bohaterowie nigdy nie mówią zombie, ale używają takich słów jak żywe trupy, c...

| 2011-10-04

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica