Płomienna narzeczona

2009-01-01
2009-01-01
Joanna Diduszko
wojna trzydziestoletnia Habsburgowie procesy czarownic

Bardzo lubię autorów, jednak muszę przyznać, że ta pozycję trochę wymęczyłam. Główni bohaterowie nie wzbudzili głębszych uczuć...intrygi przewidywalne, koniec nie zachwyca...można przeczytać, ale są lepsze książki z historią w tle.

Kolejna powieść Iny Lorentz, która mnie nie zachwyciła. Książkę czytało się przyjemnie, tak jak wszystkie powieści tego duetu pisarskiego, z którymi do tej pory się zetknęłam. Jak zawsze jestem pod wrażeniem dokładnie opracowanego tła historycznego, które stanowi silną podbudowę tej książki. Fabuła również zapowiadała się bardzo obiecująco, niestety po pewnym czasie stała się nużąca i monotonna. Jestem jedynie rozczarowana tym, jak autorzy posplatali na końcu wątki postaci. Mam wrażenie, ze na siłę szukano tutaj happy endu dla wszystkich bohaterów, co w efekcie wydaje się być nieuzasadnione, zbudowane na niczym i dość pozbawione realizmu.

„Płomienna narzeczona” jest zatem powieścią o tyle historyczną o ile umieszczoną na odpowiednim ku temu tle. Zdecydowanie bardziej przypomina ciekawą i niebanalną powieść obyczajową, dodatkowo wzbogaconą pięknym, niemalże baśniowym zakończeniem.

Jedna z najsłabszych powieści (którą do tej pory czytałam) pary pisarskiej Ingrid Klocke i Elmara Wohlratha.

Lekka, niezobowiązująca, naiwna.

Lekka, niezobowiązująca, naiwna.

Ogólnie to nie wiem co mam napisać, książka długa, akcja która mnie zaczęła wciągać rozpoczęła się prawie na koniec ksiązki. Zdecydowanie najslabsza książka tego autora która przeczytalam.

Zgadzam się z opisem- pasjonująca powieść.

Zgadzam się z opisem- pasjonująca powieść.

Bardzo ciekawa i wciągająca lektura. Warto przeczytać.

Bardzo ciekawa i wciągająca lektura. Warto przeczytać.

Super książka. Imiona niemieckie tak trudne czasami do przeczytania że dzięki nim zapadnie ta powieść w pamięć. Jak zwykle ciekawie napisana tak aby można było "poczuć się w tamtych czasach".

Pod pseudonimem Iny Lorentz kryje się para niemieckich autorów, którzy w kolejnej już książce przybliżają nam historię środkowej Europy wieków średnich. Swoimi książkami sprawiają, że możemy dostrzec, iż poza dynastią Tudorów, która ostatnio jest hitem, mamy też inne dzieje. Ta powieść to zgrabnie napisana historia, która nie będzie nudziła osób, które lubią książki z historycznym tłem. Tutaj są nimi czasy wojny trzydziestoletniej i polowania na czarownice. Główną bohaterką jest hrabianka Irmela i jej losy od napaści Szwedów, przez walkę o majątek, oskarżenie o czary i miłosne perypetie.

• Powieść historyczna
  • Pożyczone

Dodaj cytat z książki Płomienna narzeczona