Demon nocy

Okładka książki Demon nocy Margit Sandemo
Okładka książki Demon nocy
Margit Sandemo Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 33) fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 33)
Nattens demon
Ringier Axel Springer Polska
2007-01-01
2005-05-01
Iwona Zimnicka
miłość demon koszmar ludzie lodu

2049 ocen

Jedna z najsłabszych części o Ludziach Lodu. Czytanie było mega męczące. Jedynie ostatnie 40 stron da się uznać za udane.

"Demon Nocy" opowiada losy Vanji, córki Ulvara, wnuczki Lucyfera. Tengel Zły, bardzo osłabiony postanowił mieć oko na Ludzi Lodu, w tym celu zgłosił się do Lilith, Demona Nocy, które zniewolił, by wysłała dziecko do domu Ludzi Lodu. Na szczęście Vanja, jako wnuczka Lucyfera widziała go od najmłodszego. Swoją dobrocią i zaangażowanie sprawiła, że pokochał ją na swój sposób, czym ściągnął na siebie gniew Tengela i Demonów Nocy.

Poznajemy rozmowę Vanji z Marco, który informuje ją do czego została wytypowana.
Na szczęście wspólnie z dwoma Czarnymi Aniołami pomaga przerwać panowanie Tengela nad Demonami Nocy. Niestety podczas wędrówki przez te tajemnicze miejsce traci swojego ukochanego Tamlina.
Na szczęście miłość kolejny raz pokonała wszystkie przeszkody i dzięki niej Vanja i Tamlin mają potomka - dziewczynkę Christa, która będzie mamą tego, który będzie miał moc pokonania czarnego przodka - Tengela Złego.

Niestety Vanja po porodzie jest umierająca, jednak kolejny raz Lucyfer wzywa do siebie, by była razem z nim, babcią Sagą i jej ukochanym Tamlinem.

Poznajemy tutaj również Imre - syna Marco, który tak samo jak i jego ojciec jest bardzo tajemniczy.

Świetna seria, napisana pięknym językiem. Niepowtarzalna fabuła i bohaterowie. Szybko się czyta. Opinia przy pierwszym tomie. Polecam serdecznie.

Wróciłam po przerwie do słuchania sagi, po doświadczeniach z ostatnimi audiobookami miałam nadzieję na coś spokojnego a tu...
Tak, ponownie książka pełna seksu, pożądania i odrobiny miłości, ale czego można się spodziewać po Vanji, wnuczce Lucyfera i Demonie Nocy z Tengelem Złym w tle.
Polecam

Polecam

Ta część jest jedną z moich ulubionych! Relacja Vanji i Tamlina jest tak zawiła, skomplikowana i wciągająca, że przesłuchałam tego audiobooka w jeden dzień. Jeśli kogoś fascynują związki ludzi i demonów w literaturze to ten tom jest strzałem w dziesiątkę.

"Demon nocy" opowiada historię Vanji z Ludzi Lodu, która, jako potomkini Lucyfera, jest w stanie dojrzeć Tamlina - demonicznego wysłannika samego Tengela Złego. Pomimo niecnych celów demona między dwójką tworzy się nierozerwalna więź...

Ta część zdecydowanie obfitowała w namiętne emocje! Dzieje Vanji od razu przywodzą na myśl ducha Sol i Tula, których gorące serca również rościły sobie szczególne przywiązanie do piekielnych kochanków. Vanja ma w sobie natomiast szczególny urok i determinację oraz odwagę, których połączenie stworzyło niebanalną postać w całym rodzie.

Nie brakowało tu uczuć, nie brakowało wzruszeń. Finał losów młodej dziewczyny i Tamlina chwyta za serce i zapada w pamięć. Tragiczna, acz piękna w tym tragizmie opowieść.

Gorąco polecam!

"Demon nocy" to chyba najbardziej przesiąknięty erotyzmem tom Sagi Ludzi Lodu. Margit Sandemo od zawsze otwarcie traktowała temat seksu, namiętności. Nie zawsze u jej bohaterów miłość grała pierwsze skrzypce, czasem grało je pożądanie, chuć. Żaden z bohaterów "Demona nocy" nie rzucił chuci, by miast żyć chucią, ku uczuciom się zwrócić (jak pisał Jeremi P.),bowiem tutaj uczucie i chuć, choć nie od początku, współgrają ze sobą.
Mocno pobudzający i rozbudzający wyobraźnię tom.

Niestety według mnie z każdym tomem jest coraz gorzej. Autorka fabularnie poza tandetnym romansem z demonem nie zaoferowała nic więcej. To zdecydowanie nie moje klimaty, a styl nie powala na kolana, więc trochę zaczynam się męczyć tą serią. Ten cykl z pewnością dokończę, ale akurat ten tom uświadomił mi, że po inne serie autorki nie mam po co sięgać.

5/10

5/10

Całkiem trzymająca w napięciu, choć miłość Vanji i Tallina dosyć specyficzna.

Całkiem trzymająca w napięciu, choć miłość Vanji i Tallina dosyć specyficzna.

• Saga o Ludziach Lodu
  • Margit Sandemo