Płomienna narzeczona

Tłumaczenie: Joanna Diduszko
Wydawnictwo: Sonia Draga
Die Feuerbraut
Beata

Tłem kolejnej pasjonującej powieści Iny Lorenz są czasy wojny trzydziestoletniej, a bohaterką – młodziutka Irmela von Hochberg, córka jednego z najbogatszych i najbardziej wpływowych wielmożów. Na ogromny majątek, który ma wkrótce odziedziczyć, czyha wiele osób, które nie cofną się przed niczym, byle swój cel osiągnąć. Najpierw zazdrosna o majątek dziewczyny, opętana żądzą zemsty Ehrentraud von Lexenthal oskarży Irmeldę o czary, a potem w perfidną intrygę włączy się Helena von Hochberg, wydziedziczona druga żona dziadka Irmeli, była kurtyzana, która poślubiła podstępem starego hrabiego von Hochberg. Czy w tej sytuacji uda się bogatej dziedziczce ujść przed chciwością Heleny, uniknąć stosu i uratować choćby część należnego jej majątku? Wartka, obfitująca w niespodziewane zwroty akcji oraz przemyślana intryga składają się na niepowtarzalną atmosferę kolejnej powieści Iny Lorenz, która już w miesiąc po ukazaniu się w Niemczech rozeszła się w ilości ponad 100.000 egzemplarzy.
Szczegóły

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 1901
Gosia | 2013-10-15
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 15 października 2013

Pod pseudonimem Iny Lorentz kryje się para niemieckich autorów, którzy w kolejnej już książce przybliżają nam historię środkowej Europy wieków średnich. Swoimi książkami sprawiają, że możemy dostrzec, iż poza dynastią Tudorów, która ostatnio jest hitem, mamy też inne dzieje. Ta powieść to zgrabnie napisana historia, która nie będzie nudziła osób, które lubią książki z historycznym tłem. Tutaj są nimi czasy wojny trzydziestoletniej i polowania na czarownice. Główną bohaterką jest hrabianka Irmela i jej losy od napaści Szwedów, przez walkę o majątek, oskarżenie o czary i miłosne perypetie.

allison | 2011-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2011

Daleko tej powieści do arcydzieła; powiem więcej: to literacki KICZ, ale z ręką na sercu przyznam, że czytało mi się całkiem dobrze dzięki wartkiej akcji.

Trudno doszukać się w książce jakiś wielkich wartości, bo jest przewidywalna, momentami naiwna i kończy się jak bajka dla dzieci. Podejmuje jednak ważny i ciekawy temat bezpodstawnych oskarżeń o czary i procesów, które siały grozę w Europie na przestrzeni kilka wieków.

Polecam jako niezobowiązującą, lekką lekturę - ot, takie czytadło do poduchy:).

grażyna | 2011-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 2010 rok

To następna książka Iny Lorentz nie należąca do cyklu "Nierządnicy" ale równie interesującej jak i pozostałe - polecam! Książka opowiada o córce hrabiego - Irmelin. Uciekając przed wojskami szwedzkimi w potyczce z nimi ginie jej ojciec, a ona ratując kobiety ucieka do lasu. Dziewczyna jest obdarzona niesamowitym słuchem i z czasem się przekona, że dar ten będzie dla niej niejakim przekleństwem - zostaje posadzona o czary. Na rękę jest to ludziom, którzy chcą zawładnąć jej majatkiem.

Szara | 2011-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2011

Iny Lorentz i tym razem nie zawodzi. Niestety książce brakowało tego czegoś, co posiadały wszystkie części 'Nierządnicy', bo nie przykuła mnie do siebie na jedno dłuższe posiedzenie, ale ciągnęła się przez dłuższy okres czasu. Chociaż można to zrzucić na karb tego, ze zbyt wiele tego czasu ostatnio nie miałam ;)

jotgol | 2015-06-09

Bardzo ciekawa i wciągająca lektura. Warto przeczytać.

Evita | 2011-11-10
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Trwa najokrutniejsza wojna w historii nowożytnej Europy, wojna trzydziestoletnia. Okrutne szwedzkie wojska pustoszą okolice. Kilka szlacheckich rodzin ucieka przed wrogami z Północy, mając nadzieję na schronienie pod Neuburgem. Wśród uciekinierów jest młodziutka, siedemnastoletnia hrabianka Irmela von Hochlberg, córka bogatego hrabiego Ottona. Dziewczyna obdarzona jest ponadprzeciętnym słuchem i umiejętnością większego postrzegania niż u zwykłego człowieka. Nie jest to dobrze widziane, bo jak wiadomo, w tamtych czasach każde odstępstwo od normy, czy nietypowe zachowanie mogło się skończyć spaleniem na stosie. A te płonęły bardzo często.
Kiedy Irmela przestrzega uciekinierów przed zbliżającym się niebezpieczeństwem, niezwykłość tego zdarzenia nie jest rozumiana, a przybrana babka Irmeli, rozwiązła Helena, knuje podstępne intrygi, jak pozbawić osieroconą dziewczynę majątku i doprowadzić do uznania jej za czarownicę.

'Pasjonująca historia młodej hrabianki' nie urzekła mnie muszę...

LadySea | 2013-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Bardzo lubię książki Iny lorentz, ale ta jest bardzo słaba, dużo poniżej tomów o nierządnicy.

Boczar Czarny | 2012-03-28
Przeczytana: 28 marca 2012

Tym razem przenosimy się w czasie do 17 wieku i czasów wojny 30 letniej . Czytelnik może poznać czasy prześladowania czarownic wielkich intryg, namiętności miłości.
Trochę więcej się spodziewałem po tej powieści i szczerze powiem jestem trochę zawiedzony. Książka się czyta w miarę dobrze , chociaż momentami akcję by mogła być bardziej reakcyjna i rozwinięta. Początek jest w niej za mało ciekawy autorka kręci wokół tematu i dopiero po paru rozdziałach fabula się rozkręca na dobre. Nie sądzę , że ta pozycja była złą książką o tematyce historycznej, ale mogła być lepsza mimo wszystko.
Reamusując to dzieło będzie gratką dla każdego miłośnika powieści historyczna co prawda nie dorasta do Władcy Barcelony, Ręki Fatimy czy Uciekinierki San Benito czy Filarów Ziemi ale warto do niej zajrzeć i zagubić się jej stronach serdecznie polecam;)

Agnieszka | 2016-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Ogólnie to nie wiem co mam napisać, książka długa, akcja która mnie zaczęła wciągać rozpoczęła się prawie na koniec ksiązki. Zdecydowanie najslabsza książka tego autora która przeczytalam.

jolunia559 JOLA | 2012-01-11

Najpierw wpadła mi w ręce Nierządnica Iny Lorentz.Przeczytałam książkę piorunem i szybko odszukałam jej następne tomy-Kasztelanka i Testament nierządnicy.
Dobra literatura -stwierdziłam i szybciutko pobiegłam do biblioteki po następną książkę tego autorskiego duetu.
Płomienna narzeczona-to osadzona w epoce wojny trzydziestoletniej opowieść o perypetiach młodej hrabianki oskarżonej o czary.
Przygody Irmeli Hochberg to romans historyczny najlepszego gatunku.Sieć intryg,przygoda towarzyszy nam przez całą długą powieść.Jest to fascynująca podróż historyczna i nie tylko