Demon nocy

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 33)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Nattens demon
miłość, demon, koszmar, ludzie lodu

Tamlin, Demon Nocy, wysłannik Tengela Złego, szpiegował Ludzi Lodu, nawiedzał ich w koszmarach sennych, wypytywał o plany na przyszłość. Ale Tamlin nie przewidział niezwykłych zdolności młodziutkiej Vanji z Ludzi Lodu. Bo choć Demon Nocy pozostawał niewidzialny dla wszystkich innych, Vanja zobaczyła go, a nawet pokochała...

źródło opisu: nota wydawcy

Herodott | 2019-05-22

Po prostu Margit Sandemo. Czyta się przyjemnie i to najważniejsze :)

Marta | 2019-03-05

Kocham kocham kocham! Saga to mistrzostwo swiata! Napisanie 47 ciekawych tomow to wyczyn!!! Polecam calym sercem!

anaszko | 2019-01-22
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Jakże trudna miłość Tamlina i Vanji. Uwielbiam tego demona, a i dziewczyna wykazała się ogromną odwaga pokochując Demona Nocy.

Tinkerbelle | 2018-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2018

Spełniony sen kobiety - nawrócenie niegrzecznego chłopca na drogę dobra. Hehe. Plus dużo seksu.
W przeciwieństwie do wielu XIX i XX wiecznych postaci z jej rodu, Vanja jest osóbką zapadającą w pamięć.

Wiencor | 2018-10-26
Przeczytana: 26 października 2018

Zacznijmy od tego, że w porównaniu z poprzednim tomem "Głód" ta część sagi to arcydzieło, ale po kolei.
Otóż główną bohaterką tutaj jest Vanja, która przemknęła tylko w poprzedniej części. Jako jedyna potrafi dostrzec Tamlina, Demona Nocy, który ma za zadanie szpiegować Ludzi Lodu na rzecz Tengela złego. Tyle o fabule.
Przede wszystkim mamy ciekawe postaci, które świetnie się uzupełniają. Uwielbiam sceny Vanji z Tamlinem i to jak się on zmienia pod jej wpływem. Fajnie się czytało fragment jak Tamlin zdawał raport Tengelowi w dolinie Ludzi Lodu, gdyż czuć było taki niepokój. Było dużo też scen akcji, więc czytelnik się nie nudził. Wrócił Marco, który wyrasta na najciekawszą postać z całej serii. Jedynie do czego miałbym się przyczepić to zakończenie się trochę ciągnęło i przypominało mi końcówkę filmu: "Władca pierścieni: Powrót Króla".
Podsumowując: Fabuła wróciła na właściwy tor, mamy wartką akcję i ciekawych bohaterów, więc polecam, bo czyta się ten tom jednym...

,,Demon nocy” jest chronologicznie trzydziestym trzecim tomem Sagi o Ludziach Lodu, ale jego fabuła nie zaczyna się bezpośrednio po wydarzeniach z ,,Głodu”, ale przenosi nas w przeszłość, do dzieciństwa Vanji, wnuczki Sagi.

Tengel Zły szykuje się do ostatecznej rozprawy z Ludźmi Lodu. W tym celu podporządkowuje sobie demony nocy i zmusza ich władczynię, Lilith, by urodziła syna, którego zadaniem ma zostać szpiegowanie i nawiedzanie Ludzi Lodu. Żaden człowiek nie może go widzieć, z jednym wyjątkiem – Vanji Lind, wnuczki samego Lucyfera. Jedenastoletnia Vanja nie boi się demona, zajmuje się nim, traktuje jak przyjaciela i nazywa Tamlinem. Kiedy Tamlin dojrzewa, a Vanja staje się piękną dziewczyną, ich znajomość wkracza na zakazane tory…

Cóż to był za emocjonujący tom! Akcja wciąga i porywa od samego początku, kiedy Tengel Zły spotyka Lilith, by potem napięcie coraz bardziej wrastało. ,,Demon nocy” łączy wątek miłosny z fantastyką. Coraz lepiej poznajemy świat demonów powiązanych po...

annlynn_ | 2017-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2017

Po poprzednim, nużącym i niewiele wnoszącym w historię Ludzi Lodu tomie, ten jest pozytywnym zaskoczeniem. Tom pełen magii, namiętności i miłości, która połączyła dwa światy. Tego oczekiwałam!

Angelika | 2017-06-22
Przeczytana: 2009 rok

Uwielbiam tą sagę, ciągnie się przez wieki, ale jest wprost zapierającą dech w piersi. Dla każdego kto lubi książki fantasy z nutką romansu to idealna pozycja

Ula | 2017-05-27
Przeczytana: 29 maja 2017

I znów niewykorzystany potencjał...

raquela | 2016-12-14
Na półkach: Przeczytane, Do zdobycia

Tamlin. Mogę tylko napisać, że pomimo tego iż był to straszny złośliwiec, bardzo go polubiłam! Trochę nie rozumiałam Vanji, która próbowała go oswoić, ale z drugiej strony razem z Tamlinem dobrze się bawiłam! Vanja go pokochała, ale Demony Nocy nie znają miłości! Jak się zakończy ta historia dla Vanji? Polecam!